dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražská politika

Petenti za zrušení parkoviště na Malostranském náměstí se snad už setkají s Hudečkem

Petiční výbor za zrušení parkoviště v dolní  části Malostranského náměstí se snad po více než sedmi měsících konečně setká s primátorem. Zástupci petičního výboru by se s ním měli setkat v pátek 23. května v 15.30 hodin. O schůzku žádali reprezentanti více než 5 tisíce podpisů od září loňského roku. 

“Teprve v druhé půli února přišla po několika urgencích z magistrátu nic neříkající odpověď o tom, že se primátor věcí zabývá a další informace bude mít koncem března. Na další a další naléhání byl stanoven termín schůzky na půlku dubna. Ta byla hodinu a půl před plánovaným začátkem zrušena, respektive přesunuta, a tím i znemožněna vzhledem k tomu, že se týkala většího množství osob, které nebylo vůbec možné v tak krátkém čase koordinovat,“ uvedli petenti v prohlášení.

“Petiční výbor byl tímto jednáním primátora zklamán a způsobem jednání pohoršen. V moderní demokracii 20. století očekávají občané od svých volených zástupců partnerské a důstojné jednání. To, co předvádí již téměř osm měsíců pan primátor Hudeček a jeho úřad, tomu ani zdaleka neodpovídá. Věříme, že si navzdory sdělením do médií tuto skutečnost uvědomuje a zítřejším setkáním zahájí novou éru komunikace s veřejností a aktivními občany,“ dodali. 

Petici, o které Pražský patriot opakovaně informoval, podepsalo celkem 5555 občanů, z toho 1877 ručně a 3678 elektronicky.  Převažují Pražané, vysoký podíl mají občané Prahy 1, podpisy jsou ale ze všech koutů republiky i ze zahraničí, například z Velké Británie, Itálie, Francie, Norska, Maďarska, Slovenska, Německa a Spojených států. V petičním výboru jsou: Kateřina Jacques, Jiřina Borkovcová, Petr Burgr, Bořek Šípek, Martin Kotas, Jakub Bachtík, Jan Švankmajer, Vlastimil David, Tomáš Novotný a Jan Václav Čep. Rada hlavního města v dubnu rozhodla, že na podobu náměstí vypíše ideovou soutěž.

„Je vidět, že si lidé svého města dokáží vážit a nejsou lhostejní k tomu, jak nakládáme s cenným odkazem našich předků. Je za námi hodně práce a aktivita tisíců lidí, kteří se s naší myšlenkou ztotožnili. Věříme, že najdeme porozumění u politické reprezentace a především, že se řešení najde rychle, ideálně do podzimu, kdy by náměstí už mohlo být bez aut. Návštěvníci Prahy i místní si tak budou moci vychutnat pohodu jednoho z nejkrásnějších náměstí Evropy v klidu a pohodě bez rušivých parkujících aut,“ říká Kateřina Jacques, která je autorkou petice.

Související texty:

Petenti předali petici k Malostranskému náměstí, Hudeček se s nimi ale nesešel 

Z Malostranského náměstí asi zmizí parkoviště. Petici podepsalo 5555 lidí, má ji magistrát

Autem na Malostranské náměstí? Jako v teplákách na ples! Petice proti parkovišti boduje

Malostranské náměstí hyzdí parkoviště. Osobnosti proti němu začaly bojovat


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru