dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Petit Fashion Market nabídne recyklované produkty českých designérů
Trh bude umístěn do prostorné haly holešovické tržnice. Foto: archiv

Petit Fashion Market nabídne recyklované produkty českých designérů

V sobotu 27. února se v prostorách Haly 13 Pražské tržnice v Holešovicích uskuteční od 10 do 18 hodin premiéra Petit Fashion Marketu, výběrového trhu české nezávislé módy. Speciálním tématem je „recyklace“ a představeni budou také autoři, kteří při tvorbě produktů využívají druhotné materiály, ve znamení recyklace se ponese také několik workshopů, určených dospělým i dětem. Vstup je zdarma.

Recy dílna Kudlanka například s účastníky vytvoří brože z odstřižků látek, s rePETe se budou recyklovat PETky stylově na ekologické a lehoučké šperky, které nezatěžují životní prostředí ani ruku či krk.

Intellectus a Recyklujeme naplno ukáží, jak snadné a přirozené je nevyhazovat do odpadu věci, které se dají ještě využít a udělat z nich krásné předměty. Opravdový originál představí Atelier Klíner, se kterým si náštěvníci budou moci vyrobit šperk, který když omrzí, může být zasazen a dělat radost v podobě květiny.

Recy designéři překvapí

Jednou ze značek využívající recyklované suroviny a druhotné materiály je IMH, která představí šperky z recyklovaných PET lahví v kombinaci s nerezovou ocelí. Také Reforma Jewellery přiveze originální šperky a doplňky vznikající kombinací odpadních materiálů se znovupoužitými částmi rozbitých šperků nebo ve své původní podobě nepoužitelných módních doplňků.

Na marketu nebude chybět vintage platforma Kuzmarkt, která vtáhne do vzpomínek na dětství svou sbírkou šperků, kabelek, modních doplňků, hrnečků, konviček, lampiček aj.

Recyklované produkty představí i někteří autoři, kteří s druhotnými materiály obvykle nepracují. Trhu se účastní bezmála 70 módních značek a jeho součástí bude také originální nabídka občerstvení.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru