dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
9°C
Pražský život

Petr Mrkos: Vodu pravděpodobně znečistila slepá přípojka. Poškozeným poskytne PVK odškodnění

Voda v Dejvicích byla pravděpodobně znečištěna ze slepé přípojky. Těch je v Dejvicích několik. Vodovodní řad zde byl postaven v šedesátých letech a mnoho z těchto přípojek není vedeno v mapách. V rámci stavebních prací v ní mohlo dojít k podtlaku a tím se vadná voda dostala do sítě.

„V Dejvicích je momentálně 50 voznic s pitnou vodou a dalších 10 jich Pražské vodovody a kanalizace dodají během dneška. Jejich seznam najdete na www.pvk.cz v sekci havárie. Vodu lze nyní použít na mytí, koupání a splachování. Na vaření a čištění zubů je nutné použít vodu z cisterny, řekl Petr Mrkos, generální ředitel PVK.

Včera večer byly odebrány vzorky vody, ve které se našli nízké pozitivní hodnoty bakterie. Další vzorky se odeberou dnes večer, výsledky budou hotové zítra. Do té doby bude voda tekoucí v Dejvicích nepitná.

Zítra bude proveden kamerový průzkum přípojky mezi Andělkou a hotelem Diplomat, kde se pravděpodobně slepá přípojka nachází. Pokud se nepotvrdí přítomnost přípojky, začnou PVK s kontrolou nemovitostí. Vlastníci nemovitostí, kteří mají svůj zdroj vody, budou muset proto usadit zpětnou klapku, aby nedocházelo k zpětnému nasátí obsahu.

  • PVK provedly v noci proplach vodovodního řadu, napouští se do něj chlorovaná voda, která putuje do kanalizace.
  • Bakterie E.coli se nemůže dostat do jiných částí Prahy, tlakové pásmo se uzavře a odřízne se tak od sítě.
  • PVK bude kompenzovat náklady a poskytne odškodnění za majetkovou újmu. Informace na info@pvk.cz, nebo na tel.: 840111112.
  • Po dobu havárie nebude účtováno v postižených oblastech vodné a stočné.

Další články
Nahoru