dnes
Pondělí - zatazeno
21°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
21°C
pozítří
Středa - zatazeno
21°C
Petřínská rozhledna zezelená, na počest svátku sv. Patrika změní barvu i Tančící dům
Petřínská rozhledna. Dnes po setmění bude svítit zelenou barvou. Foto: www.petrinska-rozhledna.cz

Petřínská rozhledna zezelená, na počest svátku sv. Patrika změní barvu i Tančící dům

Zítra večer se po setmění rozsvítí Petřínská rozhledna v zelené barvě, která je ústřední barvou irského svátku. Současné řešení světelné soustavy slavnostního osvětlení Petřínské rozhledny pochází z roku 2015. Soustava  je osazena celkem 40 kusy barevných LED svítidel a v celé výši věže je rozdělena do čtyř segmentů.

Díky této technologii a čtyřbarevnému provedení svítidel (červená, zelená, modrá a bílá) lze nasvícení rozhledny variovat, jelikož jsou svítidla schopna produkovat jakoukoli barvu. Po nahrání programu ovládání jednotlivých svítidel do řídící jednotky osvětlení lze nastavit i přechod jednotlivých barev, nárůst intenzity a rotaci.

Petřínská rozhledna byla v minulosti nasvícená červeně mimo jiné na Světový den dárců krve či na Světový den dárců kostní dřeně. Barvu trikolory měla třeba u příležitosti 100. výročí  vzniku Československé republiky, k uctění památky vojáků padlých v Afghánistánu a na mezinárodní svátek dárcovství Giving Tuesday.


Odkaz Baltského řetězu připomínají vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy ve foyer Nové radnice

Dnes v 18:46

Na oslavu 30. výročí Baltského řetězu neboli Baltské jsou ode dneška do 25. srpna ve foyer Nové radnice vyvěšeny vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy společně s informačním bannerem. Připomínají událost, která stvrdila snahy pobaltských zemí vrátit se na mapu Evropy jako nezávislé...

Další články
Nahoru