Dnes Sobota - oblacno 23°C
Zítra Neděle - polojasno 25°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pekarová Adamová zveřejnila seznam těch, kteří mohou za současný stav země a dělají prý mrtvé brouky
Markéta Pekarová Adamová chce předsedat Poslanecké sněmovně. Zdroj foto: TOP 09

Pekarová Adamová zveřejnila seznam těch, kteří mohou za současný stav země a dělají prý mrtvé brouky

O předsedkyni TOP 09 Markétě Pekarové Adamové se v souvislosti se „střídáním stráží” v čele Česka hovoří jako o nové předsedkyni Poslanecké sněmovny. Lídryně volební koalice Spolu v Praze se hodně vymezuje proti končící vládě, což aktuálně dokázala krokem, za který zdaleka ne u všech na sociálních sítích sklidila slova chvály.

„A. Babiš, R. Brabec, J. Hamáček, J. Kulhánek, A. Schillerová, L. Metnar, A. Vojtěch, J. Maláčová, M. Benešová, R. Plaga, K. Havlíček 2 x, K. Dostálová, M. Toman a L. Zaorálek,“ zveřejnila seznam jmen znovuzvolená poslankyně TOP 09.

Pokud by někdo nebyl hned v obraze, o koho se jedná, vyjmenovala jména ministryň a ministrů končící menšinové vlády. K tomuto seznamu na svých sociálních sítích „přilepila“ poznámku, kterou vyvolala vášnivé reakce.

„Tohle jsou jména osob, které teď mají odpovědnost za stav České republiky, ačkoli se tváří, že už se jich nic netýká,“ napsala.

„Jak počítám ty ministry, není to málo? Nová vláda bude mít víc. Až za čtyři roky bude vypouštět z hlavy exkrementy jiná nána, seznam bude delší,“ reagoval Albín Dobeš. Podobných urážek se na hlavu poslankyně sesypalo mnoho.

„Proč jmenujete pouze ministry, paní se zlýma očkama? Ti ostatní jsou bez viny? Vy radši mlčte! Můžete si to zkusit třeba na MPSV, nebo ne? Bojíte se, protože nic, kromě keců, neumíte? Radši se zašít do vedení Sněmovny za mrzký peníz bez odpovědnosti,“ vzkázal Pekarové Adamové Martin Krejzar.

„Až dokážeš to, co dokázala tato vláda, náno, tak si budeš moci vyskakovat. Prozatím jenom plané řeči, které se nedají poslouchat,“ napsal Pavel Dušek.

„Každý váš tweet je plný zla a nenávisti. Čekal jsem, že když jste vyhráli volby, že z vás občas vypadne něco normálního, věcného, zajímavého. Ale ne, jenom samé zlo,“ vzkázal poslankyni Filip Sladký.

„Jsem rád, že je u moci konečně někdo, kdo ví, jak s covidem zatočit. Jsem na Vás zvědav, kritizovat umím taky, jen doufám, že nebudu teď několik let poslouchat, za to může Babiš, ale uslyším, zvládli jsme to,“ uvedl Milan Orem.

I když je Markétě Pekarové Adamové na sociálních sítích řadou diskutujících vyčítáno, že se místo zájmu o post ministryně práce a sociálních věcí chce „nechat uklidit“ do vedení dolní komory Parlamentu, ona „trafikantskou“ nálepku odmítá.

„Bylo by mi ctí vrátit do Poslanecké sněmovny její původní hodnoty a pravidla. V posledních letech jako by se totiž vytratily. Označováním dolní komory ,zbytečnou žvanírnou´počínaje, tancem a rvačkami na předsednickém pultu konče. Tohle není ta slovutná dolní komora Parlamentu, kterou si mnozí pamatují z doby, kdy v jejím čele stáli Milan Uhde či Miroslava Němcová,“ sdělila. 

„Mým cílem je zařadit se právě po jejich bok. A obnovit tradici důstojné Poslanecké sněmovny, která si jako jedna ze dvou komor naší nejdůležitější ústavní instituce opět získá důvěru svých občanů,“ dodala.

 

Autor: Karel Netolický

Praha 9: Uzavření Stavebního úřadu

20. června 2024 v 05:55

V pondělí 24. června bude v čase 10:30 až 13 hodin z provozních důvodů uzavřen Stavební úřad.

V Trmalově vile se děkovalo ředitelům škol v Praze 10

19. června 2024 v 10:01

Starosta Prahy 10 Martin Valovič (ODS), radní Ondřej Počarovský (TOP 09) a senátor Jan Pirk (Spolu) se společně v Trmalově vile setkali s řediteli škol na území desáté městské části. „Poděkovali jsme jim za to, jakou skvělou práci se svými pedagogickými sbory během roku odváděli,“ napsal na...

Hnutí pro Prahu 11: Mocenská výměna na Praze 11 dokončena

13. června 2024 ve 21:20

Mocenská výměna na Praze 11 dokončena – Sedeke (ODS) zvolen starostou. Sedeke (ODS) zvolen starostou. Převzetí moci spočívá v návratu ODS do vedení městské části výměnou za kumulaci placených funkcí v komisích a výborech pro neuvolněné zastupitele ANO a TOP 09-STAN a masivní navýšení odměn. Dále...

Přijďte darovat krev, potřebujeme vás. Světový den dárců krve ve VFN

12. června 2024 v 10:42

V pátek 14. června oslaví Všeobecná fakultní nemocnice v Praze na Fakultním transfuzním oddělení Světový den dárců krve.

Praha 9 pokračuje v přípravách na výstavbu další základní školy

10. června 2024 v 19:05

Příprava výstavby druhé základní školy Elektra 2 běží v plném proudu a začíná tak vedle kreslení, dohadování a představování projektu další složitý závod, a tím není nic ,snazšího", než zajišťování finančních prostředků na projektování a výstavbu.

Olympiáda mateřských škol Prahy 9

6. června 2024 ve 12:31

V Mateřské škole U Vysočanského pivovaru v Praze 9 se 5. června konala tradiční Olympiáda mateřských škol Prahy 9. Na sociálních sítích o tom informovala radnice Prahy 9.

Sousedská Tančírna v Praze 9

6. června 2024 v 10:00

V pondělí 3. června proběhla první sousedská Tančírna na plácku vedle budovy Afi City. Přesto, že počasí nebylo zrovna ideální, nakonec se sešla více jak desítka tanečních párů. Příjemným překvapením bylo, že přišlo i několik sólo tanečníků, kteří si taneční partnery našli přímo na místě. Na...

Pěvecká soutěž Bubble Star zná vítěze

5. června 2024 v 15:49

Koncem května se ve Švehlově sokolovně v Praze 15 konala ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy a ZŠ Nad Přehradou celopražská pěvecká soutěž Bubble Star. Na sociálních sítích o tom informovala patnáctá městská část.

Na zastávce Branické náměstí je nový přístřešek

2. června 2024 v 16:43

V pátek začal cestujícím sloužit v Praze 4 nový přístřešek na autobusové zastávce Branické náměstí. Na sociálních sítích i tom informoval radní čtvrté městské části Tomáš Hrdinka (ANO).

Začal další ročník soutěže Klíč od Prahy 2

29. května 2024 v 19:12

Na radnici Praha 2 jsme společně se starostou Prahy 2 Janem Korseskou zahájili již neuvěřitelný 11. ročník výtvarné soutěže pro žáky 4. a 5. tříd našich základních škol Klíč od Prahy 2.

Další články
Nahoru