Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - polojasno 4°C
Neděle 2. 4. 2023
Svátek má Erika
Velikonoce
Tipy na pražské velikonoční akce pro děti i dospělé
Zpravodajství

Peníze pro referenty, kteří pomohou nájemníkům se zabydlením v bytech městských částí

Rada hlavního města Prahy doporučila poskytnutí dotace na zřízení pozice referentů na podporu nájemních vztahů, kteří budou zaměstnáni na městských částech Praha 10 a Praha 12. Dotace ve výši necelých 809 tisíc korun zajistí personální provoz těchto pozic do konce roku 2022. Materiál ještě příští čtvrtek projedná pražské zastupitelstvo.

Referent na podporu nájemních vztahů je jedna z klíčových pozic v rámci integrovaného systému řešení bytové nouze na území hlavního města. Praha tento projekt realizuje od roku 2020 do konce roku 2022 z dotace z Operačního programu Zaměstnanost. Další nástroje jsou například kontaktní místa pro bydlení, která nabízejí dávkové, dluhové a právní poradenství a realitní zprostředkování, případně pomůžou zájemcům se zorientovat v nabídkách bytů nebo vyplnit žádost o byt ve správě městské části nebo Magistrátu. Magistrát svoje kontaktní místo zprovoznil v lednu minulého roku.

„Referent na podporu nájemních vztahů je velmi důležitá pozice pro podporu nájemníka, který žádá o pronájem městského bytu, nebo se v něm právě zabydluje. Je to také mezičlánek v komunikaci mezi nájemníkem a bytovým odborem, který snižuje pracovní zátěž sociálních pracovníků. Městské části Praha 10 a Praha 12 také díky dotaci od Prahy provozují kontaktní místo pro bydlení, což je další z nástrojů k řešení bytové nouze na území hlavního města,“ uvádí radní pro oblast bydlení a transparentnosti Adam Zábranský.

Podpora nájemníka referentem podpory nájemních vztahů umožní nájemníkům rychlejší a srozumitelnější proces nájmu bytu a pomáhá k včasnému podchycení potenciálního rizika, například zadlužení.

Spolupracující městské části již v minulém roce využily možnost financování další klíčové pracovní pozice, kterou je navigátor kontaktního místa pro bydlení. Konkrétně se jednalo o Prahu 3, 7, 10, 12, 14 a 22.

Možnost spolupráce na řešení bytové nouze byla nabídnuta všem městským částem radním Zábranským opakovaně v letech 2019, 2020 i 2021. Projekt se zaměřuje na osoby ohrožené a potenciálně ohrožené bytovou nouzí, jako jsou například nízkopříjmoví senioři, lidé se zdravotním znevýhodněním nebo rodiče samoživitelé.
Autor: Cen

Praha 13 má přijít o dvě pobočky, záměr České pošty chce zvrátit

Dnes ve 14:06

Od července plánuje Česká pošta zrušit dvě ze čtyř poboček v Praze 13. Vedení městské části s tím nesouhlasí, podle něj to občany omezí. Informoval o tom starosta David Vodrážka (ODS).  

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

30. března 2023 ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Další články
Nahoru