dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Peníze, nebo život? Na interaktivní výstavě lze investovat, vydělávat i zbankrotovat
Peníze. Ilustrační foto: Jindřich Dvořák

Peníze, nebo život? Na interaktivní výstavě lze investovat, vydělávat i zbankrotovat

Interaktivní a hravou výstavu s názvem Peníze, nebo život?, zhlédlo hlavní budově Muzea hlavního města Prahy na Florenci od jejího otevření v letošním červnu už více než 20 tisíc lidí. Během odpoledních hodin a víkendů výstavu navštěvují především rodiny s dětmi.

Výstava funguje jako velká hra. Při vstupu děti dostanou svoji osobní spořicí kartu s malým obnosem virtuální měny. S těmito penězi pak hospodaří na různých stanovištích výstavy a během hry se seznamují s důležitými situacemi souvisejícími s penězi. Ty můžou na jednotlivých místech vydělávat, měnit, spořit, investovat či darovat na prospěšnou věc.

Na multimediálních kvízových stanicích si děti zase ověří své nově nabyté znalosti. Smyslem výstavy je dětem nejen ukázat funkci peněz v naší společnosti, ale také to, že je důležité s nimi zodpovědně hospodařit a že ne všechno lze za peníze koupit. Svou koncepcí a obsahem výstava netradiční formou přispívá ke zvýšení finanční gramotnosti dětí.

Dopolední lektorované prohlídky jsou již několik měsíců dopředu zcela zamluvené pro třídy základních a středních škol. Během těchto dopoledních prohlídek navštívilo výstavu už 3 216 dětí a studentů z pražských i mimopražských škol.

vysstava-penize-nebo-zivot-nahled Z tohoto důvodu se Česká spořitelna ve spolupráci s Muzeem hlavního města Prahy rozhodla výstavu prodloužit až do 23. března 2014. Výstava je určená pro děti od 8 let a zábavnou formou je provede světem peněz a seznámí je s jejich historií, výrobou a funkcí. Nabízí vhodné doplnění učiva ZŠ v rámci nově zavedeného programu Finanční gramotnost, a je tak pro pedagogy vítanou pomůckou při výuce.

„Pedagogové na výstavě chválí, že hravost v tomto případě není samoúčelná. Děti si totiž při hře na banku uvědomí, jaký význam mají pojmy jako úvěr či úrok, které kolem sebe často slyší, ale prakticky neví, co znamenají,“ sděluje Ivana Pernicová, vedoucí lektorského oddělení Muzea hlavního města Prahy.

Výstava je putovní. Vytvořilo ji dětské muzeum ZOOM ve Vídni z podnětu Erste Group. Z Rakouska putovala přes Slovensko a Rumunsko do České republiky, odkud se přesune do Srbska. Výstavu dosud zhlédlo ve všech čtyřech zemích už více než 100 tisíc lidí.

vystava-penize-nebo-zivot-nahled Výstava probíhá v hlavní budově Muzea hlavního města Prahy na Florenci (Na Poříčí 52, 180 00 Praha 8) do 23. března 2014, denně kromě pondělí od 9.00 do 18.00 hodin. Vstupné pro děti je 50 Kč, pro dospělé 120 Kč, rodinné vstupné činí 200 Kč. Všichni klienti České spořitelny získají 20% slevu na vstupném při platbě kartou.


Autor: Renata Rákosová

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru