Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - oblacno 12°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Penta Real Estate prodala kancelářskou budovu na Vinohradech, budou v ní byty
Rezidence Dykova. Foto: svoboda-williams.com

Penta Real Estate prodala kancelářskou budovu na Vinohradech, budou v ní byty

Penta Real Estate prodala kancelářskou budovu v Dykově ulici na Vinohradech, kterou by bylo možné přestavět na byty. Kupujícím je společnost Fidurock. ČTK o tom dnes za Penta Real Estate informoval mluvčí Martin Lánský. Cenu firma neupřesnila, podle mluvčího má rezidenční projekt hodnotu stovek milionů korun.

Penta Real Estate pokračuje v avizované optimalizaci projektového portfolia a dokončila prodej nemovitostí v Dykově ulici na Vinohradech.

„Stejně jako u nedávného prodeje Rezidence Dvorce, jde i v tomto případě o koncentraci sil na naše klíčové projekty jako je Masarykovo nádraží, Florenc 21, Hlavní nádraží nebo 4.Q na Vítězném náměstí. Vinohrady jsou nicméně excelentní lokalita. Dykova ulice a její nejbližší okolí je plné nádherných vil, jde o ideální místo pro komorní projekt, který jsme tímto prodejem přenechali společnosti Fidurock,“ řekl David Musil, obchodní ředitel pro rezidenční výstavbu Penta Real Estate.

Stávající nemovitosti v Dykově ulici, které jsou předmětem tohoto prodeje, mají výměru přibližně 3000 metrů čtverečních. Dosažitelná budoucí prodejní plocha je okolo 5000 metrů čtverečních.

V současné době se jedná o kancelářskou budovu, která se však nachází v lukrativní rezidenční lokalitě, a proto se nabízí její transformace na bydlení.

„Nákup projektu v Dykově ulici je pro nás, jako milovníky pražských Vinohrad, nejen srdcovou záležitostí, ale také stvrzením strategie Fidurocku rozšiřovat portfolio o další zajímavé objekty, kterým můžeme vdechnout nový život,“ doplnil David Hauerland, jednatel společnosti Fidurock.


Autor: Jan Puci

Společnost Pražské služby existuje už třicet let

18. února 2024 ve 21:08

Pražské služby slaví v letošním roce 30 let od založení. V hlavním městě je součástí svozu směsného i tříděného odpadu, údržby ulic i parků. Společnost nadále plánuje posilovat své postavení na trhu, snižovat negativní dopady na životní prostředí, edukovat veřejnost a zároveň pomáhat v předcházení...

Londýn je v kvalitě 5G připojení nejhorší metropolí Evropy, konstatuje studie

16. února 2024 ve 20:42

Londýn patří z hlediska kvality 5G připojení mezi nejhorší evropské metropole. Tak zní závěr šetření společnosti MedUX, která analyzovala celkovou uživatelskou zkušenost s pevnými a mobilními sítěmi v deseti velkých městech Evropy. Hlavní město Spojeného království propadlo hlavně proto, že je...

Kooperativa využívá řešení od Resistant AI

11. února 2024 v 17:41

Pojišťovna Kooperativa, druhá největší pojišťovna na českém trhu, zahájila spolupráci se společností Resistant AI, specialistou na prevenci finanční kriminality využívající umělou inteligenci a strojové učení. Kooperativa využívá technologii Document Forensics, k ověřování dokumentů předložených...

Tobias Sonndorfer jmenován místopředsedou představenstva VIG Re

7. února 2024 ve 14:41

Společnost VIG Re, zajišťovna skupiny Vienna Insurance Group, s potěšením oznamuje, že Tobias Sonndorfer byl jmenován místopředsedou představenstva s účinností od 1. února 2024. 

Změna výše dotace Nová zelená úsporám

5. února 2024 v 08:58

Od 15. února klesá dotace na fotovoltaiku. Při podpisu smlouvy do 9. února innogy garantuje vyplacení stávající dotace ve výši až 220 000 korun. Společnost o tom informovala na svém webu. 

Další články
Nahoru