Dnes Středa - skorojasno 14°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 14°C
Středa 27. 10. 2021
Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Doprava

Pětkou zdravě a udržitelně

Praha 5 se připojuje k dvacátému ročníku Evropského týdne mobility jehož sloganem je Cestovat zdravě = cestovat udržitelně. Debatovat o aktivní mobilitě – tedy o tom jaké výhody přináší pro naše tělesné a duševní zdraví a pohodu můžete dnes v 16 hodin v Parku Portheimka.

Program:
Značení kol proti krádeži
Od 16 hodin označí vaše kola, koleběžky nebo skútry takzvaným DNA neviditelným kódem DATATAG, který slouží jako bezpečnostní prvek a ochrana proti krádeži.
Jízdy na elektroskútru Berider
Od 16 hodin v parku Portheimka budete mít možnost vyzkoušet si sdílený elektroskútr BeRider. Ten jistě z ulic Prahy znáte, ale třeba jste se báli ho vyzkoušet. S první jízdou vám poradí zkušení instruktoři.
Diskuze
Od 16:30 hodin se rozjede neformální diskuze o mobilitě v Praze 5. Programem vás provede Ondřej Matěj Hrubeš, šéfredaktor dopravního magazínu MHD86.cz.
Trojebusy zpět na Pětce?
Na Pětku se vrací trojebusy. Jaké přínosy pro veřejný prostor, životní prostředí a celkově dopravu má elektrifikace? Pozvání přijal Michal Andelek z DPP.
Holky na kole
Aktivní mobilita, to je i jízda na kole. Jak se jezdí po Praze na kole holkám? Povídat si budeme s Lucií Rýzlerovou z holkynakole.cz.
Pěšky městem
Chodit pěšky je prostě super. Občas to po městě bývá trochu složitější, ale přínosy pro naši psychiku a kondici jsou nesporné. Hájit chůzi jako nejlepší způsob dopravy na krátkou vzdálenost přijde Blanka Klimešová z Pěšky městem.
Nextibike
S Tomášem Karpovem si budete povídat o tom, jak může sharing, tedy služba pro sdílení kol, podpořit aktivní mobilitu.
Berider
Se zástupci Škoda Auto DigiLab, kteří za BeRedirem stojí, budete diskutovat o tom, jak si podobné služby vedou v evropských městech a co čeká nás v Praze.

petkou-zdrave-2021


Autor: TZ, red

Provoz tramvají v Podolí zastavila nehoda popelářského vozu

Dnes v 09:27

Mezi zastávkami Podolská vodárna a Dvorce byl dnes ráno kvůli nehodě popelářského vozu zastaven provoz tramvajových linek 2, 3, 17, 21 a 27.

Úplná uzavírka v Koněvově ulici skončí o šest dnů dříve

Dnes v 07:54

Technické správě komunikací (TSK) se podařilo zkrátit termín celkové uzavírky ulice Koněvova (úsek Ostromečská – Černínova) o šest dnů. Původní termín kompletního uzavření ulice byl do 7. listopadu 2021. Jednosměrný provoz se do ulice vrací již od 1. listopadu 2021, práce v ulici tím ale...

V tunelu Mrázovka proběhne údržba, bude uzavřen

Včera v 17:24

Z důvodu pravidelné údržby bude tunel Mrázovka vždy v noci uzavřen.

V Cholupické přibyla parkovací místa, navýšení chystá Praha 12 i v dalších ulicích

21. října 2021 v 10:12

V ulici Cholupická na Kamýku v Praze 12 se změnou dopravního režimu podařilo zhruba o deset navýšit počet parkovacích míst. Odpovídá to koncepci, kterou připravil dopravní odbor radnice. Dvanáctá městská část o tom informovala na svém webu.

Jednosměrné uzavření tunelu Mrázovka

21. října 2021 v 10:11

Od neděle 24. října od 23 hodin do pondělí 25. října do 5 hodin bude uzavřen západní tunelový tubus A směrem na Barrandovský most a druhý tubus bude jednosměrný s původním směrem provozu.

V lokalitách Baby a Liboce budou zóny placeného stání

20. října 2021 v 11:56

V pondělí 15. listopadu spouští hl. m. Praha zóny placeného stání v Praze 6 v lokalitách Baba a Liboc. Na nich mohou bez omezení parkovat pouze řidiči s platným parkovacím oprávněním. K jeho získání je třeba občanský průkaz, kde je uvedeno místo trvalého pobytu v Praze 6, a velký technický průkaz...

Začala oprava opěrné zdi a sanace svahu v Komořanské ulici

19. října 2021 v 08:40

Technická správa komunikací (TSK) naváže na přípravné práce, které probíhaly během září, a začne od úterý 19. října s opravou opěrné zdi včetně sanace nestabilního svahu u komunikace Komořanská.

Další články
Nahoru