Dnes Sobota - skorojasno 15°C
Zítra Neděle - polojasno 11°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Petříček se pustil do vlastních: Kšefty a tlačenka, kritizuje vedení ČSSD a konkrétní lidi. Strana má podle něj na víc
I když se Tomáš Petříček rozkmotřil s vedením sociální demokracie, ve straně zůstává. Foto: Jiří Novák / ČSSD

Petříček se pustil do vlastních: Kšefty a tlačenka, kritizuje vedení ČSSD a konkrétní lidi. Strana má podle něj na víc

Když exministr zahraničí Tomáš Petříček z ČSSD oznámil odstoupení z čela kandidátky pražské sociální demokracie pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny, čekalo se, jak přesně své rozhodnutí zdůvodní, byť bylo zřejmé, že to bylo kvůli opožděným pohybům na schválené kandidátní listině. Jeho reakce byla poměrně ostrá a přímočará. 

„Rezignoval jsem na mou kandidaturu, protože bych nemohl ve volbách s čistým svědomím hájit to, co nyní vedení strany připravuje a reálně činí. Sociální demokracie nemá slovo demokracie v názvu pouze pro ozdobu, ale vedení strany to přehlíží,“ pustil se čtvrt roku před volbami do vlastní stany. 

Připomněl, že v rámci demokratických primárek byli členy strany již v březnu zvoleni kandidáti do Poslanecké sněmovny. Tento demokratický proces podle Petříčka několik funkcionářů zpochybnilo a zpochybnilo vůli členské základny.

„S tím se nemohu ztotožnit. Sociální demokracie zoufale bojuje o důvěru voličů. Musí ji proto reprezentovat lidé, kteří jsou opravdovými sociálními demokraty, kteří jsou důvěryhodní, kteří disponují dostatečnou morální integritou a kteří jsou schopni voličskou důvěru pro sociální demokracii doopravdy získat. Místo toho zvítězilo kšeftování s hlasy a požadavky na slepou loajalitu,“ uvedl exministr. 

Nechce se smířit s tím, že do klíčových funkcí v ČSSD se za podpory současného vedení strany aktuálně tlačí Pavel Jaroš, Michal Hašek a jim podobní lidé. „U toho nebudu asistovat, sociální demokracie umí nabídnout něco lepšího,“ nebral si servítky.

Jako kandidát na předsedu sociální demokracie podle svých slov prezentoval vizi očištění sociální demokracie po „kontroverzní spolupráci s hnutím ANO a trestně stíhaným premiérem“. 

Vedení ČSSD podle Petříčka i nadále zavírá oči před eskalujícími premiérovými kauzami, ignoruje zjevný obří střet zájmů a zřejmě nehodlá do voleb učinit nic, co by alespoň částečně zmírnilo dopady těchto kauz na Českou republiku a její obyvatele. 

„Za takových okolností nemohu aktuální politiku sociální demokracie hájit ani před sebou, ani před voliči. Jsem přesvědčený sociální demokrat, který celý svůj dospělý život strávil v řadách nejstarší české politické strany. Z ČSSD v žádném případě vystupovat nehodlám, ale v letošních volbách na její kontroverzně vznikající pražské kandidátce figurovat z výše uvedených důvodu nebudu,“ dodal. 


Autor: Karel Netolický

Praha 5 nejvíce peněz investovala do školství

9. května 2022 v 11:10

Přes 280 milionů korun investovala v loňském roce Praha 5. Velká část peněz šla do snížení energetické náročnosti budov. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který minulý týden předložil zastupitelům městské části radní pro finance Jan Kavalírek (TOP 09). 

Praha 4 zveřejnila program 20. zasedání zastupitelů

9. května 2022 v 10:44

V tomto volebním období 20. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v úterý 10. května  od 12 hodin v zasedacím sále č. 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500). O návrhu programu informoval mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

Praha 5 požaduje zřízení koordinátora dopravních staveb

2. května 2022 v 17:51

Oprava Barrandovského mostu zásadně omezí dopravu v páté městské části, především pak v lokalitě Smíchova a jeho širšího okolí. Podle vedení Prahy 5 metropole nedostatečně komunikuje s městskými částmi, kterých se rozsáhlé dopravní stavby bezprostředně dotýkají. Informovala o tom mluvčí smíchovské...

Další články
Nahoru