Dnes Úterý - oblacno 0°C
Zítra Středa - obcasny-dest 4°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Peníze na podporu Domu národnostních menšin a Integračního centra Praha

Rada Prahy na svém pondělním zasedání souhlasila s poskytnutím více jak 11 milionů korun na zajištění provozu Domu národnostních menšin o.p.s. a Integračního centra Praha o.p.s. Finance budou sloužit k zabezpečení základních provozních nákladů v roce 2024. Zároveň hlavní město plánuje transformovat Dům národnostních menšin na svou příspěvkovou organizaci. Poskytnutí těchto účelových individuálních neinvestičních dotací musí ještě projednat Zastupitelstvo hl. m. Prahy. 

Na zajištění financování provozu Domu národnostních menšin půjde v letošním roce částka ve výši 4 150 000 korun. Zároveň je plánováno zahájení procesu transformace této organizace z obecně prospěšné společnosti na příspěvkovou organizaci hlavního města Prahy.

„Těší mě, že Rada hlavního města Prahy odsouhlasila financování celoročního provozu Domu národnostních menšin, který slouží jako zázemí pro menšiny na území Prahy, a zároveň také projednala spolufinancování provozu Integračního centra Praha. Jeho činnost má velký smysl, protože je zaměřena na integraci cizinců v Praze, zejména poskytování pracovního a právního poradenství, jazykových kurzů, adaptačně-integračních kurzů a koordinace na území Prahy,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast kultury, Jiří Pospíšil.

Dům národnostních menšin byl založen hlavním městem a zahájil svou činnost v roce 2007 za účelem poskytování komplexních obecně prospěšných služeb v oblasti ochrany práv a podpory menšin na území metropole. Obecně prospěšné služby slouží především k podpoře a rozvoji kulturních, společenských, publikačních a vzdělávacích aktivit jednotlivých menšin a jejich spolků.

Dále Rada hl. m. Prahy souhlasila s poskytnutím 7 105 000 korun na provoz Integračního centra Praha v letošním roce. Tato organizace řeší na území metropole komplexní služby v oblasti integrace cizinců, tedy služby určené nejen pro cizince, ale rovněž pro odbornou veřejnost a majoritní společnost. Centrum bylo založeno hlavním městem v roce 2012 pro zajištění služeb v oblasti integrace cizinců v Praze, zároveň dlouhodobě spolupracuje s městskými částmi, které podporuje v rozvoji integračních opatření na jejich území.

Dotace v souhrnné výši 11 255 000 korun a transformaci Domu národnostních menšin bude projednávat Zastupitelstvo hl. m. Prahy.  
Autor: TZ, red

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Dnes v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Další články
Nahoru