Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Peníze projektům městských částí na pomoc lidem bez přístřeší

Rada hlavního města Prahy dnes odsouhlasila poskytnutí účelových neinvestičních dotací městským částem na pomoc lidem bez domova na místní úrovni, konkrétně na projekty nízkoprahových služeb a na ukončování bezdomovectví prostřednictvím zaměstnávání a bydlení. Na třetí ročník dotačního programu bude letos vyčleněno přes 9 milionů korun.

V oblasti podpory terénní práce s lidmi bez přístřeší na úrovni obce se do výzvy zapojilo celkem šestnáct městských částí, které budou čerpat podporu v celkové výši 2 652 000 korun. V druhé oblasti získá osm městských částí finance na projekty podporující pracovní uplatnění lidí bez domova, a dvě městské části obdrží prostředky na realizaci projektů stabilizace ohrožených nájemníků v bydlení. Na dotace v této oblasti bude poskytnuto 6 386 000 korun.

Podmínkou pro získání a využití finančních prostředků je finanční spoluúčast městské části na celkových nákladech projektu minimálně z 15 % nebo například závazek, že projekt vznikne do konce roku 2022. Dohromady by mělo hlavní město letos na dotace v obou výzvách poskytnout 9 038 000 korun. Záměr však musí ještě schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy na dubnovém jednání.


Autor: Hla

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Další články
Nahoru