dnes
Úterý - obcasny-dest
10°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
11°C
Pražská politika

Peníze z charitativní aukce dostane Bohatý sirotek

V úterý 1. dubna proběhne v Grabově vile, Na Košince 1, charitativní aukce uměleckých děl s názvem „Umělci dětem“. Výtěžek z dražby půjde z části na nákup diagnostického ultrazvuku pro neonatologické a pediatrické oddělení Nemocnice Na Bulovce a z části na charitativní projekt Bohatý sirotek. Aukce, kterou pořádá Nemocnice Na Bulovce, se koná pod záštitou starosty MČ Praha 8 Jiřího Janků.

„Nákup diagnostického ultrazvuku pro neonatologické a pediatrické oddělení nemocnice bude jednoznačným přínosem nejen pro obyvatele Prahy 8,“ říká starosta Jiří Janků.

Hudební doprovod aukce obstarají skladatel a muzikant Jiří Bílý a kytarista Michal Röhrich. Zahrají skladby z připravovaného CD, na kterém u příležitosti letošního 150. výročí narození slavného básníka Antonína Sovy zhudebnili jeho tvorbu. Aukce se koná v Grabově vile, Na Košince 502/1, Praha 8 v úterý 1. 4. 2014 v 18 hodin.

perlorodka-nahled

Martin Němec: Perlorodka – akryl a olej, 65×45cm, 2011

Autoři dražených děl:

Jiří Anderle / Adolf Born / Jiří Bouda / F.R.Čech / Petr Faltus / Tomáš Hřivnáč / Iva Hüttnerová / Boris Jirků / Jan Kanyza / Kristian Kodet / Jiří Meitner / Martin Němec / Eva Pilarová / Rudolf Riedelbauch / Kája Saudek / Berenika Saudková / Sára Saudková / Jiří Slíva / Barbora Srncová / Jiří Suchý / Sabina Sýkorová / Jadran Šetlík

V případě zájmu je třeba včas potvrdit účast u Terezy Pácaltové, tel. 774 244 555 nebo emailem na produkce@romax.cz.  Obratem bude zaslána pozvánka na aukci a katalog děl. 

 


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru