dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Péťo, díky: Praha kompenzuje několikaleté zpoždění Blanky, „netunel" otevře o den dřív
Tunel se začal stavět za vlády primátora Pavla Béma, který si byl občas stavbu prohlédnout ve slušivé helmě. Foto: archiv

Péťo, díky: Praha kompenzuje několikaleté zpoždění Blanky, „netunel" otevře o den dřív

Tunelový komplex Blanka bude oficiálně otevřen a zprovozněn v sobotu 19. září. Původní termín byl stanoven na neděli 20. září. Potvrdil to náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Důvod změny termínu nechtěl komentovat, oficiálně chce totiž Praha přesný čas otevření zveřejnit v pátek 11. září. Problematický tunel stál 37 miliard, včetně napojení na Strahovský tunel pak 43 miliard korun.

Vedení města chystá na 19. září pouze komorní akci, která bude spojena s přestřižením pásky u vjezdu na Letné. Hned poté tunelem projedou první auta. Otevření tak nebude provázet průjezd vozu formule, elektromobilu ani průlet miniletadla, o čemž se dříve mluvilo. Dolínek minulý týden uvedl, že podobné akce by byly „výsměch Pražanům."

Anketa

Zhorší se výrazně na některých místech v Praze doprava po zprovoznění Blanky?

78.9%
(78.9%)
21.1%
(21.1%)
Harmonogram otevření Blanky chce vedení města prezentovat v pátek 11. září na tiskové konferenci. Technici nyní dokončují komplexní dopravní a bezpečnostní zkoušky.

Šestikilometrový tunelový komplex, který je součástí městského okruhu, měl původně řidičům sloužit už v roce 2011. Vedení města ale otevření několikrát odsunulo. Stavbu, jejíž základní kámen pokládal někdejší primátor Pavel Bém (ODS), od začátku provází řada problémů – od soudních pří, přes prodražování, až po propady půdy.

Čtěte také:

Těsně před otevřením Blanky se zjistilo, že to není tunel!


Další články
Nahoru