dnes
Úterý - jasno
30°C
zítra
Středa - skorojasno
30°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
31°C
Pěší korzo u stanice metra Nové Butovice se dočkalo originální proměny
Místostarosta Prahy 13 David Zelený (ODS) společně s předsedou představenstva společnosti Trigema Marcelem Souralem (zleva) 18. června přestřihli pásku a tím zprovoznili další část revitalizované pěší zóny v Nových Butovicích.

Pěší korzo u stanice metra Nové Butovice se dočkalo originální proměny

Další část revitalizované pěší zóny, která je u stanice metra Nové Butovice a zároveň v blízkosti radnice Prahy 13, byla včera zprovozněna.

Originální ztvárnění odpočinkové zóny v podobě dřevěných palet společně s trávníkem, stromy a keři na pěším korzu láká kolemjdoucí k posezení a relaxaci. O úpravy se postarala společnost Trigema.

Zeleň je ve stylu japonské zahrady, originální dojem z místa umocňuje plastika Trifot a  technologicko – informační centrum Cyberdog se svojí robotickou vinárnou.

„Zde můžeme vidět skvělý příklad toho, jak harmonicky skloubit městskou zástavbu s přírodou. Nové Butovice se stávají moderní čtvrtí, která nabízí svým občanům hezké bydlení, relaxaci a v neposlední řadě také umělecký zážitek,“ uvedla Praha 13 v tiskové zprávě.


Policie dostane dva velitelské vozy Škoda Kodiaq

20. července 2019 v 06:55

Policie České republiky čerpá finance pro svůj chod především z Ministerstva vnitra ČR, pražský magistrát se však rozhodl darovat Krajskému ředitelství policie hl. m. Prahy dva speciálně upravené velitelské vozy značky Škoda Kodiaq v celkové hodnotě 4 miliony korun. Stalo se tak na základě žádosti...

Praha 6: Dotazy posílejte na radnici

18. července 2019 v 07:37

Dotazy na témata, týkající se dopravy, památek, bezpečnosti, školství, životního prostředí, zdravotnictví a dalších oblastí, mohou obyvatelé šesté městské části zasílat prostřednictvím webových stránek přímo kompetentním osobám.

Praha 2 žádá magistrát o kontrolu stavu stromořadí v ulicích na svém území

17. července 2019 ve 14:11

Radní Prahy 2 se usnesli, že městská část požádá magistrát o kontrolu faktického stavu všech uličních stromořadí na území městské části. Tato stromořadí jsou majetkem hlavního města. Praha 2 chce znát stav stromů zejména s ohledem na bezpečnost.

Další články
Nahoru