Dnes Úterý - polojasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 27°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Petřínská rozhledna zezelená, na počest svátku sv. Patrika změní barvu i Tančící dům
Petřínská rozhledna. Dnes po setmění bude svítit zelenou barvou. Foto: www.petrinska-rozhledna.cz

Petřínská rozhledna zezelená, na počest svátku sv. Patrika změní barvu i Tančící dům

Zítra večer se po setmění rozsvítí Petřínská rozhledna v zelené barvě, která je ústřední barvou irského svátku. Současné řešení světelné soustavy slavnostního osvětlení Petřínské rozhledny pochází z roku 2015. Soustava  je osazena celkem 40 kusy barevných LED svítidel a v celé výši věže je rozdělena do čtyř segmentů.

Díky této technologii a čtyřbarevnému provedení svítidel (červená, zelená, modrá a bílá) lze nasvícení rozhledny variovat, jelikož jsou svítidla schopna produkovat jakoukoli barvu. Po nahrání programu ovládání jednotlivých svítidel do řídící jednotky osvětlení lze nastavit i přechod jednotlivých barev, nárůst intenzity a rotaci.

Petřínská rozhledna byla v minulosti nasvícená červeně mimo jiné na Světový den dárců krve či na Světový den dárců kostní dřeně. Barvu trikolory měla třeba u příležitosti 100. výročí  vzniku Československé republiky, k uctění památky vojáků padlých v Afghánistánu a na mezinárodní svátek dárcovství Giving Tuesday.


Praha 8 zve na Karlínské náměstí, bude se zpívat

25. července 2021 v 09:44

Velké finále pěvecké soutěže začne dnes ve 14 hodin. Finalisté vystoupí s živou kapelou a s nimi i další hosté.

V sobotu se otevře zámek a park Veltrusy

23. července 2021 v 11:30

Dva nové prohlídkové okruhy v hlavní zámecké budově – Zlaté časy ve službách císařovny a Rodinný život pana hraběte se 24. července otevírají veřejnosti.

Další články
Nahoru