dnes
Sobota - zatazeno
15°C
zítra
Neděle - skorojasno
13°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
14°C
Zpravodajství

Peruánský šaman z Brna: Z pralesa na Výstaviště Praha

Narodil se uprostřed pralesa, a když jako malý oslepl a onemocněl, zachránil mu život dědeček šaman. Už tehdy bylo jasné, že bude jeho následovníkem. Tři a půl roku prožil v srdci pralesa a od jeho duchů se nechal zasvětit do věcí, které jsou pro nás nepředstavitelné.

saman-juan-carlos-pacaya-gomez-nahled Šaman- Juan Carlos Pacaya Gomez se do Peru pravidelně vrací pro načerpání energie – s českou manželkou sice nezůstal, ale naši republiku neopustil. Pomáhá lidem. Negativní energie vysává z těla ústy.

Peruánský šaman bude také jedním z těch, kdo se představí na pražském Astrovíkendu 12. a 13. listopadu na výstavišti v Holešovicích.

 

Pokud se chcete s prací šamana, která může v našich podmínkách působit poněkud netradičně, seznámit, je ideální navštívit skupinovou meditaci v rámci Astrovíkendu.

Stačí tu jen zavřít oči a poslouchat pískání, popěvky Ícaros a soustředit se. Každý z účastníků si zuje boty a šaman mu potře spánky nos a „třetí oko“ (místo uprostřed čela) speciální vodou – Agua de florida, do níž vdechnul kouř z tabáku mapacho, s nímž celou dobu pracuje. Jde o speciální vodu, kterou jihoameričtí šamané používají při svých rituálech. Obsahuje dvacet esenciálních olejů z květin, odstraňuje negativní vibrace, pomáhá k meditaci a k naklonění duchů. V místnosti po celou dobu hoří Palo Santo, živé, či svaté dřevo, které harmonizuje energie a používá se jako vykuřovadlo. Jakmile šaman potře všechny účastníky, začíná samotný rituál. Díky kouři z tabáku se dostává do změněného stavu vědomí, zpívá, chřestí, prochází mezi lidmi. U někoho se zastaví a vdechne mu kouř do vlasů. Přivolává duchy přírody. A stává se, že lidé se s nimi při meditacích skutečně setkají.

Chcete-li pomoct se zdravotními potížemi či odblokováním čaker, můžete si domluvit individuální terapii. Ta však není vhodná pro každého – je totiž hodně intimní, jde vlastně o baňkování ústy, kterými šaman z těla vysává negativní energie. Domluvit si ji můžete právě na Astrovíkendu.

Kompletní program festivalu najdete na www.astrovikend.cz.


Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

Dnes v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

Včera v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

Včera v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

18. října 2018 v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

18. října 2018 v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Další články
Nahoru