dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Pražská politika

Petice na podporu centra na Žižkově podepsalo 2200 lidí

Petice na podporu autonomního komunitního centra v poliklinice na pražském Žižkově podepsalo přibližně 2200 lidí. Uvedla to iniciativa Klinika na dnešní tiskové konferenci.

Aktivistům, kteří dům v majetku státu obsadili, stále hrozí zásah policie. Úřad pro zastupování ve věcech majetkových (ÚZSVM) chce budovu převést na Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS).

Dům, z nějž aktivisté vyklidili dva kontejnery odpadků, by prázdný několik let, obývali ho bezdomovci a narkomani. „Zaráží nás, že ten samý týden, když jsme do budovy vstoupili my, se už uzavírají smlouvy, přicházejí dotace,“ řekl mluvčí iniciativy Arnošt Novák.

GIBS podle nich plánuje rekonstrukci budovy za desítky milionů korun, komunitní centrum žádné veřejné peníze na provoz ani opravy potřebovat nebude.

ÚZSVM musí nejprve nabídnout majetek, který spravuje, státním institucím. Proto chtějí aktivisté oslovit i ministerstvo kultury nebo práce a sociálních věcí, jeho ministryně Michaela Marksová jim už prý vyjádřila podporu, napsala ČTK.


Další články
Nahoru