Dnes Pátek - jasno 0°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 3°C
Pátek 21. 1. 2022
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pekarová Adamová zveřejnila seznam těch, kteří mohou za současný stav země a dělají prý mrtvé brouky
Markéta Pekarová Adamová chce předsedat Poslanecké sněmovně. Zdroj foto: TOP 09

Pekarová Adamová zveřejnila seznam těch, kteří mohou za současný stav země a dělají prý mrtvé brouky

O předsedkyni TOP 09 Markétě Pekarové Adamové se v souvislosti se „střídáním stráží” v čele Česka hovoří jako o nové předsedkyni Poslanecké sněmovny. Lídryně volební koalice Spolu v Praze se hodně vymezuje proti končící vládě, což aktuálně dokázala krokem, za který zdaleka ne u všech na sociálních sítích sklidila slova chvály.

„A. Babiš, R. Brabec, J. Hamáček, J. Kulhánek, A. Schillerová, L. Metnar, A. Vojtěch, J. Maláčová, M. Benešová, R. Plaga, K. Havlíček 2 x, K. Dostálová, M. Toman a L. Zaorálek,“ zveřejnila seznam jmen znovuzvolená poslankyně TOP 09.

Pokud by někdo nebyl hned v obraze, o koho se jedná, vyjmenovala jména ministryň a ministrů končící menšinové vlády. K tomuto seznamu na svých sociálních sítích „přilepila“ poznámku, kterou vyvolala vášnivé reakce.

„Tohle jsou jména osob, které teď mají odpovědnost za stav České republiky, ačkoli se tváří, že už se jich nic netýká,“ napsala.

„Jak počítám ty ministry, není to málo? Nová vláda bude mít víc. Až za čtyři roky bude vypouštět z hlavy exkrementy jiná nána, seznam bude delší,“ reagoval Albín Dobeš. Podobných urážek se na hlavu poslankyně sesypalo mnoho.

„Proč jmenujete pouze ministry, paní se zlýma očkama? Ti ostatní jsou bez viny? Vy radši mlčte! Můžete si to zkusit třeba na MPSV, nebo ne? Bojíte se, protože nic, kromě keců, neumíte? Radši se zašít do vedení Sněmovny za mrzký peníz bez odpovědnosti,“ vzkázal Pekarové Adamové Martin Krejzar.

„Až dokážeš to, co dokázala tato vláda, náno, tak si budeš moci vyskakovat. Prozatím jenom plané řeči, které se nedají poslouchat,“ napsal Pavel Dušek.

„Každý váš tweet je plný zla a nenávisti. Čekal jsem, že když jste vyhráli volby, že z vás občas vypadne něco normálního, věcného, zajímavého. Ale ne, jenom samé zlo,“ vzkázal poslankyni Filip Sladký.

„Jsem rád, že je u moci konečně někdo, kdo ví, jak s covidem zatočit. Jsem na Vás zvědav, kritizovat umím taky, jen doufám, že nebudu teď několik let poslouchat, za to může Babiš, ale uslyším, zvládli jsme to,“ uvedl Milan Orem.

I když je Markétě Pekarové Adamové na sociálních sítích řadou diskutujících vyčítáno, že se místo zájmu o post ministryně práce a sociálních věcí chce „nechat uklidit“ do vedení dolní komory Parlamentu, ona „trafikantskou“ nálepku odmítá.

„Bylo by mi ctí vrátit do Poslanecké sněmovny její původní hodnoty a pravidla. V posledních letech jako by se totiž vytratily. Označováním dolní komory ,zbytečnou žvanírnou´počínaje, tancem a rvačkami na předsednickém pultu konče. Tohle není ta slovutná dolní komora Parlamentu, kterou si mnozí pamatují z doby, kdy v jejím čele stáli Milan Uhde či Miroslava Němcová,“ sdělila. 

„Mým cílem je zařadit se právě po jejich bok. A obnovit tradici důstojné Poslanecké sněmovny, která si jako jedna ze dvou komor naší nejdůležitější ústavní instituce opět získá důvěru svých občanů,“ dodala.

 

Autor: Karel Netolický

Zajíčková: Není možné, aby tu někteří doktoři svou praxí podporovali kšeftování s předpisy

Včera v 09:34

„Boj proti drogám ve veřejném prostoru Pětky pokračuje. Jako členka Výboru pro zdravotnictví připravuji řadu kroků souvisejících se zamezením zneužívání substituční léčby drogově závislých,“ napsala na svůj facebookový profil starostka Prahy 5 a poslankyně Renáta...

Praha 10 opravila chodník na Solidaritě

4. ledna 2022 v 16:22

Zástupci Prahy 10 nedávno převzali první zrekonstruovaný chodník od zhotovitele. Na Solidaritě se jedná o pilotní projekt městské části, která bude nově opravy chodníků financovat ze svého rozpočtu. Oprava vyšla na necelých 350 tisíc korun. Na sociálních sítích o tom informoval místostarosta Prahy...

Poslanec Havránek natočil vánoční video ke stavebnímu řízení

31. prosince 2021 ve 14:10

Středočeský poslanec Jiří Havránek (ODS) je ve Sněmovně členem rozpočtového výboru a Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj. Na konci uplynulého roku natočil vánoční video, kterým chce upozornit na přílišnou délku stavebního řízení v České republice....

Prokop: Praha chtěla zatočit s hazardem, bude ji to stát nejspíš nejen pokutu

26. prosince 2021 ve 20:52

Na prosincovém jednání pražského zastupitelstva se neřešil jenom rozpočet na rok 2022, ale opozice vládnoucí koalici Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP09 + STAN) připomněla i resty, které před sebou metropole tlačí do příštího roku. Podle magistrátní opozice zmatek vyvolává i rok a...

Skopeček: V oblasti energetiky očekávám nemalé problémy

9. listopadu 2021 v 06:51

„Krachem Bohemia Energy to nekončí. V oblasti energetiky očekávám v dalších letech nemalé problémy. Odcházíme od tradičních zdrojů, aniž bychom měli adekvátní náhradu. Ze systému emisních povolenek se stala hra spekulantů. I další části zelené politiky budou elektřinu...

Nacher zveřejnil další video, hovoří o exekucích, insolvencích i ochraně spotřebitele

23. září 2021 v 09:52

Pražský zastupitel a poslanec Patrik Nacher vede kandidátku ANO v metropoli pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny. V rámci kampaně se rozhodl natáčet a na YouTube publikovat krátká videa, ve kterých popisuje, co se v uplynulých letech i jeho přičiněním podařilo prosadit v Parlamentu a co by...

Další články
Nahoru