dnes
Pondělí - jasno
12°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
12°C
pozítří
Středa - oblacno
10°C
Zpravodajství

Peruánský šaman z Brna: Z pralesa na Výstaviště Praha

Narodil se uprostřed pralesa, a když jako malý oslepl a onemocněl, zachránil mu život dědeček šaman. Už tehdy bylo jasné, že bude jeho následovníkem. Tři a půl roku prožil v srdci pralesa a od jeho duchů se nechal zasvětit do věcí, které jsou pro nás nepředstavitelné.

saman-juan-carlos-pacaya-gomez-nahled Šaman- Juan Carlos Pacaya Gomez se do Peru pravidelně vrací pro načerpání energie – s českou manželkou sice nezůstal, ale naši republiku neopustil. Pomáhá lidem. Negativní energie vysává z těla ústy.

Peruánský šaman bude také jedním z těch, kdo se představí na pražském Astrovíkendu 12. a 13. listopadu na výstavišti v Holešovicích.

 

Pokud se chcete s prací šamana, která může v našich podmínkách působit poněkud netradičně, seznámit, je ideální navštívit skupinovou meditaci v rámci Astrovíkendu.

Stačí tu jen zavřít oči a poslouchat pískání, popěvky Ícaros a soustředit se. Každý z účastníků si zuje boty a šaman mu potře spánky nos a „třetí oko“ (místo uprostřed čela) speciální vodou – Agua de florida, do níž vdechnul kouř z tabáku mapacho, s nímž celou dobu pracuje. Jde o speciální vodu, kterou jihoameričtí šamané používají při svých rituálech. Obsahuje dvacet esenciálních olejů z květin, odstraňuje negativní vibrace, pomáhá k meditaci a k naklonění duchů. V místnosti po celou dobu hoří Palo Santo, živé, či svaté dřevo, které harmonizuje energie a používá se jako vykuřovadlo. Jakmile šaman potře všechny účastníky, začíná samotný rituál. Díky kouři z tabáku se dostává do změněného stavu vědomí, zpívá, chřestí, prochází mezi lidmi. U někoho se zastaví a vdechne mu kouř do vlasů. Přivolává duchy přírody. A stává se, že lidé se s nimi při meditacích skutečně setkají.

Chcete-li pomoct se zdravotními potížemi či odblokováním čaker, můžete si domluvit individuální terapii. Ta však není vhodná pro každého – je totiž hodně intimní, jde vlastně o baňkování ústy, kterými šaman z těla vysává negativní energie. Domluvit si ji můžete právě na Astrovíkendu.

Kompletní program festivalu najdete na www.astrovikend.cz.


Další články
Nahoru