dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražský život

Pes Prahy 6 vrcholí: v porotě zasedne i Žeryk

V sobotu 23. srpna zažije Praha 6 největší koncentraci psů na metr čtvereční. Přesně v 11 hodin totiž začíná vyhlášení vítěze velké letní soutěže městské části Praha 6 s názvem PES PRAHY 6. 

O vítězi rozhodne porota právě na Vítězném náměstí vedle Farmářských trhů na Kulaťáku. V té budou společně s Marií Kousalíkovou, starostkou Prahy 6 také zlatý olympionik v pětiboji David Svoboda a Helena Štáchová, ředitelka divadla Spejbla a Hurvínka, která s sebou přivede do poroty také jednoho z nejslavnějších psů Česka – Žeryka! Vítěze ještě neznáme, ale jedno je jisté – každý pes, který v sobotu přijde, dostane malý dárek.

pp61-nahled Ze soutěže Pes Prahy 6, která začala v červnu, a přihlásilo se celkem 165 psů, vzešlo po více než měsíčním hlasování deset finalistů, kteří od veřejnosti v hlasování na internetových stránkách www.pesprahy6.cz dostali nejvíce hlasů – jejich profily zde: http://www.pesprahy6.cz/index.php?s=4&c=3&chapt=0&p=0

Právě desítka finalistů bude v sobotu bojovat o absolutní vítězství a titul Pes Prahy 6 před porotou. Vítězem se stane ten, který získal nejvíce bodů. Může se těšit na speciální psí známku, psí dort a další odměny. Druhý a třetí pes získá také věcné ceny.

pp6_1-nahled „Na šestce je hlášeno přes 7600 psů, což je druhý největší počet v metropoli. Nejoblíbenější jméno pro psa je Ben, pro fenky Beny a trojici nejčastěji hlášených plemen vévodí kříženec, následovaný jezevčíkem a na třetím místě je yorkšírský teriér. Uvidíme, který pes se nakonec stane vítězem. Jisté je, že každý pes, který v sobotu přijde, dostane malý dárek,“ řekla Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6.

 


Další články
Nahoru