Dnes Pondělí - skorojasno 26°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Doprava

Peroutkovu ulici mezi Waltrovkou a Farkání uzavře od července rozsáhlá rekonstrukce

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v úterý 9. července plánovanou rekonstrukci Peroutkovy ulice. Rekonstrukcí projde celá ulice Peroutkova a měla by trvat přibližně do srpna 2026. V letošním roce opraví silničáři úsek mezi Waltrovkou (od ulice Barvitiova) a Farkání (po ulici Od Vysoké). Informovala o tom na svém webu Praha 13. Ve spolupráci s Pražskou vodohospodářskou společností bude opraven i vodovodní řad. Jedná se o první akci dvou městských investorů, která byla vysoutěžena společně.

Hlavní stavební práce proběhnou v termínu od 9. 7. pravděpodobně do 20. 12. 2024 a budou zahrnovat úpravu vozovky s asfaltovým povrchem, chodníky a parkovací stání v kamenné dlažbě, realizaci odvodnění, přeložky inženýrských sítí, rekonstrukci vodovodních řadů, doplnění zeleně a mobiliáře.

Zhruba od poloviny letních prázdnin budou probíhat práce i v úseku mezi ulicemi Na Odbočce – Na Václavce vždy po polovinách. Během tohoto omezení bude v oblasti zajištěn kyvadlový provoz.

V roce 2025 bude rekonstrukce dále postupovat za jednosměrného provozu mezi ulicemi Od Vysoké a Na Václavce a bude zahrnovat i obnovu prostranství před prodejnou Albert, kde vznikne větší prostor pro pěší, budou zde nově vysazeny stromy, doplněn mobiliář a upravena parkovací stání.

Akce je společně realizována s Pražskou vodohospodářskou společností a koordinována s dalšími investory, jako např. Pražské vodovody a kanalizace, Cetin, Technologie hlavního města Prahy, Dopravní podnik, PRE nebo mobilní operátoři.

Součástí projektu je rovněž vybudování trolejbusové trakce ze Smíchova přes Malvazinky k Waltrovce. Po skončení rekonstrukce bude BUS 137 jezdit na elektřinu a místní se zbaví hluku a zplodin z dieselových autobusů.

  • V termínu 9. 7. – 20. 12. 2024 bude komunikace v úseku mezi ulicemi Barvitiova – Od Vysoké kompletně uzavřena. Objízdné trasy budou vedeny ulicemi Radlická a Jinonická, resp. Vrchlického/Plzeňská. Místní obslužnost ulic Na Vysoké I, Na Vysoké II, U Slévárny a Na Farkáně IV bude řešena příjezdem přes ulici U Trezorky a pak Kačírkova.
  • Cca od 1. 8. 2024 budou probíhat práce v úseku mezi ulicemi Na Odbočce – Na Václavce po polovinách, za kyvadlového provozu.
  • V roce 2025 bude rekonstrukce dále postupovat za jednosměrného provozu mezi ulicemi Od Vysoké až Na Václavce.

Obslužnost MHD:

  • Bus 137 z centra bude jezdit jen k finančnímu úřadu, kde bude mít točnu. Dále bude zavedena nová linka X137 mezi Klamovkou a metrem Jinonice. Místní z oblasti Farkáně a Waltrovky budou moci využít zastávku U Waltrovky pro cesty směrem na Prahu 13. Během školního roku se uvažuje, že by bus 153 ráno zajel po Radlické k metru Jinonice, a zlepšil tak přístup k ZŠ Tyršova a ZŠ Waldorfská.

Zhotovitel: Společnost Peroutkova STR.SIL a.s. + CER.HRA a.s., správce společnosti: Správce společnosti STRABAG Silnice a.s.


Autor: red

Mezi Prahou a severní Moravou pojede více Pendolin

Včera ve 21:09

Kvůli instalaci a zkušebnímu provozu bude do schválení moderního vlakového zabezpečovacího systému ETCS na elektrických jednotkách 680 Pendolino dočasné omezen provoz těchto souprav na spojích SC Pendolino Košičan. Naopak více Pendolin pojede mezi Prahou a severní Moravou, kde obslouží dva páry...

Zastávka Otakarova bude rozšířena

Včera v 07:13

V Praze 4 dojde ke kompletní úpravě zastávky MHD Otakarova a jejího okolí. Bude rozšířen nástupní ostrůvek, doplní se přístřešky a informační tabule o odjezdech, zkrátí se přechod v zadní části zastávky pro větší bezpečnost a bude doplněn cyklopruh.

Na trati Čelákovice–Neratovice vymění most

19. července 2024 v 08:15

Na železniční trati Čelákovice–Neratovice bude za výluky provozu na trati vyměněn most. Již nyní začínají přípravné práce, které zasáhnou do režimu jízdy na D10 u Brandýsa nad Labem. Odstranění stávajícího mostu se plánuje na víkendovou noc z 10. na 11. srpna. Následně proběhne výstavba nového...

Ulice Jenečská, Libocká a U Silnice budou uzavřeny

18. července 2024 v 06:21

Z důvodu rekonstrukce plynovodu budou od čtvrtka 18. července do neděle 25. srpna uzavřeny ulice Jenečská, Libocká a U Silnice v Praze 6.

Omezení dopravy v křižovatce Patočkova x Pod Královkou

17. července 2024 v 16:12

Od pondělí 15. července došlo v souvislosti s opravami inženýrských sítí v křižovatce Patočkova x Pod Královkou v Praze 6 k dočasné změně trasy a zastávek autobusů. Zároveň došlo v místě i k omezení pro osobní automobily.

Radnice chtějí u špatného parkování přitvrdit

17. července 2024 v 11:49

Praha 4 se připojila k iniciativě městských částí, která chce nedisciplinovaným řidičům více znepříjemnit špatné parkování. Půjde o změny v systému „nasazování botiček“, který v současné podobě již nepůsobí příliš preventivně.

Nová školní linka v Letňanech

16. července 2024 v 08:46

S novým školním rokem přichází i nová školní linka pro Letňany a od 2. září vyjede autobus č. 278, který zajistí pohodlnou dopravu pro školáky. Díky novým zastávkám a časovému rozvrhu se zvýší bezpečnost dětí.

Aplikace KOOPILOT funguje už přes rok, užívá ji už deset tisíc řidičů

10. července 2024 ve 12:46

Vloni v květnu představila pojišťovna Kooperativa unikátní aplikaci KOOPILOT, která vyhodnocuje styl jízdy řidiče. Klienti si ji zdarma nainstalují do svého chytrého telefonu při sjednání pojištění vozidla a na základě hodnocení této aplikace mohou získat část zaplaceného...

Sládkovičovu ulici čeká několikaměsíční rekonstrukce

10. července 2024 v 10:25

Na tři etapy z různým dopravním režimem je rozdělena celková rekonstrukce Sládkovičovy na sídlišti Krč. První etapa začíná ve středu 10. července a potrvá až do pátku 9. srpna. Druhá, navazující etapa, by měla být hotova do pondělí 9. září a poslední etapa pak skončí v úterý...

Další články
Nahoru