dnes
Pondělí - zatazeno
3°C
zítra
Úterý - zatazeno
4°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pět tipů na pražské restaurace, kde se na Valentýna zamilujete ještě více
Ilustrační foto: archiv

Pět tipů na pražské restaurace, kde se na Valentýna zamilujete ještě více

Svátek všech zamilovaných ťuká na dveře a přeje párům, které si chtějí udělat valentýnský den neobyčejný. A protože láska prochází žaludkem, nejlepší oslavy proběhnou právě při svíčkách za konzumace svátečních delikates šéfkuchařů. Největší gastronomický průvodce v České republice, RESTU, přináší pět tipů na pražské restaurace, kde se vaše chuťové pohárky budou vznášet v oblacích.

Ať už si potrpíte na velká gesta, nebo chcete strávit Valentýna v klidné romantice, jedno je jisté: láska prochází žaludkem a nic nezkazíte vynikající večeří, která zahřeje nejen u srdce. Vědí to i pražští restauratéři, a Valentýn se tak stává jedinečnou příležitostí okusit vybraná kulinářská kouzla z jejich repertoáru.

„Valentýn je ve studeném začátku roku vítaným oživením a příležitostí naplnit restauraci, což jasně vidíme na stoupajícím množství rezervací i aktivitě restauratérů, takže máme radost, že jsme s vybranými restauracemi mohli připravit speciální a skutečně pestrá valentýnská menu od oblíbené Itálie, přes americké menu s burgerem až po luxusní francouzské afrodisiakální pochoutky nebo kreativní asian-fusion. V současné chvíli hlásí restaurace v Praze již vysokou obsazenost, doporučujeme tedy rezervaci učinit co nejdříve, ať je svátek všech zamilovaných opravdu bezchybný,“ říká Pavel Suchánek,  zakladatel RESTU.cz, největšího gastronomického průvodce v ČR.  

Na webových stránkách RESTU, najdete přehled restaurací i jejich hodnocení, stejně jako popisy jednotlivých menu. Vytáhněte letos svou polovičku na nezapomenutelný večer v režii afrodiziakálních ústřic, fantastických hlavních chodů a okouzlujících dezertů, nebudete litovat.

Veškeré chody, zajímavé informace o jednotlivých restauracích a hlavně možnost rezervovat si valentýnské menu na pár kliků a mít tak jistý stůl najdete na http://www.restu.cz/valentyn

Vybrali jsme pro vás pět tipů na pražské restaurace s tradiční i nápaditou nabídkou.

1.    Restaurace Il Palazzo
Vyhlášená kuchyně restaurace Il Palazzo je mezi Pražany mimořádně oblíbená. Krom prvotřídních italských pokrmů se vám totiž dostane také čarovné atmosféry hlavního města. Podnik je situovaný v samotném srdci Prahy nedaleko od Karlova mostu, a to přímo v prostorách jednoho z historických sklepů, kde Karel IV. skladoval svá vína. Valentýnské menu s mořskými plody zahrnuje carpaccio z langustýnek, pečeného mořského vlka ve tvaru růže  a jahodový tataráček. Rozmazlete se vynikajícím kulinářským uměním šéfkuchaře a péčí sommeliérů, kteří poradí ve výběru z bohaté nabídky báječných vín. Jedno takové menu si vychutnáte za vstřícnou cenu 690 korun. Valentýnské menu Restaurace Il Palazzo.

2.    Malešický mikropivovar
Rodinný Malešovický mikropivovar nabízí zamilovaný zážitek mimo ruch velkoměsta. V moderní varně o objemu 40 litrů zde vaří majitelé mimo jiné pivo různých chutí a stylů, které jsou v České republice neobvyklé. A na jaké menu se můžete těšit na Valentýna? Podávat se bude marinovaný losos na salátu s pomelem a granátovým jablkem, valentýnský šíp z vepřové panenky na bylinkových rajčatech a žampionech, panna cotta z bílé čokolády s ananasem a malinami s chilli sirupem a místo aperitivu se můžete těšit na belgický pivní speciál. Cena menu je 399 korun. Valentýnské menu Malešického mikropivovaru.

3.    Etnosvět
Útulné a svěží multikulturní prostředí Etnosvěta uvítá na svatého Valentýna všechny, kdo lační po vegetariánských dobrotách. Vyrazte tedy do Legerovy ulice a potěšte své chutě čtyřchodovým menu, kde figurují pohankové palačinky s kaviárem z mořských řas, ořechový Wellington pečené kaštany či čokoládový fondant. Připíjet k tomu můžete také ze speciální nabídky valentýnských vín, a to za cenu 690 korun jednoho menu. Valentýnské menu Etnosvět.

4.    Bar, kavárna a restaurace Oblaca
Kdo nezažil dechberoucí atmosféru Žižkovské věže, přichází o mnohé. Nezaměnitelný výhled na Prahu střídá stejně tak lákavý pohled na fantastické pokrmy zdejší kuchyně. A na Valentýna se laťka v Oblacích ještě zdvihne – restauraci ozáří svit svíček, v observatoři vás čeká program v latinsko-americkém rytmu a šéfkuchař přichystá pětichodové menu inspirované prosluněným thajským šmrncem. Ochutnáte krém z mladé karotky s kokosovým mlékem, glazované telecí líčko a jako dezert svěží malinovo-čokoládovou pěnu. Po večeři se můžete přidat k taneční párty a nechat se zvěčnit na společné fotografii. Za zážitek zaplatíte 1780 korun za jednu osobu. Valentýnské menu Oblaca.

5.    Restaurace CzecHouse Grill & Rotisserie
Speciální večer si vyžaduje speciální zážitek – kdy jindy si dopřát ojedinělý zážitek v hotelu Hilton Prague než právě na Valentýna? Po procházce po Rohanském nábřeží usednete v luxusní restauraci vyhlášené pro nápaditou mezinárodní kuchyni i tradiční české speciality. Menu vévodí delikatesy, jako je pomalu pošírovaný humr s lékořicovou pěnou, kroupové rizoto s černými lanýži či známá hovězí svíčková, ovšem připravená metodou sous-vide. Výtečné čtyřchodové menu doplní pestrá nabídka růžových vín. Cena valentýnskému menu je 3 100 korun pro dvě osoby.


Z ulic začínajá mizet neoprávněná reklama

15. prosince 2018 v 10:26

Odbor hospodaření s majetkem magistrátu dosáhl úspěchu v letitém soudním sporu s reklamní společností euroAWK a její sesterskou společností ORIS. Na základě platných exekučních příkazů vydaných v listopadu tohoto roku již započaly práce na odstranění neoprávněných reklamních zařízení těchto...

Další články
Nahoru