dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Perličky ze sněmovny: poslancova hajzlbába, Bémova střevní peristaltika a levicový pupek
Budova Poslanecké sněmovny. Ilustrační foto: Jan Polák

Perličky ze sněmovny: poslancova hajzlbába, Bémova střevní peristaltika a levicový pupek

Než poslanci ve středu večer hlasovali o žádosti vlády České republiky o vyslovení důvěry, celý den se střídali za řečnickým pultíkem se svými projevy. Řečnili, řečnili a zase řečnili. V dlouhých a někdy únavných projevech se však občas objevily perličky a slovní ekvilibristiky, které možná dokážou pobavit a stojí za připomenutí. Server Pražský patriot jich několik vybral.

Že si do toho občas vstoupí s nespokojeným hlasem i moje střevní peristaltika hlasitým komentářem, to chlapci samozřejmě všechno slyší. To mi taky nevadí. Že ovšem bdělí a investigativní strážci pořádku komentují při nočních hrátkách bujné poprsí mé ženy, koneckonců je z Dejvic, a že vstupují do intimity partnerského života mých synů, tak to už mně vadí hodně.
Poslanec Pavel Bém

Myslím si, že v kultivované společnosti by si nikdo neměl dovolit urážet jakékoliv řemeslo, jakékoliv povolání – důstojné. Pan kolega Grebeníček tady prohlásil, že má péči o penzisty a tak, ale na druhou stranu, a ono se to tady odehrálo už v minulosti, prosím do Poslanecké sněmovny a mezi kultivovanou společnost, říkám na rovinu, nepatří výroky typu hajzlbába. Já si vážím každé poctivé práce. Tohle není zrovna práce, která je jednoduchá, a já si myslím, že jsou ti lidé potřeba. Dělají něco, co není příjemné, a myslím si, že urážet jakoukoliv profesi čestnou, poctivou, kde ti lidé pracují, živí se nějakým způsobem, tak to zase jenom ukazuje, kam se posunujeme.
František Laudát, Poslanec TOP 09 

Rád bych jenom rád vzkázal kolegovi poslanci Kalouskovi, že hyperbolou o hrozící změně režimu se dostává do roviny politického či mediálního kýče. Ono to znělo, jako kdyby tady někde po chodbách chodil někdo už připravený, že zapálí sněmovnu a jakýsi český Hindenburg rozežene český Parlament.
Jiří Dolejš, poslanec KSČM

Chtěl bych jenom upozornit sněmovnu, že ta debata je sice pěkná, jak se rozproudila, že to zřejmě vyvolal pan poslanec Kalousek, který vystoupil poměrně dost rozčilen, jak jsem si všiml.
Lubomír Zaorálek (ČSSD), Místopředseda Poslanecké sněmovny

Nechci debatu extendovat, pane místopřededo. Jenom se chci mírně ohradit proti tomu, že jsem byl rozčílen neboť jste říkal, že jste si dobře všiml, jak jsem byl rozčílen. Jste pravděpodobně jediný, který si toho všiml. Říkal jsem to zcela klidně, říkal jsem to vyrovnaný a decibely mého hlasu nedosahovaly ani z 50 % vašich obvyklých decibelů.
Miroslav Kalousek, poslanec TOP 09

Kdybych si dovolil citovat z dnešního projevu Miloše Zemana, prezidenta republiky, a já tak neučiním, protože nechci tady společně s Donem Miguelem Ruizem vytvářet ta oblaka hrůzy a strachu, tak bych si mohl zrovna tak představit, že tady budou nějaké jiné procesy a možná jiné monstrprocesy.
Pave Bém, poslanec 

Je třeba, aby levice znovu našla ztracenou sebedůvěru a hrdost na svou minulost, aby si nekřivila páteř a nesoustředila se jen na svůj vlastní pupek.
Miroslav Grebeníček, poslanec KSČM

Jsme přesvědčeni, že za staronové vlády v čele s Miroslavou Němcovou by státní zástupci Pavlem Zemanem počínaje čelili výrazným politickým tlakům a že Ištván by byl velmi rychle vyštván.
Kateřina Klasnová, poslankyně VV

Z vašich úst dnes zaznělo, že se nebudete ohýbat před Pražským hradem. Kdybyste řekl, že se nebudete ohýbat před panem prezidentem, bylo by to možná odpustitelné. Ale ten Pražský hrad je starší než ten váš rod.
Vít Bárta, předseda VV ke Karlu Schwarzenbergovi

Slyšeli jste bububu Miroslava Kalouska a já pevně doufám, že je to poslední bububu. Sám nám to slíbil.
Vít Bárta, předseda VV k Miroslavu Kalouskovi


Další články
Nahoru