Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - polojasno 16°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pět tisíc tun odpadu ročně vyvezou z košů, kampaň propaguje efektivní využívání
Koš v parku. Ilustrační foto: Pražské služby

Pět tisíc tun odpadu ročně vyvezou z košů, kampaň propaguje efektivní využívání

V rámci celého hlavního města tvoří roční objem odpadu z košů ve veřejném prostranství 5 000 tun. Toto číslo každoročně stoupá o pět až osm procent. Koše jsou často neefektivně používány, což vede k jejich přeplnění. Právě na tuto problematiku se zaměřuje nová kampaň společnosti Pražské služby (PSAS), video herce a moderátora Václava Matějovského trhá rekordy ve sledovanosti. Informoval o tom mluvčí PSAS Alexandr Komarnický.

„Častým problémem je neefektivní využívání košů a bezohlednost některých občanů. Ti nacpou do koše celou krabici od pizzy, čímž nádobu z většiny zaplní a vůbec neřeší, že ostatní už nemají prostor na svůj odpad. Další tak začnou odkládat smetí kolem a dělat svinčík,“ popsal častý scénář Komarnický.

Matějovský radí v novém spotu Pražských služeb, který byl natočen v rámci kontinuální kampaně Jde to i jinak!, jak se chovat v městském parku a předcházet tak vzniku nepořádku.

„Babičku, holku ani psa byste v parku přece taky jen tak nenechali, tak to nedělejte ani s odpadky. Všechno, co jste si s sebou do přírody přinesli, si zase pěkně odneste! A ne, že to hodíte do jednoho pytle,“ říká v klipu herec, moderátor a tvář několika úspěšných kampaní Pražských služeb Matějovský.

Odkaz na klip na Youtube kanále PSAS je zde: https://www.youtube.com/shorts/QfDf9YH0_xI 

Akcentuje tím i nutnost odpad třídit. Ani univerzální odhazování všeho do černých popelnic podle Komarnického totiž není řešení. „Třídění je základ. Co skončí ve směsi, je každopádně alespoň energeticky zužitkováno ve spalovně ZEVO Malešice,“ podotkl.

„Odhazování odpadků je celoroční problém, ale během léta máme skutečně napilno, abychom město udrželi hezké a čisté. Tímto prosíme Pražany i návštěvníky metropole, aby odpad likvidovali zodpovědně a chytře. Jedině tak to společně zvládneme. I malá změna v chování lidí může mít velký dopad. Proto systematicky vymýšlíme osvětové kampaně na podporu správné recyklace, cirkulární ekonomiky i ty na předcházení vzniku odpadu,“ vysvětlil záměr kampaně mluvčí Komarnický.

V minulosti se spoty Pražských služeb věnovaly nadužívání jednorázových plastů, správnému třídění, sešlapávání vyhazovaných odpadů, čistotě v okolí popelnic nebo separaci bioodpadu.

Tento spot existuje zároveň v dalších dvou jazykových mutacích, konkrétně s anglickými a ukrajinskými titulky. S cílem připomenout i hostům a návštěvníkům Prahy, že tu nikdo z nás nechce žít na skládce. 


Autor: puc

Nadace Kooperativy se stala partnerem Kampaně na podporu asistence

Dnes v 11:56

Cílem kampaně je dostat k veřejnosti zprávu, že lidé s postižením potřebují pomoc a asistenci druhých, aby mohli žít normální, svobodný život. Zájemci o asistenci se často nemusí učit nic nového a mohou tak snadno najít práci, která dává smysl.

Loni provedla THMP 920 tisíc kontrol lamp, lidé mohou závady hlásit

Dnes v 10:10

Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) loni provedla 920 000 pravidelných servisních, nočních i revizních kontrol lamp. Informovala o tom na sociálních sítích. Vyřešila také 20 000 poruch. „Nefunkční lampy nebo jiné závady na veřejném osvětlení nám můžete jednoduše hlásit...

Praha 6: Budoucnost altánu na Dědině

Dnes v 06:21

Altán na Dědině vznikl jako jeden z úspěšných Nápadů pro šestku v roce 2021 a má sloužit jako místo pro trávení odpočinku.

Praha 6: Budoucnost sportoviště na Macharově náměstí

Včera v 06:47

Představitelé Prahy 6 zvou zájemce z řad místních obyvatel i širokou veřejnost na diskuzi o budoucnosti a způsobu využívání sportoviště na Macharově náměstí.

Praha 15: Letní zahradní slavnost

21. června 2024 v 11:09

Praha 15 ve spolupráci s CSOP Praha 15 vás zve na Letní zahradní slavnost, která se koná 25. června od 15:30 v zahradě Domu s pečovatelskou službou v Janovské ulici 486.

ZŠ Hostivař slaví čtyřicet let

20. června 2024 ve 14:04

Oslava výročí ZŠ Hostivař v Praze 15 se koná ve čtvrtek 25. června od 16 hodin.

České mozky léčí svět

20. června 2024 v 07:37

Výstava s názvem České mozky léčí svět přibližuje inovativní české postupy v oblasti veterinární péče, farmacie, chirurgie, protetiky, nanotechnologií, lázeňské péče a také v oblasti bádání a předávání informací. Národní technické muzeum představuje výběr předmětů ze své sbírky zdravotnické...

Happening na Patnáctce na Veronském náměstí

20. června 2024 v 06:15

Akce na Veronském náměstí se koná 20. června od 13 hodin.

Vítání léta na Sulické 2024

19. června 2024 ve 14:08

Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická zve na akci pro malé i velké. Děti se mohou vyřádit ve skákacím hradu, chybět nebude dětský koutek, malování na obličej a vrací se oblíbená škola klaunů.

Praha 10 otevře hřiště Sobotecká

19. června 2024 v 11:42

Praha 10 zve na otevření nově zrekonstruovaného hřiště Sobotecká na desítkových Vinohradech. Výslednou podobu této významné herní plochy ovlivnilo participativního setkání s místními občany. Architekt projektu do výslední podoby zapracoval maximum nápadů a podnětů.

Den pro zdraví

19. června 2024 v 06:52

Den pro zdraví se v Praze 10 koná 19. června od 9:30 hodin.

Praha 2: Koncerty na Bastionu pokračují i v druhém pololetí

18. června 2024 v 08:53

Cyklus Hudba na hradbách na Bastionu věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě zve na další koncerty.

Další články
Nahoru