dnes
Čtvrtek - oblacno
8°C
zítra
Pátek - zatazeno
10°C
pozítří
Sobota - zatazeno
8°C
Pěší korzo u stanice metra Nové Butovice se dočkalo originální proměny
Místostarosta Prahy 13 David Zelený (ODS) společně s předsedou představenstva společnosti Trigema Marcelem Souralem (zleva) 18. června přestřihli pásku a tím zprovoznili další část revitalizované pěší zóny v Nových Butovicích.

Pěší korzo u stanice metra Nové Butovice se dočkalo originální proměny

Další část revitalizované pěší zóny, která je u stanice metra Nové Butovice a zároveň v blízkosti radnice Prahy 13, byla včera zprovozněna.

Originální ztvárnění odpočinkové zóny v podobě dřevěných palet společně s trávníkem, stromy a keři na pěším korzu láká kolemjdoucí k posezení a relaxaci. O úpravy se postarala společnost Trigema.

Zeleň je ve stylu japonské zahrady, originální dojem z místa umocňuje plastika Trifot a  technologicko – informační centrum Cyberdog se svojí robotickou vinárnou.

„Zde můžeme vidět skvělý příklad toho, jak harmonicky skloubit městskou zástavbu s přírodou. Nové Butovice se stávají moderní čtvrtí, která nabízí svým občanům hezké bydlení, relaxaci a v neposlední řadě také umělecký zážitek,“ uvedla Praha 13 v tiskové zprávě.


Stovky expertů na největší orgán v těle jedou do Prahy

Včera v 10:56

V tuzemsku nyní žije asi 55 000 lidí s nějakou formou střevního zánětu. Jen u Crohnovy choroby se za posledních 12 let zvedl počet nemocných ze 14 000 na 27 000. Nejenom toto budou řešit stovky odborníků na trávicí trakt – gastroenterologů – kteří se v těchto dnech sjíždí z Česka i Slovenska do...

Víc městských bytů pro potřebné profese

19. listopadu 2019 ve 20:12

Rada hlavního města Prahy schválila na včerejším jednání navýšení počtu bytů pro potřebné profese. Nejvíce bytů získají sociální pracovníci, příslušníci integrovaného záchranného systému a učitelé.

Další články
Nahoru