Dnes Pondělí - prehanky-snih 3°C
Zítra Úterý - snih 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Pěší cesta propojí Palmovku s ulicí Švábky a Rohanským nábřežím

První projekt předznamenávající budoucí proměnu Palmovky v Praze 8 bude zahrnovat cestu pro pěší, která propojí ulice Zenklova a Švábky.  Sloužit veřejnosti by měla začít v červnu příštího roku a její stavba vyjde na 26 milionů korun včetně DPH.

Koordinací a realizací projektu byla pověřena městská organizace Pražská developerská společnost (PDS).       

„Palmovka má pro rozvoj hlavní města velký význam. Je to místo, kde je možné vybudovat celou novou městskou čtvrť, jež nabídne nejen pohodlné bydlení, pracovní prostředí, obchody a služby, ale také kvalitní veřejný prostor v podobě městského bulváru, rozsáhlého parku a dětského hřiště. Proměna brownfieldu na Palmovce je nutná a jsem rád, že na ni s našimi partnery v městské části Praha 8 a v Dopravním podniku hlavního města Prahy krok po kroku pracujeme. Přípravou a koordinací projektu byla pověřena Pražská developerská společnost,“ říká Petr Hlaváček, první náměstek primátora hl. m. Prahy pro územní rozvoj.

Lokalita Palmovka vymezená ulicemi Libeňský most – Voctářova – Švábky – Sokolovská – Zenklova je klíčovým rozvojovým územím hlavního města Prahy, jehož pozemky vlastní kromě Magistrátu hl. m. Prahy také městská část Praha 8 a Dopravní podnik hl. m. Prahy.

Projekt, který na Palmovce PDS ve spolupráci s těmito partnery připravuje a koordinuje, zahrnuje vybudování nového městského bulváru s nájemním bydlením, kancelářemi, obchody, službami, rozsáhlým parkem a dětským hřištěm.

V současné době v lokalitě pokračuje proces změny územního plánu. Než bude možné proměnu brownfieldu v novou městskou čtvrť odstartovat, chce město tuto oblast kultivovat a umožnit její dočasné bezpečné využívání. Cesta pro pěší, která propojí ulice Zenklova a Švábky, je prvním počinem tohoto druhu. Termín jejího zprovoznění je naplánován na červen 2022, investiční náklady dosáhnou 26 milionů Kč včetně DPH.

„Konverze brownfieldu je náročný projekt, který vyžaduje mnohaletou a složitou přípravu. Chtěli jsme toto období využít k postupné kultivaci daného území. Očistíme ho, ošetříme stávající zeleň, a pokud to bude možné, nabídneme k dočasnému užívání. Zprovoznění nové cesty je první vlaštovkou,“ dodává náměstek primátora pro životní prostředí Petr Hlubuček.

V rámci projektu Palmovka má v příštích letech začít výstavba nové městské čtvrti. Počítá se se vznikem zhruba 280 městských nájemních bytů a cca 10 000 m² ploch, které bude možné využít pro administrativní, maloobchodní a další nekomerční účely. Součástí projektu je také velkorysý veřejný prostor – městský bulvár osázený stromy, veřejný park a dětská hřiště či sportoviště. Pražská developerská společnost se věnuje přípravě a koordinaci projektu. Samotná realizace se očekává v návaznosti na získání všech potřebných povolení po etapách v horizontu 5 až 10 let.

   

        


Autor: TZ, red

Galerie Harfa nabídne vánočním trhovcům volné prodejní jednotky

27. listopadu 2021 ve 21:49

Obchodní centrum Galerie Harfa poskytne zdarma několik plně vybavených prodejních jednotek vybraných obchodníkům, kteří přišli o příležitost prodeje na tradičních vánočních trzích. Chce podpořit malé prodejce, kteří do příprav vložili svůj vlastní kapitál, energii, čas a snahu udělat všem...

Praha 11: Pro Místní akční plán otevřela pandemie nové možnosti

26. listopadu 2021 v 10:55

Místní akční plán (MAP) vzdělání pro Prahu 11 končí svou II. etapu, která byla zahájena v prosinci 2021. I přes komplikace spojené s pandemií Covid19 a uzavřením škol se pracovním skupinám a realizačnímu týmu MAP II podařilo na území městské části Praha 11 a spolupracujících MČ Křeslice, Šeberov a...

Radní odsouhlasili návrh memoranda o vzájemné spolupráci Prahy se Středočeským krajem

25. listopadu 2021 v 08:46

Pražští radní v pondělí odsouhlasili záměr uzavřít Memorandum o vzájemné spolupráci mezi hlavním městem Prahou a Středočeským krajem. Tímto krokem navazují na první povolební společné setkání zástupců obou krajů, které se uskutečnilo 10. června 2021. Samotný podpis memoranda bude následovat po...

Praha 5 schválila pravidla pro rozpočtové provizorium

24. listopadu 2021 ve 22:27

Na svém úterním zasedání zastupitelé Prahy 5 rozhodli, že pokud nebude včas schválen rozpočet na příští rok, začne městská část automaticky hospodařit od ledna v provizoriu. Nebude ho tak už muset schvalovat.

Další články
Nahoru