dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Pražská politika

Petici pro korunu znovu projedná Senát

Petici pro korunu podpořilo elektronicky či vlastnoručně na 65 tisíc lidí a petice tak získala dostatečný počet podpisů na to, aby se jí Senát musel zabývat. Na prvním veřejném slyšení v listopadu loňského roku diskutovali zástupci Senátu, ministerstva financí a dalších institucí o aspektech a rizicích přijetí společné měny. Vedle výhod a nevýhod přijetí eura zazněly z úst europoslance Richarda Sulíka i negativní zkušenosti ze Slovenska.

Slyšení před plénem Senátu je tak dalším krokem k otevření diskuse k otázce přijetí eura.

Požadavek na uspořádání referenda bude ve středu hájit předseda petičního výboru Jan Zahradil. „Současná vyjednávání s Řeckem ohledně prodloužení splatnosti jeho dluhů jasně ukazují, že eurozóna a její pravidla se změnila a měnit budou. Navíc Řecko nemusí být poslední zemí, která se ocitne v dluhové pasti. Ukazuje se, že eurozóna je složena z příliš rozdílných ekonomik a její udržení může znamenat rozsáhlé finanční důsledky. Proto by měli občané ČR mít šanci se k účasti v eurozóně znovu vyjádřit,” říká Jan Zahradil.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru