dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská doprava

Petr a Pavel: Jeden to začal, druhý se raduje. Miliardový tunel je totiž už také milionový!

Šestikilometrový tunel Blanka, který byl se čtyřletým zpožděním konečně zprovozněn před třemi týdny, stál i s napojením na Strahovský tunel 43 miliard korun.

Na stavbu, která započala v době, kdy Praze vládl Pavel Bém, má současné vedení metropole slova chvály. Dle náměstka primátorky Petra Dolínka je toto vysoké číslo jasným důkazem, že nejdelší městský tunel v Evropě pražskému provozu pomáhá, řidiči se s ním sžili a využívají ho pro každodenní cestování hlavním městem.

„Mám velkou radost, že se řidiči v tak krátké době naučili tunely využívat a ty mohou přispívat ke zlepšování plynulosti provozu a průjezdnosti v našem hlavním městě. Samozřejmě je potřeba ještě nějaký čas, aby si doprava úplně sedla, až opadne první vlna zvědavosti. Již nyní ale pracujeme na vyhodnocování provozu, abychom mohli začít s realizací návazných dopravních opatření,“ dodává Petr Dolínek. Již avizoval, že podpoří požadavky Prahy 6 na zavedení opatření, která by měla zmírnit zahuštění dopravy. Zácpy se tvoří například ve Svatovítské ulici, která spojuje výjezd z Blanky a Vítězné náměstí.

V rámci návazných opatření začne již 10. října první etapa zklidňování Veletržní ulice, které bylo avizováno již před otevřením Tunelového komplexu Blanka. Dojde ke snížení počtu jízdních pruhů, přibudou parkovací místa a realizovány budou také úpravy pro cyklisty. „Opatření nepochybně přispějí ke zvýšení kvality života místních obyvatel,“ dodává náměstek Dolínek.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru