Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Pes vážně zranil na Petříně čtyřleté dítě, muž venčící zvíře z místa utekl

Ve čtvrtek kolem poledne pokousal pes bojového plemene v parku pod Petřínskou rozhlednou čtyřletého chlapečka a vážně ho zranil. Muž doprovázející psa z místa utekl, dítě leží v nemocnici v umělém spánku.

Pražští kriminalisté pátrali po totožnosti muže, který doprovázel psa, který zranil dítě. „Ihned po incidentu z místa činu utekl směrem k restauraci Nebozízek a dále k takzvané Hladové zdi, aniž by sečkal na policisty,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Na základě odvysílaných reportáží v médiích se hledaný sám v pátek večer dostavil na policejní služebnu. „Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a zatím nebyl nikdo obviněn. I nadále probíhají standardní úkony tohoto řízení, například výslechy svědků a čekáme na výsledky znaleckých zkoumání," pokračoval Rybanský.

„Muž nebyl majitelem psa, pouze ho venčil a jeho jednání si nedokáže vysvětlit a celé události lituje," dodal policejní mluvčí. 

Chlapec, který byl v parku na procházce se svou maminkou, musel být po útoku převezen v kritickém stavu do motolské nemocnice. Měl život ohrožující zranění v oblasti hlavy, zad a hrudníku. Po operaci je v umělém spánku.


Autor: red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru