Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - polojasno 0°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Perná noc hasičů: Zachraňovali dvojici na komíně a lidi uvízlé pod mostem
Karlův most. I pod ním museli hasiči během silvestrovské noci zasahovat. Foto: Jan Puci

Perná noc hasičů: Zachraňovali dvojici na komíně a lidi uvízlé pod mostem

Pražští hasiči zaznamenali během silvestrovské noci desítky výjezdů, podobně jako při oslavách před rokem. Některé zásahy byly kuriózní. Informoval o tom mluvčí hasičů Martin Kavka.

„Během silvestrovských oslav jsme v Praze zasahovali do půlnoci u 25 požárů, v prvních dvou hodinách nového roku to bylo dalších 27 požárů,“ uvedl Kavka.

Jednalo se podle něj o hořící zbytky pyrotechniky, křoviny, odpady a plastové kontejnery. Škodu 30 tisíc korun způsobil požár tújí v Horních Počernicích, další větší požár likvidovali hasiči hodinu před půlnocí na zatravněné střeše obchodu Billa, kde hořelo na ploše 10 krát 15 metrů. „Požár byl uhašen pomocí vodního proudu a výškové techniky za několik minut,“ upřesnil mluvčí.

Požár odložených věcí na balkóně bytu panelového domu hasiči dohasili na Proseku v ulici Vysočanská. Vůbec první zásah nového roku měla smíchovská jednotka hasičů, která vyjela šest minut po půlnoci k požáru trávy v Košířích.

Hasiči nezasahovali jen u požárů. „Několik minut po půlnoci jsme zachránili dvě osoby, které vylezly na komín v Malešicích. Zachránili jsme také lidi, kteří uvízli v lodičce na mělčině pod Karlovým mostem,“ popsal Kavka.

Podle něj se nemusel na konec roku navyšovat počet sloužících hasičů, počet požárů způsobených nedbalostí při používání pyrotechniky byl podobný jako loni.


Autor: Jan Puci

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

Včera v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

Včera v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

Včera v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

3. února 2023 v 06:58

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni...

Praha 12 má schválený rozpočet

2. února 2023 ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru