dnes
Pátek - zatazeno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Pražské krimi

Perfektní práce dopravního policisty. Pomohl řidiči, který dostal záchvat

Včera před desátou hodinou dopoledne projížděl dopravní policista podpraporčík Martin Závora křižovatkou ulic Švehlova a Průmyslová na svém služebním motocyklu a v levém jízdním pruhu spatřil stojící vozidlo Hyundai se zapnutými stěrači. Protože však bylo slunné počasí, policista z oddělení řízení dopravy zastavil u tohoto podezřelého auta v domnění, že se stala dopravní nehoda.

U vozu Hyundai už ale v tu chvíli stáli muž a žena a policistovi tvrdili, že se nejedná o havárii, ale že řidič má vážné zdravotní problémy. Dopravní policista pak vzápětí opravdu viděl řidiče, který sedí ve vozidle v nepřirozené pozici – horní část těla měl totiž nad řadicí pákou a nad sedadlem spolujezdce, bezpečnostní pás obepínal jeho tělo, z úst mu vytékal proud slin a křečovitě sebou trhal.
 
Policista duchapřítomně zareagoval, vytáhl teleskopický obušek, rozbil sklo dveří za řidičem a muže vyprostil z auta. Pak mu poskytl první pomoc a čekal do příjezdu záchranné služby. Jednatřicetiletého muže záchranáři na místě ošetřili a poté ho převezli do nemocnice na neurologické oddělení. Dopravní policista pak po tomto činu pokračoval dále ve výkonu své služby.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru