dnes
Neděle - snih-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Pět týdnů lyžování v Chuchli byl zázrak, příští rok snad bude delší okruh, věří provozovatel
Letošní zima se nevyvedla, přesto se v Chuchli lyžovalo. Foto: skiparkchuchle.cz

Pět týdnů lyžování v Chuchli byl zázrak, příští rok snad bude delší okruh, věří provozovatel

O nedávno ukončené sezóně SkiParku Velká Chuchle si povídal server Pražský patriot s ředitelem společnosti SportGroup.cz Martinem Dvořákem, která lyžování na jihu Prahy organizovala. „Rádi bychom také nabídli podstatně delší okruh," vyhlíží už nyní k letošní zimě. V rozhovoru hovořil také o blížícím se závodu Českého poháru v Aquatlonu a seriál terénních běhů Salomon Trail Running Cupu.

Jedna z největších agentur v České republice specializujících se na sportovní marketing, SportGroup.cz, se i během uplynulé zimy starala ve Ski parku Velká Chuchle o provoz tratě i zázemí s půjčovnou a instruktory. Jak hodnotíte skončenou sezónu?
Vzhledem k průběhu letošní zimy bylo pět týdnů provozu sněhového okruhu v Praze téměř „zázračných“. Zájem byl opět velký, i přestože trať byla zkrácena na zhruba 400 metrů. Více se za čtyři dny, kdy se dalo zasněžovat, dělat nestihlo.

Volili jsme mezi delší tratí s menší vrstvou sněhu a kratší, která by však vydržela déle. Jak se následně potvrdilo, zvolili jsme dobře tu kratší. Přesné počty návštěvníků nevíme, jelikož vstup je volný a nemáme možnost evidence. Předpokládáme, že za pět týdnů zde lyžovalo přibližně 15 000 lidí.

Evidovali jsme školy, kterých letos přišlo 58, zdarma jsme jim poskytli instruktory a zapůjčili 793 běžkařských setů. Letos bylo novinkou půjčovné zdarma pro důchodce, kterých jsme odbavili téměř 200. V půjčovně pro veřejnost se zapůjčilo 1614 setů na běžky.

martin-dvorak-nahled

Martin Dvořák

Víte již nyní, na co se příští rok zaměříte?
Prozatím ani nevíme, zda bude akce podpořena ze strany magistrátu. Doufáme, že lyžování v Chuchli je vnímáno všeobecně pozitivně a podpora bude fungovat nadále. Vše je velmi ovlivněno počasím. Myslím, že jsme ukázali, že i v historicky nejteplejší zimě jsme schopni veřejnosti připravit běžkování v Praze. Naším cílem je zasněžit co nejdříve, nejlépe v prosinci, a sníh udržet co nejdéle. Rádi bychom také nabídli podstatně delší okruh.

Chodili do Ski parku hlavně Pražané, nebo bylo i dost mimopražských návštěvníků?
Samozřejmě, že podstatná většina návštěvníků byla z Prahy. Letos, kdy sníh nebyl ani na horách, jsme však zaznamenali lyžaře i z horských oblastí celé České republiky. Například závodník z Beskyd vyhrál „ Chuchelskou derniéru“. Měli jsme zde však i hodně cizinců, kteří vynikali tím, že nás velmi srdečně chválili.

První dubnovou neděli se v plaveckém stadionu Podolí uskuteční jeden ze závodů Českého poháru v Aquatlonu. Můžete čtenářům tento sport i tuto konkrétní akci přiblížit?
Do Podolí bych nezval pouze diváky, tento sport lze zkusit i aktivně. Jedná se o kombinaci plavání v bazénu a běhu na dráze. Mezi těmito sporty je dostatečná přestávka. Závodí děti od 8 let až po veterány. Výkonnost je také velmi různá a není limitující. V loňském roce zde závodilo zhruba 500 lidí a letos čekáme opět nárůst počtu.

beh-mizuno-nahled V jaké fázi jsou je seriál silničních běhů Mizuno Running Cup a na jaké závody v Praze a jejím okolí se mohou diváci a běžci těšit?
Desátý ročník Mizuno Running Cup je jedním z největších silničních běžeckých seriálů v České republice. Letos má za sebou dva závody ze sedmi, o které byl mezi běžci takový zájem, že stanovené počty startujících byly dlouho dopředu vyprodány. V Praze Kbelích bylo 1500 a v Pečkách 1200 startujících v hlavní kategorii. Další závody seriálu se letos odehrávají po celé republice. Další nás čeká 26. dubna v Jablonci a následuje středeční závod v Pardubicích 30. dubna.

Jaké další sportovní události bude SportGroup.cz letos a v budoucnosti pořádat?
SportGroup.cz bude letos pořádat ještě velké množství akcí, ze kterých bychom chtěli podtrhnout zejména seriál terénních běhů Salomon Trail Running Cup, který 28. června předvede v Praze absolutní novinku, Pražský Citytrail. Jedná se o běh v historickém centru Prahy, který je situován do kopců, na různé povrchy a podobně.

V České republice se podobný závod ještě nikdy nekonal. Tento seriál, který se koná hlavně v přírodě, si budou moci běžci i běžečtí začátečníci vyzkoušet i v Praze 5 Motole na golfovém hřišti nebo hned za Prahou v Říčanech 11. října. Více o našich sportovních akcích lze nalézt na webu www.sportgroup.cz.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Smrt Spartě, papouškoval slávista Stoch. Případ řeší disciplinárka

25. září 2017 ve 12:39 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Když fotbalová Slavia minulou středu porazila v pohárovém utkání na svém hřišti Třinec 5:1, tradiční děkovačky s fanoušky se účastnil i Miroslav Stoch. Jelikož byl strůjcem obratu favorita v druhém poločase, ujal se předříkání. Jeden z členů kotle mu však poradil starou verzi, jejíž součástí je...

Dukla opět podpoří dětské hemofiliky, věnuje jim derby se Spartou

25. září 2017 v 11:26 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

I v letošní sezoně pokračuje partnerství Dukly s neziskovou organizací Hemojunior, která sdružuje dětské hemofiliky. Tentokrát jim věnuje fotbalový klub domácí utkání se Spartou, které se odehraje v sobotu 30. září od 20 hodin. 

H-Triatlon chystá pražský podzimní čtyřboj - hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký

22. září 2017 v 08:00 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Sdružení H-Triatlon pořádá již tradiční podzimní čtyřboj, který se uskuteční v neděli 24. 9. 2017 ve sportovním centru Prosek na Praze 9. Všichni aktivní sportovci a sportovní nadšenci se mohou těšit na kombinaci čtyř disciplín – hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký. Účastníci mohou...

Další články
Nahoru