dnes
Pátek - jasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
30°C
pozítří
Neděle - skorojasno
28°C
Zpravodajství

Peruánský šaman z Brna: Z pralesa na Výstaviště Praha

Narodil se uprostřed pralesa, a když jako malý oslepl a onemocněl, zachránil mu život dědeček šaman. Už tehdy bylo jasné, že bude jeho následovníkem. Tři a půl roku prožil v srdci pralesa a od jeho duchů se nechal zasvětit do věcí, které jsou pro nás nepředstavitelné.

saman-juan-carlos-pacaya-gomez-nahled Šaman- Juan Carlos Pacaya Gomez se do Peru pravidelně vrací pro načerpání energie – s českou manželkou sice nezůstal, ale naši republiku neopustil. Pomáhá lidem. Negativní energie vysává z těla ústy.

Peruánský šaman bude také jedním z těch, kdo se představí na pražském Astrovíkendu 12. a 13. listopadu na výstavišti v Holešovicích.

 

Pokud se chcete s prací šamana, která může v našich podmínkách působit poněkud netradičně, seznámit, je ideální navštívit skupinovou meditaci v rámci Astrovíkendu.

Stačí tu jen zavřít oči a poslouchat pískání, popěvky Ícaros a soustředit se. Každý z účastníků si zuje boty a šaman mu potře spánky nos a „třetí oko“ (místo uprostřed čela) speciální vodou – Agua de florida, do níž vdechnul kouř z tabáku mapacho, s nímž celou dobu pracuje. Jde o speciální vodu, kterou jihoameričtí šamané používají při svých rituálech. Obsahuje dvacet esenciálních olejů z květin, odstraňuje negativní vibrace, pomáhá k meditaci a k naklonění duchů. V místnosti po celou dobu hoří Palo Santo, živé, či svaté dřevo, které harmonizuje energie a používá se jako vykuřovadlo. Jakmile šaman potře všechny účastníky, začíná samotný rituál. Díky kouři z tabáku se dostává do změněného stavu vědomí, zpívá, chřestí, prochází mezi lidmi. U někoho se zastaví a vdechne mu kouř do vlasů. Přivolává duchy přírody. A stává se, že lidé se s nimi při meditacích skutečně setkají.

Chcete-li pomoct se zdravotními potížemi či odblokováním čaker, můžete si domluvit individuální terapii. Ta však není vhodná pro každého – je totiž hodně intimní, jde vlastně o baňkování ústy, kterými šaman z těla vysává negativní energie. Domluvit si ji můžete právě na Astrovíkendu.

Kompletní program festivalu najdete na www.astrovikend.cz.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Včera v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru