Dnes Pátek - obcasny-dest 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Penta Real Estate prodá Arcibiskupství pražskému přes padesát nájemních bytů
Vizualizace projektu Waltrovka. Zdroj: Penta Real Estate

Penta Real Estate prodá Arcibiskupství pražskému přes padesát nájemních bytů

Developerská společnost stejnojmenné investiční skupiny Penta Real Estate prodá Arcibiskupství pražskému 54 nájemních bytů ve dvou domech v Praze. Domy jsou postavené v sousedství přírodního parku Vidoule a nové městské čtvrti Waltrovka. Platforma XPlace, vlastněná římskokatolickou církví, zároveň s Pentou uzavřela v oblasti nájemního bydlení vzájemné partnerství. Penta Real Estate o tom informovala v tiskové zprávě. Podle mluvčího společnosti Martina Lánského transakce činila nižší stovky milionů korun.  

Platforma XPlace, kterou vlastní Arcibiskupství pražské, a společnost Penta Real Estate uzavřely partnerství v oblasti nájemního bydlení. Nájemní portfolio XPlace se díky němu rozšíří o dva na klíč postavené bytové domy v sousedství přírodního parku Vidoule a nové městské čtvrti Waltrovka.

Pro Penta Real Estate se jedná o první kooperaci zaměřenou na dlouhodobé nájemní bydlení. Partnerství bude symbolicky stvrzeno společným poklepáním na základy nové výstavby, které proběhne v únoru 2024.

Zahraniční zkušenosti ukazují, že projekty zaměřené na dlouhodobé nájemní bydlení jsou úspěšnější, pokud se na nich od počátku podílí developer v tandemu s profesionálním správcem nemovitostí. Tento trend reaguje na rostoucí poptávku a může zvýšit dostupnost kvalitního bydlení pro ty, kteří si nemohou dovolit vlastní bydlení. Takto koncipovaná partnerství jsou zatím v Česku ojedinělá.

„Je pro nás čest s Arcibiskupstvím pražským spolupracovat a velmi oceňuji profesionalitu našich partnerů při přípravě tohoto záměru. Věřím, že jsme právě zahájili dlouhodobé partnerství, a pustíme se společně i do dalších rezidenčních nebo sociálně laděných projektů. V oblíbené lokalitě Waltrovka jsme již prodali téměř 800 bytů. Jsem si jistý, že i novým nájemníkům se tu bude dobře žít,“ řekl David Musil, zástupce generálního ředitele Penta Real Estate.

„Partnerství s Penta Real Estate pro nás představuje výbornou příležitost k rozšíření našeho portfolia nájemního bydlení a poskytování  široké škály bydlení, které reflektuje moderní potřeby a představy nájemníků. Je skvělé, že společně můžeme přispět k budoucnosti nájemního bydlení v Praze. Penta Real Estate přináší do této spolupráce bohaté zkušenosti z oblasti developmentu a bytové výstavby a profesionalitu, která nám dodává jistotu, že tento projekt bude úspěšný a přinese kvalitní bydlení pro naše klienty,“ uvedla Linda Dolečková, ekonomka Arcibiskupství pražského.

Ve dvou plánovaných bytových domech vznikne 54 bytových jednotek v prémiové kvalitě určených především pro mladé lidi na počátku kariéry. Nejvyšší podlaží budou tvořit větší byty pro rodinné bydlení. Všechny byty jsou energeticky úsporné, vybavené rekuperačními jednotkami. Všechny jsou rovněž rozšířené o předzahrádky, balkóny či terasy. Klientům bude k dispozici 69 parkovacích míst.

Nájemníci budou moci využít bohatou občanskou vybavenost, která na Waltrovce v posledních letech vznikla. Místo je také skvěle dopravně dostupné (200 metrů na zastávku příměstského vlaku, 400 metrů k nejbližší stanici metra).

Architektonické řešení připravilo studio Bíza Architekti ve spolupráci se společností AFRY. Výstavba byla již zahájena. Dokončení a nastěhování prvních nájemníků je plánováno na první polovinu roku 2025.


Autor: puc

V souvislosti s válkou se na Prahu 10 přemístilo 7000 Ukrajinců

Včera ve 21:29

Na Ukrajině si během uplynulého víkendu připomněli dvě smutná výročí: dva roky od začátku plnohodnotné ruské invaze a deset let od zabrání Krymu. Tisíce lidí v Praze i v dalších městech vyjádřily sounáležitost s Ukrajinou. Připomeňme si, co jsme pro napadenou zemi udělali...

Trhy na Tylově náměstí v Praze 2

Včera v 16:51

Od pondělí 11. března se otevřou trhy na Tylově náměstí v Praze 2.

Praha 14 pokračuje v programech prevence

Včera v 10:52

Praha 14 realizuje několik programů prevence rizikového chování, zaměřuje se na žáky. O podrobnostech informovala o tom koordinátorka protidrogové prevence a prevence kriminality Veronika Havlíčková.

Praha 8 vypsala konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala

Včera v 10:27

Praha 8 vyhlásila konkurs na ředitelku/ředitele ZŠ Bohumila Hrabala. Přihlášky mohou zájemci podávat do středy 13. března. 

Praha 14 vyhlásí Sportovce roku 2023

Včera v 08:25

Vyhlášení sportovce roku Prahy 14 proběhne v úterý 26. března v KD Kyje. Připraven je doprovodný program, vystoupí Anna Slováčková.

Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi Prahy 4

Včera v 08:05

Praha 4 zve na Velikonoční workshop pro rodiny s dětmi. Koná se v úterý 26. března na Nuselské radnici v dopoledních i odpoledních hodinách. Vyberte si variantu, která vám více vyhovuje, obě lekce jsou identické. Tentokrát si s dětmi vyrobíte barevnou vitráž a hebounkou...

Praha 3: Osudy legionářů

Včera v 07:29

U příležitosti 85. výročí německé okupace představí Martin Říha počátky vzniku nejrozsáhlejší vojenské ilegální odbojové organizace, její strukturu, činnost i plány v roce 1939. Současně budou na příkladu několika vybraných osobností popsány osudy legionářů...

PVK oslaví světový den vody

28. února 2024 v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Novoměstská radnice otevře vyhlídkovou věž

28. února 2024 v 10:05

Vyhlídková věž Novoměstské radnice je v zimě z bezpečnostních důvodů uzavřena. Otevřena bude opět v první jarní den, 20. března.

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

28. února 2024 v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Další články
Nahoru