Dnes Sobota - zatazeno 10°C
Zítra Neděle - polojasno 9°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Penta letos plánuje začít přestavbu budovy bývalé pošty u Masarykova nádraží
Vizualizace vítězného návrhu Klaska Ltd. Zdroj: studio Negativ

Penta letos plánuje začít přestavbu budovy bývalé pošty u Masarykova nádraží

Penta Real Estate chystá přestavbu budovy staré pošty na nároží Hybernské a Opletalovy ulice za přibližně 500 milionů korun. Na pozemku o velikosti kolem 1600 metrů čtverečních vyroste nová budova s hrubou podlažní plochou 7300 metrů čtverečních. Navazovat by měla na právě zahájenou generální rekonstrukci Masarykova nádraží včetně nástupu na chystanou platformu nad kolejištěm.

Developerská firma vypsala v loňském roce architektonickou soutěž na novou budovu v Hybernské ulici v Praze, na místě bývalé budovy pošty. Do soutěže se zapojilo sedm pozvaných týmů z České republiky a Slovenska, o první místo v soutěži se dělí návrh studia OV Architekti a návrh architekta Jakuba Klašky.

„Porota doporučila k realizaci návrh od Jakuba Klašky, který byl řadu let součástí týmu Zaha Hadid Architects, podílel se na budově Masaryčky a toto území důvěrně zná. V současnosti již pracuje v rámci vlastního ateliéru, ale je zřejmé, že vítězný návrh velmi dobře navazuje na existující okolní zástavbu. Návrh zaujal především svým designovým ztvárněním, prací s detailem a citlivým propojením historických a nových prvků,“ řekl Pavel Streblov, obchodní ředitel společnosti Penta Real Estate.

Původní budova pošty na nároží Hybernské a Opletalovy ulice už řadu let neslouží svému dřívějšímu účelu a zůstala nevyužitá. Na pozemku o velikosti okolo 1600 metrů krychlových tak vyroste nová budova.

V partneru budovy vzniknou nové obchodní prostory, ve vyšších patrech se počítá s kancelářskými nebo coworkingovými prostory. Hrubá podlažní plocha budovy bude okolo 7300 metrů čtverečních.

„Historické architektonické prvky, jako jsou římsy, hloubky fasádních struktur a výrazné textury, jsou všechny převedeny do současného architektonického jazyka, navazujícího na okolní rytmus a měřítko. Klíčové původní části, jako jsou klenuté oblouky v přízemí, hrají stěžejní roli v organizaci budovy a jsou nyní také odhaleny do veřejného prostoru prostřednictvím průhledné fasády parteru,“ okomentoval vítězný návrh jeho tvůrce, architekt Jakub Klaška ze studia Klaska Ltd.


Autor: puc

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

Včera v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

22. února 2024 v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

22. února 2024 v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru