Dnes Sobota - obcasny-dest 26°C
Zítra Neděle - oblacno 28°C
Sobota 13. 7. 2024
Svátek má Markéta
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Penta Real Estate prodala kancelářskou budovu na Vinohradech, budou v ní byty
Rezidence Dykova. Foto: svoboda-williams.com

Penta Real Estate prodala kancelářskou budovu na Vinohradech, budou v ní byty

Penta Real Estate prodala kancelářskou budovu v Dykově ulici na Vinohradech, kterou by bylo možné přestavět na byty. Kupujícím je společnost Fidurock. ČTK o tom dnes za Penta Real Estate informoval mluvčí Martin Lánský. Cenu firma neupřesnila, podle mluvčího má rezidenční projekt hodnotu stovek milionů korun.

Penta Real Estate pokračuje v avizované optimalizaci projektového portfolia a dokončila prodej nemovitostí v Dykově ulici na Vinohradech.

„Stejně jako u nedávného prodeje Rezidence Dvorce, jde i v tomto případě o koncentraci sil na naše klíčové projekty jako je Masarykovo nádraží, Florenc 21, Hlavní nádraží nebo 4.Q na Vítězném náměstí. Vinohrady jsou nicméně excelentní lokalita. Dykova ulice a její nejbližší okolí je plné nádherných vil, jde o ideální místo pro komorní projekt, který jsme tímto prodejem přenechali společnosti Fidurock,“ řekl David Musil, obchodní ředitel pro rezidenční výstavbu Penta Real Estate.

Stávající nemovitosti v Dykově ulici, které jsou předmětem tohoto prodeje, mají výměru přibližně 3000 metrů čtverečních. Dosažitelná budoucí prodejní plocha je okolo 5000 metrů čtverečních.

V současné době se jedná o kancelářskou budovu, která se však nachází v lukrativní rezidenční lokalitě, a proto se nabízí její transformace na bydlení.

„Nákup projektu v Dykově ulici je pro nás, jako milovníky pražských Vinohrad, nejen srdcovou záležitostí, ale také stvrzením strategie Fidurocku rozšiřovat portfolio o další zajímavé objekty, kterým můžeme vdechnout nový život,“ doplnil David Hauerland, jednatel společnosti Fidurock.


Autor: Jan Puci

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

Včera v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Jiří Jarkovský bude novým členem představenstva Czech Airlines Handling

9. července 2024 v 15:02

Novým členem představenstva odbavovací společnosti Czech Airlines Handling (dceřiná společnost Letiště Praha) bude od prvního srpna Jiří Jarkovský. Jeho hlavním úkolem bude strategické plánování činností společnosti CSAH v kombinaci s nepravidelností provozu. Současný předseda představenstva Tomáš...

Novou šéfkou komunikace innogy bude Zuzana Tylčerová, nahradí Martina Chalupského

26. června 2024 v 19:14

Po více než 20 letech mění skupina innogy vedení své komunikace. Na pozici Head of Corporate Affairs vystřídá Martina Chalupského nová ředitelka Zuzana Tylčerová. Bude přes léto postupně přebírat veškeré kompetence v oblasti externí a interní komunikace, sponzoringu, společenské odpovědnosti a...

MennYacht personálně posiluje pobočku pro Česko a otevřela prostory v Pařížské

26. června 2024 v 08:10

Společnost MennYacht, která letos slaví 30 let působení, zastupuje prémiové značky z portfolia Ferretti Group. České zastoupení formy nově reprezentuje Petr Kabát a společnost představila novou pobočku na Pařížské ulici v Praze.

Zlatá Koruna patří pojišťovně Kooperativa

21. června 2024 v 18:38

V letošním, již 22. ročníku soutěže Zlatá Koruna si Kooperativa připsala pět pódiových umístění. První místo a Zlatou korunu získalo Autopojištění NAMÍRU v kategoriích Neživotní pojištění i Povinné ručení, a FLEXI, které ovládlo kategorii Životní pojištění.  Informoval o tom mluvčí pojišťovny...

Férový zaměstnavatel roku je innogy

21. června 2024 ve 12:42

V pátém ročníku soutěže Férový zaměstnavatel roku, kterou pořádá portál Atmoskop se společností Pluxee, se společnost innogy umístila na 1. místě jako organizace s výborným přístupem k zaměstnancům, a to v kategorii velkých firem na 1000 zaměstnanců.

Nadační fond Veolia podpořil dvacet dobrovolnických projektů zaměstnanců PVK

20. června 2024 v 15:23

Pražské vodovody a kanalizace společně s Nadačním fondem Veolia opět rozdělovaly finanční prostředky v rámci 17. ročníku MiNiGRANTŮ. V letošním ročníku získalo dvacet zaměstnanců PVK na své projekty částku 685 tisíc korun.

Když se setká budoucnost s budoucností. Pro LOM PRAHA a VR Group je nábor nových zaměstnanců prioritou

19. června 2024 v 08:46

Přímá komunikace žáků 7. a 8. tříd základních škol s potenciálními zaměstnavateli, to byl ústřední námět akce Technika do škol, která je má motivovat ke studiu technických oborů a ředitelům škol i kariérním poradcům poskytnout aktuální vhled do potřeb průmyslu a trhu práce. Účast na setkání...

innogy koprodukovala už 100 filmů, v Karlových Varech se představí tři

17. června 2024 v 16:13

Už 100 koprodukovaných hraných i dokumentárních filmů a energetická firma innogy nadále pokračuje v podpoře české kinematografie. Desítky milionů diváků a více než šest desítek Českých lvů, i to je vizitka projektu „energie českého filmu“. Nyní innogy přichází s další novinkou v podobě rozšíření...

Další články
Nahoru