Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Doprava

Pětkou zdravě a udržitelně

Praha 5 se připojuje k dvacátému ročníku Evropského týdne mobility jehož sloganem je Cestovat zdravě = cestovat udržitelně. Debatovat o aktivní mobilitě – tedy o tom jaké výhody přináší pro naše tělesné a duševní zdraví a pohodu můžete dnes v 16 hodin v Parku Portheimka.

Program:
Značení kol proti krádeži
Od 16 hodin označí vaše kola, koleběžky nebo skútry takzvaným DNA neviditelným kódem DATATAG, který slouží jako bezpečnostní prvek a ochrana proti krádeži.
Jízdy na elektroskútru Berider
Od 16 hodin v parku Portheimka budete mít možnost vyzkoušet si sdílený elektroskútr BeRider. Ten jistě z ulic Prahy znáte, ale třeba jste se báli ho vyzkoušet. S první jízdou vám poradí zkušení instruktoři.
Diskuze
Od 16:30 hodin se rozjede neformální diskuze o mobilitě v Praze 5. Programem vás provede Ondřej Matěj Hrubeš, šéfredaktor dopravního magazínu MHD86.cz.
Trojebusy zpět na Pětce?
Na Pětku se vrací trojebusy. Jaké přínosy pro veřejný prostor, životní prostředí a celkově dopravu má elektrifikace? Pozvání přijal Michal Andelek z DPP.
Holky na kole
Aktivní mobilita, to je i jízda na kole. Jak se jezdí po Praze na kole holkám? Povídat si budeme s Lucií Rýzlerovou z holkynakole.cz.
Pěšky městem
Chodit pěšky je prostě super. Občas to po městě bývá trochu složitější, ale přínosy pro naši psychiku a kondici jsou nesporné. Hájit chůzi jako nejlepší způsob dopravy na krátkou vzdálenost přijde Blanka Klimešová z Pěšky městem.
Nextibike
S Tomášem Karpovem si budete povídat o tom, jak může sharing, tedy služba pro sdílení kol, podpořit aktivní mobilitu.
Berider
Se zástupci Škoda Auto DigiLab, kteří za BeRedirem stojí, budete diskutovat o tom, jak si podobné služby vedou v evropských městech a co čeká nás v Praze.

petkou-zdrave-2021


Autor: TZ, red

Omezení provozu na náplavce Rašínova nábřeží

13. září 2022 ve 20:56

Ve dnech 19.–25. září bude omezen provoz na náplavce Rašínova nábřeží v úseku před restaurací Vltava, mezi Palackého a Jiráskovým mostem. Na tomto místě bude náplavka zcela uzavřena z důvodu výkopových prací a stavebních úprav v rámci zasíťování Rašínova nábřeží/ realizace nových inženýrských sítí...

Další články
Nahoru