Dnes Středa - prehanky-dest 5°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 5°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Peníze projektům městských částí na pomoc lidem bez přístřeší

Rada hlavního města Prahy dnes odsouhlasila poskytnutí účelových neinvestičních dotací městským částem na pomoc lidem bez domova na místní úrovni, konkrétně na projekty nízkoprahových služeb a na ukončování bezdomovectví prostřednictvím zaměstnávání a bydlení. Na třetí ročník dotačního programu bude letos vyčleněno přes 9 milionů korun.

V oblasti podpory terénní práce s lidmi bez přístřeší na úrovni obce se do výzvy zapojilo celkem šestnáct městských částí, které budou čerpat podporu v celkové výši 2 652 000 korun. V druhé oblasti získá osm městských částí finance na projekty podporující pracovní uplatnění lidí bez domova, a dvě městské části obdrží prostředky na realizaci projektů stabilizace ohrožených nájemníků v bydlení. Na dotace v této oblasti bude poskytnuto 6 386 000 korun.

Podmínkou pro získání a využití finančních prostředků je finanční spoluúčast městské části na celkových nákladech projektu minimálně z 15 % nebo například závazek, že projekt vznikne do konce roku 2022. Dohromady by mělo hlavní město letos na dotace v obou výzvách poskytnout 9 038 000 korun. Záměr však musí ještě schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy na dubnovém jednání.


Autor: Hla

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

30. ledna 2023 ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru