Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 8. 12. 2021
Svátek má Květoslava
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Pes vážně zranil na Petříně čtyřleté dítě, muž venčící zvíře z místa utekl

Ve čtvrtek kolem poledne pokousal pes bojového plemene v parku pod Petřínskou rozhlednou čtyřletého chlapečka a vážně ho zranil. Muž doprovázející psa z místa utekl, dítě leží v nemocnici v umělém spánku.

Pražští kriminalisté pátrali po totožnosti muže, který doprovázel psa, který zranil dítě. „Ihned po incidentu z místa činu utekl směrem k restauraci Nebozízek a dále k takzvané Hladové zdi, aniž by sečkal na policisty,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Na základě odvysílaných reportáží v médiích se hledaný sám v pátek večer dostavil na policejní služebnu. „Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a zatím nebyl nikdo obviněn. I nadále probíhají standardní úkony tohoto řízení, například výslechy svědků a čekáme na výsledky znaleckých zkoumání," pokračoval Rybanský.

„Muž nebyl majitelem psa, pouze ho venčil a jeho jednání si nedokáže vysvětlit a celé události lituje," dodal policejní mluvčí. 

Chlapec, který byl v parku na procházce se svou maminkou, musel být po útoku převezen v kritickém stavu do motolské nemocnice. Měl život ohrožující zranění v oblasti hlavy, zad a hrudníku. Po operaci je v umělém spánku.


Autor: red

Umělecká škola Klementa Slavického dostane peníze na dofinancování stavby

Dnes v 11:25

Pražští radní odsouhlasili poskytnutí investiční dotace městské části Praha 16 na dofinancování stavby nové budovy Základní umělecké školy (ZUŠ) Klementa Slavického v celkové výši 3 milionů korun.

Startup Night propojí pražské univerzity a inovativní nápady

Dnes v 07:59

Propojit studenty z pražských vysokých škol, kteří se zajímají o inovace, startupy a společensky prospěšné podnikání, chce akce Startup Night. Poprvé se uskuteční 9. prosince večer v Podnikatelském a inovačním centru hl. města Prahy (PIC) a představí několik úspěšných univerzitních startupů....

Radnice darovala policistům zdravotnické batohy

Dnes v 07:26

Starosta Prahy 11 Jiří Dohnal, radní Petr Jirava a vedoucí oddělení krizového řízení předali koncem listopadu dar – plně vybavené zdravotnické batohy – příslušníkům Pohotovostní motorizované jednotky (PMJ) v Praze-Ďáblicích. 

Poříční policie dostane moderní hlídkový člun

Dnes v 07:10

Praha posílí bezpečnost na Vltavě. Radní podpořili poskytnutí finanční podpory ve výši šesti milionů korun na pořízení hlídkové člunu včetně potřebného příslušenství a vybavení pro Poříční oddělení odboru služby pořádkové policie Krajského ředitelství Policie hl. m....

Praha 5 zvažuje zavedení bilingvní výuky na školách

Včera v 18:06

Praha 5 si pohrává s myšlenkou, že by v několika školách, které zřizuje, podpořila zavedení bilingvní výuky. Na svém facebookovém profilu to uvedla poslankyně a starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Mistrovství Evropy seniorských týmů v šachu podpořil magistrát

Včera v 11:06

Radní Prahy schválili individuální neinvestiční účelovou dotaci ve výši 120 tisíc korun na konání Mistrovství Evropy seniorských týmů v šachu. Akce se historicky poprvé uskutečnila na území České republiky, konkrétně se konala v termínu od 29. srpna do 8. září 2021 v pražském Hotelu Don...

Praha 4 vyhlásila dotační programy pro rok 2022

Včera v 08:53

Praha 4 dlouhodobě podporuje fyzické osoby a nestátní neziskové organizace, které systematicky pečují o obyvatele městské části, nebo svou činností přispívají k prevenci bezpečnosti a sociálně patologických jevů a integraci národnostních menšin, pomáhají rozvíjet volnočasové a jiné aktivity...

Město uvolní na nákupy vybavení do škol další peníze

Včera v 08:48

Radou hl. m. Prahy byl odsouhlasen tisk na malé investiční akce a nákupy na pražských středních školách za celkem 15 milionů korun. Součástí materiálu je i pořízení koncertního křídla značky Steinway & Sons pro Pražskou konzervatoř Na Rejdišti v hodnotě 4 milionů...

Další články
Nahoru