dnes
Pondělí - obcasny-dest
20°C
zítra
Úterý - oblacno
17°C
pozítří
Středa - polojasno
15°C
Pěší korzo u stanice metra Nové Butovice se dočkalo originální proměny
Místostarosta Prahy 13 David Zelený (ODS) společně s předsedou představenstva společnosti Trigema Marcelem Souralem (zleva) 18. června přestřihli pásku a tím zprovoznili další část revitalizované pěší zóny v Nových Butovicích.

Pěší korzo u stanice metra Nové Butovice se dočkalo originální proměny

Další část revitalizované pěší zóny, která je u stanice metra Nové Butovice a zároveň v blízkosti radnice Prahy 13, byla včera zprovozněna.

Originální ztvárnění odpočinkové zóny v podobě dřevěných palet společně s trávníkem, stromy a keři na pěším korzu láká kolemjdoucí k posezení a relaxaci. O úpravy se postarala společnost Trigema.

Zeleň je ve stylu japonské zahrady, originální dojem z místa umocňuje plastika Trifot a  technologicko – informační centrum Cyberdog se svojí robotickou vinárnou.

„Zde můžeme vidět skvělý příklad toho, jak harmonicky skloubit městskou zástavbu s přírodou. Nové Butovice se stávají moderní čtvrtí, která nabízí svým občanům hezké bydlení, relaxaci a v neposlední řadě také umělecký zážitek,“ uvedla Praha 13 v tiskové zprávě.


Úřad Prahy 6 je dnes uzavřen. Zastupitelstvo jedná o pomníku Koněva

12. září 2019 v 09:09

Z důvodu zvýšených bezpečnostních opatření, které si vyžádalo 6. jednání zastupitelstva, je dnes provoz úřadu omezen na minimum. K dispozici bude pouze výdej osobních a cestovních dokladů a dalších neodkladných úkonů po předchozí telefonické domluvě.

Další články
Nahoru