dnes
Čtvrtek - skorojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - zatazeno
9°C
Dětská PrahaPražský život

Petřínská rozhledna připravila programy pro celou rodinu

Petřínská rozhledna je nejen vyhledávanou turistickou atrakcí, ale také jedinečnou památkou, která nám stále připomíná báječné „století páry“. Lektorské oddělení MMP připravilo pro děti na Petřínské rozhledně několik programů.

Ve středu 15. října interaktivní program a tvořivou dílnu Hurá na cesty čili počátky turistiky: Co se stalo, že v 19. století rašily na kopcích nejen houby, ale i rozhledny? Odkud se vzala Petřínská rozhledna a proč lidi stále bavila a baví? Děti se dozvědí, od kdy známe pojem „cestovatel“, připomeneme si krátce „rytířské jízdy“, „křižácké výpravy“ i cestovatelské kroniky a hlavně si vysvětlíme, od kdy se lidé začali vydávat na výlety.

Nakonec děti pod vedením lektora vytvoří každý svůj obrázek – leporelo, na kterém se lidé 19. století zbaví nepohodlných vrstev oblečení a obléknou se prakticky. Začátek programu je v 15 hodin před vstupem na Petřínskou rozhlednu.

Interaktivní program a tvořivá dílna Jménem jeho veličenstva se bude konat 12. listopadu. Ačkoliv je to pro děti někdy těžko uvěřitelné, králové a císaři nepanovali jen „kdysi dávno“, ale panovali i v časech, kdy již ve vzduchu pluly první vzducholodě či po zemi jezdily parní stroje a v některých zemích vládnou dodnes. I Zemskou jubilejní výstavu r. 1891 navštívil panovník, císař František Josef I. V celých Čechách, které byly tehdy součástí velkého celku Rakouska-Uherska, zavládla slavnostní atmosféra. Protože návštěva císaře byla ohromnou událostí, každý návštěvník výstavy si tehdy mohl koupit na památku medailon s císařovým vyobrazením.

Děti si pod vedením lektora podobný medailonek vyrobí a odnesou domů. Začátek programu: v 15 hodin před vstupem na Petřínskou rozhlednu.

V úterý 2. prosince si děti si pod vedením lektora vyrobí nápodobu hračky (ze sbírek MMP), kterou by jim Ježíšek v roce 1891 (rok výstavby Petřínské rozhledny) možná přinesl. Začátek programu: v 15 hodin před vstupem na Petřínskou rozhlednu.

Objednání prostřednictvím rezervačního systému. Bez řádné rezervace se nelze z kapacitních důvodů programu zúčastnit.


Další články
Nahoru