Dnes Čtvrtek - skorojasno 7°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 30. 3. 2023
Svátek má Arnošt
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Doprava

Pětkou zdravě a udržitelně

Praha 5 se připojuje k dvacátému ročníku Evropského týdne mobility jehož sloganem je Cestovat zdravě = cestovat udržitelně. Debatovat o aktivní mobilitě – tedy o tom jaké výhody přináší pro naše tělesné a duševní zdraví a pohodu můžete dnes v 16 hodin v Parku Portheimka.

Program:
Značení kol proti krádeži
Od 16 hodin označí vaše kola, koleběžky nebo skútry takzvaným DNA neviditelným kódem DATATAG, který slouží jako bezpečnostní prvek a ochrana proti krádeži.
Jízdy na elektroskútru Berider
Od 16 hodin v parku Portheimka budete mít možnost vyzkoušet si sdílený elektroskútr BeRider. Ten jistě z ulic Prahy znáte, ale třeba jste se báli ho vyzkoušet. S první jízdou vám poradí zkušení instruktoři.
Diskuze
Od 16:30 hodin se rozjede neformální diskuze o mobilitě v Praze 5. Programem vás provede Ondřej Matěj Hrubeš, šéfredaktor dopravního magazínu MHD86.cz.
Trojebusy zpět na Pětce?
Na Pětku se vrací trojebusy. Jaké přínosy pro veřejný prostor, životní prostředí a celkově dopravu má elektrifikace? Pozvání přijal Michal Andelek z DPP.
Holky na kole
Aktivní mobilita, to je i jízda na kole. Jak se jezdí po Praze na kole holkám? Povídat si budeme s Lucií Rýzlerovou z holkynakole.cz.
Pěšky městem
Chodit pěšky je prostě super. Občas to po městě bývá trochu složitější, ale přínosy pro naši psychiku a kondici jsou nesporné. Hájit chůzi jako nejlepší způsob dopravy na krátkou vzdálenost přijde Blanka Klimešová z Pěšky městem.
Nextibike
S Tomášem Karpovem si budete povídat o tom, jak může sharing, tedy služba pro sdílení kol, podpořit aktivní mobilitu.
Berider
Se zástupci Škoda Auto DigiLab, kteří za BeRedirem stojí, budete diskutovat o tom, jak si podobné služby vedou v evropských městech a co čeká nás v Praze.

petkou-zdrave-2021


Autor: TZ, red

Vyjíždějí sezonní vlaky a cyklobus

25. března 2023 v 06:29

V sobotu 25. března opět vyjedou po zimní přestávce víkendové rekreační vlaky Pražské integrované dopravy dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují hlavní město s turisticky atraktivními destinacemi ve středních Čechách i sousedních krajích. Stejně jako v loňském roce se i letos můžete...

Praha 4: Do konce roku se konají na Spořilově farmářské trhy, pozor na dopravu

22. března 2023 ve 12:25

Z důvodu konání farmářských trhů bude pravidelně uzavírána horní část Roztylského náměstí při ulicích Boční I a Boční II – pod ulicí Hlavní, na Spořilově každou sobotu až do 23. prosince.

Začíná rekonstrukce části Prosecké

20. března 2023 ve 12:03

V sobotu 25. března začne rekonstrukce Prosecké ulice v Praze v úseku od křižovatky Prosecká x Vysočanská až po křižovatku ulic Prosecká x Na Vyhlídce x Nad Krocínkou. 

Rekonstrukce ulice U Nemocnice na Karlově náměstí

19. března 2023 v 07:16

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve čtvrtek 23. března další etapu rekonstrukce obvodové komunikace Karlova náměstí v jeho jižní části v úseku mezi ulicí Vyšehradskou a U Nemocnice.  

Začne rekonstrukce části Podbělohorské ulice

17. března 2023 v 09:18

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 20. března rekonstrukci vozovky a chodníků v ulici Podbělohorská v Praze 5, v úseku od křižovatky s ulicí Pod stadiony, cca 180 m směrem k ulici Smrčinská.

Lávka nad Petržílkovou ulicí bude uzavřena

15. března 2023 ve 21:33

Od čtvrtka 16. března od 8 hodin proběhne uzavírka lávky nad Petržílkovou ulicí.

Omezení provozu na Vinohradské

15. března 2023 v 17:23

Od pátku 17. do pondělí 20. března bude omezen provoz na komunikaci Vinohradská v Praze 2 před křižovatkou s Legerovou.

Další články
Nahoru