dnes
Pondělí - obcasny-dest
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Petice nespokojených občanů Prahy 1 za učinnější regulaci buskingu míří na magistrát
Pouliční umělci pod Karlovým mostem. Foto: Kychot / Wikimedia Commons

Petice nespokojených občanů Prahy 1 za učinnější regulaci buskingu míří na magistrát

Návrh radního Prahy 1 Ivana Solila, který byl schválen květnovým zastupitelstvem „jedničky“, o návrhu nových míst se zákazem pouliční veřejné hudební produkce, byl v minulém týdnu zaslán na pražský magistrát, s žádostí o zahájení připomínkové řízení vedoucího k přijetí těchto změn.

Nově také následuje „Petice za účinnější regulaci provozování buskingu“ o více jak 1000 podpisech nespokojených občanů Prahy 1, která je již přímo adresována Zastupitelstvu hlavního města Prahy.

„Jsem rád, že můj návrh, který považuji od samého počátku za relevantní, byl podpořen i samotnými stěžovateli z řad občanů Prahy 1 a nyní takzvanými petenty, kteří se mnou sdílí stejný názor, že by měl být takzvaný hlukový busking z mnoha důvodů alespoň rámcově regulován, a to i přes negativní názory ze strany některých zástupců Hlavního města Prahy, kteří nepovažují busking za tak závažný problém,“ uvedl Ivan Solil, předkladatel návrhu změny přílohy o hudebním buskingu a radní pro oblast veřejného pořádku (ČSSD).

„Dle mediálního vyjádření by se měli odpovědní zástupci Hlavního města Prahy tímto návrhem začít zabývat až v září 2014,“ dodal.


Další články
Nahoru