dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C

Peníze z hazardu podpoří aktivity mládeže

Peníze, získané z odvodu z výherních hracích přístrojů a herních zařízení, daruje městská část Praha 2 organizacím zabývajícím se sportovní činností dětí a mládeže. Rozhodli o tom na svém zasedání v úterý 14. května radní městské části. Celkem 170 tisíc korun bude rozděleno mezi tři sokolské organizace, působící v Praze 2, a sdružení PALAESTRA.

Finanční příspěvek 50 tisíc korun podpoří sportovní činnost Sdružení pro mimoškolní aktivity PALAESTRA (Trojanova 7). Toto zájmové sdružení se snaží odstraňovat sociální, psychické, zdravotní a jiné bariéry, které způsobují sociální vyloučení dítěte a brání mu plnohodnotně se zapojit do života většinové společnosti. Prvotní zájem je zde o volnočasové sportovní aktivity, v rámci centra ale také dobře funguje podpora školní úspěšnosti, sociální poradenství a prevence.

Tělovýchovná jednota Sokol Pražský (Žitná 42) získá příspěvek 20 tisíc korun na uspořádání Mistrovství republiky žáků v basketbalu. S podporou 50 tisíc korun může počítat TJ Sokol Praha Královské Vinohrady (Polská 1) – peníze mají být využity na finále přeboru České obce sokolské, pořádané ve velké sportovní hale sokolovny. A 50 tisíc korun na zajištění sportovní a tělocvičné činnosti dostane od městské části TJ Sokol Vyšehrad (Rašínovo nábř. 65).

Městská část Praha 2 vyhlásila hazardním podnikům nulovou toleranci a dlouhodobě podniká kroky k jejich úplné eliminaci. „Přijdeme tak sice o miliony z přerozdělování prostředků z magistrátu, ale pokud chceme být vstřícné místo k bydlení, nemáme na vybranou. S ohledem na poslední rozhodnutí Ústavního soudu, které dává obcím mnohem větší kompetence v boji proti hazardu, můžeme doufat, že brzy tyto skvrny na tváři města z naší městské části zmizí úplně," říká starostka Jana Černochová.


Předvánoční pyžamková party v Baby Clubu Juklík

Včera v 18:08

Potřebujete v klidu zabalit vánoční dárky, dozdobit perníčky bez asistence malých pomocníků nebo si prostě jenom užít trochu klidu pro sebe? Pošlete svoje ratolesti od 15. do 16. prosince 2017 na Pyžamkovou party v Juklíku v Praze 5.

Vulgarity v tramvaji. Mladík pod vlivem alkoholu obtěžoval cestující

Včera ve 14:58

Z tramvaje až na záchytku se dostal mladý muž, který posilněn notnou dávkou alkoholu obtěžoval spolucestující hlasitým křikem a vulgárními nadávkami.

Pražští taxikáři se dnes sešli před ministerstvem dopravy

Včera ve 12:19

Několik pražských taxikářů se dnes sešlo před ministerstvem dopravy na Nábřeží Ludvíka Svobody. Protestovali proti fungování společnosti Uber. Zda budou v akcích pokračovat, zatím není jasné.

Festival Týden ukrajinského filmu od pondělí v kinech

Včera v 10:43

Ukrajinská kinematografie má v Praze vlastní festival. V pondělí 27. listopadu začne v kině Atlas Týden ukrajinského filmu, který nabídne hrané filmy i dokument natočené v posledních dvou letech i klenot filmových archivů. 

Tunelový komplex Blanka bude v noci v sobotu uzavřen

Včera v 09:22

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzávěra Tunelového komplexu Blanka od soboty 25. listopadu od 23 hodin do neděle 26. listopadu do 5 hodin.

V neděli ráno bude uzavřen Zlíchovský tunel

Včera v 09:18

Z důvodu revize trafostanice bude probíhat úplné uzavření Zlíchovského tunelu v neděli 26. listopadu od 5 do 8 hodin.

Příští týden nepoteče voda v těchto ulicích

Včera v 08:57

Náhradní zásobování vodou bude zajištěno na základě požadavků odběratelů a dle dopravních a technických možností přistavením cisterny s pitnou vodou. Podrobné informace nepřetržitě podají zákaznické linky PVK na tel: 840 111 112 nebo 601 274 274.

Neděle: Zimní blešák ve fabrice

Včera v 07:04

Nové kousky do zimního šatníku můžete pořídit v neděli 26. listopadu od 12 do 17 hodin na blešáku. Přes padesát prodejců secondhandového zboží – oblečení, boty, módní doplňky, knihy, hračky, desky, nádobí bude v MeetFactory.

Muzikanti na cestě: Workshop a koncert pro děti

Včera v 06:56

Workshop Já muzikant vzbudí v mladém publiku radost z hraní na různé hudební nástroje, které jsou obvykle spojovány s klasickou hudbou, a seznámí děti s různými hudebními styly prostřednictvím jejich aktivní účasti.

Zábavné kurzy bruslení pro děti s Monkey´s

23. listopadu 2017 v 17:34

Jakmile začne mrznout a na venkovním hřišti na střeše pražského obchodního centra je připraven led, opět zde vypuknou úspěšné kurzy ledního bruslení pro děti, které pro děti od 4 let pořádá pohybové centrum Monkey´s Gym.

Radní Ropková představila plnění memoranda o podpoře inovativních projektů ve vzdělávání

23. listopadu 2017 v 17:27

V prostorách Kongresového centra Praha, kde se v těchto dnech koná 22. ročník tradiční přehlídky pražského školství Schola Pragensis, představila radní pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková plnění memoranda o digitálním vzdělávání mezi ministerstvem školství, hlavním městem a Czech...

Sobota: Změny tras a zastávek pro linky číslo 143, 149, 176 a 191

23. listopadu 2017 v 17:16

Z důvodu konání motoristických závodů na Strahově dochází v sobotu 25. listopadu přibližně do 8.30 do 16.00 hodin k dočasné změně trasy a zastávek pro autobusové linky číslo 143, 149, 176 a 191.  

Další krátké zprávy
Nahoru