Dnes Úterý - prehanky-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 21°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pekarová Adamová zveřejnila seznam těch, kteří mohou za současný stav země a dělají prý mrtvé brouky
Markéta Pekarová Adamová chce předsedat Poslanecké sněmovně. Zdroj foto: TOP 09

Pekarová Adamová zveřejnila seznam těch, kteří mohou za současný stav země a dělají prý mrtvé brouky

O předsedkyni TOP 09 Markétě Pekarové Adamové se v souvislosti se „střídáním stráží” v čele Česka hovoří jako o nové předsedkyni Poslanecké sněmovny. Lídryně volební koalice Spolu v Praze se hodně vymezuje proti končící vládě, což aktuálně dokázala krokem, za který zdaleka ne u všech na sociálních sítích sklidila slova chvály.

„A. Babiš, R. Brabec, J. Hamáček, J. Kulhánek, A. Schillerová, L. Metnar, A. Vojtěch, J. Maláčová, M. Benešová, R. Plaga, K. Havlíček 2 x, K. Dostálová, M. Toman a L. Zaorálek,“ zveřejnila seznam jmen znovuzvolená poslankyně TOP 09.

Pokud by někdo nebyl hned v obraze, o koho se jedná, vyjmenovala jména ministryň a ministrů končící menšinové vlády. K tomuto seznamu na svých sociálních sítích „přilepila“ poznámku, kterou vyvolala vášnivé reakce.

„Tohle jsou jména osob, které teď mají odpovědnost za stav České republiky, ačkoli se tváří, že už se jich nic netýká,“ napsala.

„Jak počítám ty ministry, není to málo? Nová vláda bude mít víc. Až za čtyři roky bude vypouštět z hlavy exkrementy jiná nána, seznam bude delší,“ reagoval Albín Dobeš. Podobných urážek se na hlavu poslankyně sesypalo mnoho.

„Proč jmenujete pouze ministry, paní se zlýma očkama? Ti ostatní jsou bez viny? Vy radši mlčte! Můžete si to zkusit třeba na MPSV, nebo ne? Bojíte se, protože nic, kromě keců, neumíte? Radši se zašít do vedení Sněmovny za mrzký peníz bez odpovědnosti,“ vzkázal Pekarové Adamové Martin Krejzar.

„Až dokážeš to, co dokázala tato vláda, náno, tak si budeš moci vyskakovat. Prozatím jenom plané řeči, které se nedají poslouchat,“ napsal Pavel Dušek.

„Každý váš tweet je plný zla a nenávisti. Čekal jsem, že když jste vyhráli volby, že z vás občas vypadne něco normálního, věcného, zajímavého. Ale ne, jenom samé zlo,“ vzkázal poslankyni Filip Sladký.

„Jsem rád, že je u moci konečně někdo, kdo ví, jak s covidem zatočit. Jsem na Vás zvědav, kritizovat umím taky, jen doufám, že nebudu teď několik let poslouchat, za to může Babiš, ale uslyším, zvládli jsme to,“ uvedl Milan Orem.

I když je Markétě Pekarové Adamové na sociálních sítích řadou diskutujících vyčítáno, že se místo zájmu o post ministryně práce a sociálních věcí chce „nechat uklidit“ do vedení dolní komory Parlamentu, ona „trafikantskou“ nálepku odmítá.

„Bylo by mi ctí vrátit do Poslanecké sněmovny její původní hodnoty a pravidla. V posledních letech jako by se totiž vytratily. Označováním dolní komory ,zbytečnou žvanírnou´počínaje, tancem a rvačkami na předsednickém pultu konče. Tohle není ta slovutná dolní komora Parlamentu, kterou si mnozí pamatují z doby, kdy v jejím čele stáli Milan Uhde či Miroslava Němcová,“ sdělila. 

„Mým cílem je zařadit se právě po jejich bok. A obnovit tradici důstojné Poslanecké sněmovny, která si jako jedna ze dvou komor naší nejdůležitější ústavní instituce opět získá důvěru svých občanů,“ dodala.

 

Autor: Karel Netolický

Praha 6: Setkání s občany Šáreckého údolí

29. května 2023 ve 12:12

Bavit se s představiteli radnice Prahy 6 o Šáreckém údolí a tématech, které vás zajímají, můžete 31. května na dětském hřišti Žežulka.

Program Homeless Blues je desetiletý

25. května 2023 v 18:37

Letos slaví náš program Homeless Blues deset let. Bez jakýchkoliv dotací a s minimem finančních prostředků jsme vytvořili unikátní projekt, který se stal inspirací pro řadu ostatních municipalit. Starosta Prahy 9 Tomáš Portlík společně s radním Tomášem Holečkem (oba ODS) tehdy řešili problém...

Starosta open: Neformální setkání se starostou Stárkem

10. května 2023 v 08:07

Rádi byste se na něco zeptali starosty a nechce se vám chodit na úřad? Dáváte přednost osobnímu setkání před mailovou komunikací a máte nějaké nápady, co na šestce vylepšit?

Praha 6: Pojďme se bavit o Bubenči

23. dubna 2023 ve 21:53

Co hýbe Bubenčí? Rekonstrukce Lotyšáku, proměna bývalého nádraží na komunitní centrum Stanice 6, budoucnost LDN a areálu Chittussiho nebo přípravy Památníku pražského povstání?

Praha 1 rozdělí na dotacích v oblastech sociální a protidrogové prevence 1,9 milionu korun

21. dubna 2023 v 08:57

Zastupitelé Prahy 1 na svém úterním schválili přidělení finančních prostředků v rámci dotačního programu první městské části s názvem Jednička pro rok 2023, a to ve dvou oblastech: sociální a protidrogové prevence. Praha 1 o tom informovala na sociálních sítích.

Starosta open: Neformální setkání s Jakubem Stárkem

18. dubna 2023 v 16:32

Starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS) zve obyvatele šesté městské části na posezení u kávy nebo čaje a neformální povídání, kde nic není tabu.

Dobeš: Praha 3 nesouhlasí s rušením poboček České pošty

2. dubna 2023 ve 13:30

Rušení pěti ze šesti poboček Česká pošta u nás na Trojce mi v pátek zrušilo celodenní program a z radnice jsem neplánovaně vyrazil rovnou do Sněmovny. Zde k tomu probíhal seminář za účasti ministra vnitra Vít Rakušan i ředitele ČP Miroslava Štěpána.

Starosta open v Café Záhorský

19. března 2023 ve 14:05

Ve čtvrtek 23. března se od 16 do 20 hodin sejde starosta Prahy 6 Jakub Stárek s občany v Café Záhorský. Akci „Starosta open – neformální setkání s Jakubem Stárkem“ pořádá Praha 6. Informovala o tam na sociálních sítích.

Praha 9 získala pozemky v okolí Rokytky, chce je revitalizovat

12. března 2023 v 18:23

V uplynulém týdnu zastupitelé Prahy 9 schválili tisk, kterým odsouhlasili bezúplatné nabití pozemků v okolí Poděbradské a říčky Rokytky. Praze 9 se tak otevřela cesta k další revitalizaci veřejného prostoru. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Portlík: Jiránkovu vilu se společně podařilo zachránit

23. ledna 2023 v 07:05

Záchrana Jiránkovy vily je jedním z těch příkladů, kdy se víra vyplácí. Navzdory vydanému demoličnímu výměru se nakonec podařilo dohodnout s investorem a zachránit podstatnou část kulturního dědictví. 

Praha 11 chce pro mateřské a základní školy navýšit finance na běžný provoz

12. ledna 2023 ve 21:38

Členové vedení Prahy 11 – starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková, místostarostka Ivana Hovorková (obě Hnutí pro Prahu 11) a radní pro školství Michal Veselský (Praha 11 Sobě) – se v uplynulých dnech setkali s řediteli mateřských a základních škol a vedoucími a dalšími pracovníky ekonomického a...

Vrecionová: Schůzka Babiše s Macronem je nepřijatelným zasahováním do voleb

10. ledna 2023 v 11:07

Kandidát na prezidenta Andrej Babiš se tři dny před konáním prezidentských voleb schází s francouzským prezidentem Macronem. Podle europoslankyně Veroniky Vrecionové (ODS) se jedná o nepřijatelné zasahování do voleb v Česku.

Zajímá vás budoucnost pozemku na Sokolovské 284?

24. listopadu 2022 v 18:28

Poslední dobou se množí dotazy na demolici bývalého objektu firmy Julius Meinl mezi ul. U Skládky a K Moravině a logicky se zajímáte, co se na tomto pozemku bude dít dál.

Další články
Nahoru