Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 1. 12. 2022
Svátek má Iva
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Petřínská rozhledna se rozsvítí v národních barvách
Rozhledna v barvách trikolory, pohled z Hradčanského náměstí. Foto: archiv MHMP

Petřínská rozhledna se rozsvítí v národních barvách

V rámci oslav 32. výročí sametové revoluce vyvěsila městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) v historickém centru metropole státní vlajky a Petřínská rozhledna se dnes, v Den boje za svobodu a demokracii, rozsvítí v barvách národní trikolory.

„Během posledních tří dní jsme vlajkami osadili 120 stožárů veřejného osvětlení napříč historickým centrem. Konkrétně je najdete na Smetanově nábřeží, na ulicích Národní a Na Příkopě. V úterý jsme ještě instalovali poslední vlajky symbolicky na Václavském náměstí, kde před 32 lety končil průvod studentských iniciativ vycházející z Albertova,“ popsal Tomáš Novotný, místopředseda představenstva THMP.

„Jsem rád, že se oslavy 17. listopadu vracejí do veřejného prostoru, kam patří. Je ale klíčové, abychom se při nich vzhledem k pandemické situaci všichni chovali bezpečně a ohleduplně ke svému okolí. Jen tak se nám podaří vrátit se zase k životu, na který jsme zvyklí,“ uzavřel pražský radní Jan Chabr (TOP 09).


Autor: puc

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

Dnes v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Praha 6: Kampus Dejvice zve na Advent

Včera v 07:21

Tradiční Advent na kampusu před budovou VŠCHT se koná 7. prosince v 17 až 21 hodin. Čeká vás program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, pečené kaštany a hodně svařáku.  

Další články
Nahoru