dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - oblacno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Petřínská rozhledna byla zelená, teď na tři dny zmodrá
Zdroj: Eltodo Citelum

Petřínská rozhledna byla zelená, teď na tři dny zmodrá

Vedení hlavního města nechá při příležitosti 10. výročí vstupu České republiky do Evropské unie speciálně nasvítit Petřínskou rozhlednu. Modře rozsvícena bude od středy 30. dubna do pátku 2. května.

Anketa

Je podle vás dobře, že je Česká republika v EU?

59.3%
(59.3%)
40.7%
(40.7%)
Slavnostní osvícení za 183 000 korun bez DPH dnes schválili pražští radní. Vizuálně proběhne nasvícení Petřínské rozhledny ve formě staticky modře svítícího těla věže se žlutě zvýrazněnými hranami. V polovině března svítila rozhledna při příležitosti svátku irského patrona, svatého Patrika, pár dní zeleně. O zelené Petřínské rozhledně rozhledně čtěte zde.

modra-petrinska-rozhledna-nahled „Domnívám se, že je to současně i velmi dobrá příležitost, jak působivě a přitom sofistikovaně ve vztahu k okolí využít další rozměr, který v sobě tato vynikající technická stavba skrývá. Věřím, že v tomto směru si obyvatelé i návštěvníci Prahy vychutnají, a navíc ve velmi atraktivním ročním čase, rovným dílem zajímavý a estetický zážitek,“ uvedl náměstek primátora a radní pro kulturu Václav Novotný.

Svítidla na rozhlednu namontuje firma Eltodo, která se v Praze stará o veřejné osvětlení. Česká republika zažádala o vstup do unie v roce 1996. V dubnu 2003 byla podepsána v Aténách smlouva o přistoupení, v platnost vešla 1. května 2004.


Další články
Nahoru