dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Pěší zóna na Smetanově nábřeží bude v září
Smetanovo nábřeží v centru Prahy. Ilustrační foto: Wikimedia Commons

Pěší zóna na Smetanově nábřeží bude v září

Radní hlavního města dnes znovu potvrdili svůj zájem na otevření Smetanova nábřeží pro chodce. Nová pěší zóna měla původně vzniknout na pět květnových a červnových sobot. Protože ale město akci organizačně nezvládlo, radní dnes rozhodli o odložení pěší zóny na konec srpna a celé září.

Pěší korzo mezi Národním divadlem a Karlovým mostem má oživit historický střed města. Ověří se také zájem Pražanů o obnovenou nábřežní promenádu a možnosti odvedení tranzitní automobilové dopravy z centra.

„Odložení akce na podzim ale není tak špatný výsledek. Chvíli to totiž vypadalo, že pěší zóna nebude vůbec. Věříme, že do září se vše stihne připravit a proměněné korzo v centru Prahy odmění návštěvníky za dlouhé čekání,“ říká Vít Masare z iniciativy Auto*Mat, která o zklidnění Smetanova nábřeží usiluje už devět let.

Podle rozhodnutí Rady hlavního města zajistí magistrát dopravní značení a vyjedná zábor veřejného prostranství. Auto*Mat přislíbil pomoc s propojením místních obyvatel, institucí, podniků, odborníků a samosprávy, a s kvalitním kulturním programem.

Na něm se budou podílet zejména vysoké školy, instituce a podniky sídlící přímo na Smetanově nábřeží. Základním požadavkem je nehlučnost a nekomerčnost akcí, aby nábřeží mohlo sloužit jako klidné korzo v centru Prahy. Auto*Mat bude také organizovat veřejné debaty o dalším osud nábřeží.

K sérii akcí nazvané Nábřeží žije! vznikl speciální web www.nabrezizije.cz.


Autor: Mojmír Kadeřábek

Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru