Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pekarová Adamová zveřejnila seznam těch, kteří mohou za současný stav země a dělají prý mrtvé brouky
Markéta Pekarová Adamová chce předsedat Poslanecké sněmovně. Zdroj foto: TOP 09

Pekarová Adamová zveřejnila seznam těch, kteří mohou za současný stav země a dělají prý mrtvé brouky

O předsedkyni TOP 09 Markétě Pekarové Adamové se v souvislosti se „střídáním stráží” v čele Česka hovoří jako o nové předsedkyni Poslanecké sněmovny. Lídryně volební koalice Spolu v Praze se hodně vymezuje proti končící vládě, což aktuálně dokázala krokem, za který zdaleka ne u všech na sociálních sítích sklidila slova chvály.

„A. Babiš, R. Brabec, J. Hamáček, J. Kulhánek, A. Schillerová, L. Metnar, A. Vojtěch, J. Maláčová, M. Benešová, R. Plaga, K. Havlíček 2 x, K. Dostálová, M. Toman a L. Zaorálek,“ zveřejnila seznam jmen znovuzvolená poslankyně TOP 09.

Pokud by někdo nebyl hned v obraze, o koho se jedná, vyjmenovala jména ministryň a ministrů končící menšinové vlády. K tomuto seznamu na svých sociálních sítích „přilepila“ poznámku, kterou vyvolala vášnivé reakce.

„Tohle jsou jména osob, které teď mají odpovědnost za stav České republiky, ačkoli se tváří, že už se jich nic netýká,“ napsala.

„Jak počítám ty ministry, není to málo? Nová vláda bude mít víc. Až za čtyři roky bude vypouštět z hlavy exkrementy jiná nána, seznam bude delší,“ reagoval Albín Dobeš. Podobných urážek se na hlavu poslankyně sesypalo mnoho.

„Proč jmenujete pouze ministry, paní se zlýma očkama? Ti ostatní jsou bez viny? Vy radši mlčte! Můžete si to zkusit třeba na MPSV, nebo ne? Bojíte se, protože nic, kromě keců, neumíte? Radši se zašít do vedení Sněmovny za mrzký peníz bez odpovědnosti,“ vzkázal Pekarové Adamové Martin Krejzar.

„Až dokážeš to, co dokázala tato vláda, náno, tak si budeš moci vyskakovat. Prozatím jenom plané řeči, které se nedají poslouchat,“ napsal Pavel Dušek.

„Každý váš tweet je plný zla a nenávisti. Čekal jsem, že když jste vyhráli volby, že z vás občas vypadne něco normálního, věcného, zajímavého. Ale ne, jenom samé zlo,“ vzkázal poslankyni Filip Sladký.

„Jsem rád, že je u moci konečně někdo, kdo ví, jak s covidem zatočit. Jsem na Vás zvědav, kritizovat umím taky, jen doufám, že nebudu teď několik let poslouchat, za to může Babiš, ale uslyším, zvládli jsme to,“ uvedl Milan Orem.

I když je Markétě Pekarové Adamové na sociálních sítích řadou diskutujících vyčítáno, že se místo zájmu o post ministryně práce a sociálních věcí chce „nechat uklidit“ do vedení dolní komory Parlamentu, ona „trafikantskou“ nálepku odmítá.

„Bylo by mi ctí vrátit do Poslanecké sněmovny její původní hodnoty a pravidla. V posledních letech jako by se totiž vytratily. Označováním dolní komory ,zbytečnou žvanírnou´počínaje, tancem a rvačkami na předsednickém pultu konče. Tohle není ta slovutná dolní komora Parlamentu, kterou si mnozí pamatují z doby, kdy v jejím čele stáli Milan Uhde či Miroslava Němcová,“ sdělila. 

„Mým cílem je zařadit se právě po jejich bok. A obnovit tradici důstojné Poslanecké sněmovny, která si jako jedna ze dvou komor naší nejdůležitější ústavní instituce opět získá důvěru svých občanů,“ dodala.

 

Autor: Karel Netolický

Zajímá vás budoucnost pozemku na Sokolovské 284?

24. listopadu 2022 v 18:28

Poslední dobou se množí dotazy na demolici bývalého objektu firmy Julius Meinl mezi ul. U Skládky a K Moravině a logicky se zajímáte, co se na tomto pozemku bude dít dál.

Hřib: Vládnout slušně, ale jen někdy?

6. října 2022 ve 20:25

Pražské SPOLU bezpodmínečně trvá na dosazení trestně stíhaného politika do Rady hlavního města. Pan Petr Fiala přitom dříve psal: „Trestně stíhaná osoba nebude členem vlády a taková osoba nesmí ani zastávat politickou pozici ve státní správě." Takže vládnout slušně, ale...

Černochová: Tichomir Mirkovič byl legendou a vzácným člověkem

15. dubna 2022 v 06:23

Když ve čtvrtek ve věku 93 let zemřel ve vinohradské nemocnici válečný veterán z druhé světové války Tichomír Mirkovič, na sociálních sítích na něj zavzpomínala ministryně obrany Jana Černochová (ODS).

Portlík: Jedno nové místo stojí dvě stě tisíc korun

28. února 2022 v 08:13

Od začátku letoška jsem dostal několik dotazů, kolik se nám za poslední dva roky podařilo na Praze 9 odtáhnout autovraků. Zóny to v mnohém usnadnily, takže nakonec to bylo od roku 2019 celkem 208 vozidel.

Portlík: Praha 9 plánuje vyčlenit část obecních bytů pro ukrajinské uprchlíky

27. února 2022 v 19:40

Vzhledem k četným dotazům ohledně Devítkové pomoci Ukrajině uvádím, že s kolegy plánujeme vyčlenit část obecních bytů pro rodiny ukrajinských uprchlíků a zajistit dětem místa v mateřských a základních. Pokud to bude jen trochu možné, budeme zajišťovat také...

Lepš: Bidenovo uřeknutí odkrylo karty a možná dodalo Putinovi kuráž pro útok

22. února 2022 v 16:15

Putin bohužel zopakoval svůj již vyzkoušený scénář z Gruzie (2008) a Krymu (2014) a vojensky napadl východ Ukrajiny.

Praha 6: Dnes se ve školách testovalo i rozdávalo vysvědčení

31. ledna 2022 ve 13:05

Po dnešním testování je ve školkách a školách šesté městské části 338 pozitivních žáků. 307 v ZŠ a 31 v MŠ. V případě ZŠ jde o množství žáků včetně dnešního antigenního testování. Počet se ještě může zítra změnit na základě testů PCR. V porovnání s minulými týdny již čísla významně...

Prokop: Zavrhování ANO v Praze dlouho před volbami? My se budeme rozhodovat až podle programu

28. ledna 2022 v 16:28

Baví mě všechna ta silná prohlášení denně v mediích, s kým kdo půjde nebo nepůjde po komunálních volbách do koalice. Taky se mě na to novináři ptají. Víte, my v hnutí ANO se budeme rozhodovat hlavně podle programu.

Zajíčková: Není možné, aby tu někteří doktoři svou praxí podporovali kšeftování s předpisy

20. ledna 2022 v 09:34

„Boj proti drogám ve veřejném prostoru Pětky pokračuje. Jako členka Výboru pro zdravotnictví připravuji řadu kroků souvisejících se zamezením zneužívání substituční léčby drogově závislých,“ napsala na svůj facebookový profil starostka Prahy 5 a poslankyně Renáta...

Praha 10 opravila chodník na Solidaritě

4. ledna 2022 v 16:22

Zástupci Prahy 10 nedávno převzali první zrekonstruovaný chodník od zhotovitele. Na Solidaritě se jedná o pilotní projekt městské části, která bude nově opravy chodníků financovat ze svého rozpočtu. Oprava vyšla na necelých 350 tisíc korun. Na sociálních sítích o tom informoval místostarosta Prahy...

Další články
Nahoru