Dnes Středa - polojasno 7°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 5°C
Středa 28. 9. 2022
Svátek má Václav, státní svátek
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Petr Sokol zachytil ducha Holešovic a Bubenské 1
Originální malbu vytvořil Petr Sokol alias Lefthendr. Foto: CPI Property Group

Petr Sokol zachytil ducha Holešovic a Bubenské 1

Budova někdejších Elektrických podniků, nyní Bubenská 1, dostala po rekonstrukci novou tvář. Důležité proto bylo stejně pečlivě upravit i okolí. Vlastník budovy CPI Property Group a komunikační skupina WPP jako hlavní nájemce proto oslovily mladého výtvarníka Petra Sokola alias Lefthendra, který vytvořil originální malbu, jež zachycuje ducha Holešovic a Bubenské 1 a vyznačuje se detailní propracovaností, díky které v ní lze neustále nacházet nové a nové prvky.

Vytvoření jedné z největších grafik ve veřejném prostoru na téměř 200 m2 zabralo 600 hodin práce a šlo o práci pro dva páry rukou. Originální ilustrace zobrazují zásadní stavby na Praze 7 i historii a budoucnost Bubenské 1.

Grafika se vyznačuje elegancí, křehkostí a důvtipem. Netradiční technika kresby tenkou linkou navazuje na styl funkcionalistické perly architektury, kterou Bubenská 1 bezesporu je. Kresba je propracovaná do nejmenších detailů, kolemjdoucí si tak mohou každý den všimnout něčeho nového.

„Srdcem grafiky je elektrický generátor, který rozvádí energii do dalších míst podchodu – do lázní, které v budově bývaly v suterénu, kantýny, původních počítačů, které mají vtipně zakomponované funkční průduchy, ale hlavně do ikonických budov Holešovic, které se nacházejí na horním ochozu schodiště. Najdou se mezi nimi funkcionalistické vily, Ministerstvo vnitra, DOX, Bio Oko nebo například Technické muzeum či pošta na Letenském náměstí. Mým cílem bylo vzdát hold Holešovicím a funkcionalismu, protože jsou spolu nerozlučně propojeny a tento architektonický styl dává čtvrti nezaměnitelnou podobu,“ popisuje své dílo Petr Sokol. 

bubenska-1a


Autor: TZ, red

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

Dnes ve 21:01

Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.

Budova Ministerstva financí otevřena veřejnosti

Dnes v 09:49

Dnes se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva financí v Letenské ulici 15.

Na Den české státnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj

Dnes v 09:42

Dnes v 10 hodin se veřejnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj. Připraveny jsou komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy na Staroměstském náměstí. Den otevřených dveří potrvá do 15 hodin.

Břevnovské posvícení 2022

Včera ve 21:18

Pátek 7. října ve 14 hodin začne Břevnovské posvícení, otevře se většina stánků a pouťové atrakce. V sobotu 8. října odstartuje pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená vepřová šunka, bramboráky,...

Pražské věže s Prahou 13

Včera ve 20:05

Start dobrodružné naučné hry je tradičně před budovou radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí 28. září od 10 do 17 hodin.

Suchdolské posvícení

Včera v 19:53

Tradiční Suchdolské posvícení se koná ve středu 28. září od 14 hodin na Suchdolském náměstí.

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

Včera v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

Světelná a divadelní show nebo koncert. Posvícení u Doubravky v Praze 14

26. září 2022 ve 12:11

Každoroční akce u rozhledny Doubravka se koná v sobotu 1. října od 14 hodin.

Den architektury na zámku Veleslavín

26. září 2022 v 11:30

Mimořádné otevření Zámku Veleslavín na Dnů architektury v soboru a neděli 1.-2. října od 10:00 – 17:00 hodin.

Další články
Nahoru