Dnes Středa - prehanky-dest 24°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 29°C
Středa 29. 6. 2022
Svátek má Petr a Pavel
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pedagogové v Praze 11 navrhují za podpory radnice projekty směřované do oblasti vzdělávání
Ilustrační foto: archiv

Pedagogové v Praze 11 navrhují za podpory radnice projekty směřované do oblasti vzdělávání

V loňském létě uspořádala Praha 11 v rámci svého Místního akčního plánu vzdělávání (MAP) první kolo soutěže jihoměstských pedagogů, kteří navrhovali projekty směřované do oblasti vzdělávání dětí. MAP I před několika měsíci úspěšně doběhl, jeho pokračování v podobě MAP II se teprve rozbíhá, nicméně i letos v létě uspořádala jedenáctá městská část obdobnou soutěž.  
foto-jakub-leps-portret

Jakub Lepš

Pomyslné organizátorské štafety se ujala radniční komise pro výchovu a vzdělávání, ve spolupráci s odborem školství a místostarostou pro školství Jakubem Lepšem.

Na výzvu zareagovali pedagogové ze třinácti škol, z toho se jednalo o šest základních a sedm mateřských, celkem bylo přihlášeno 20 projektů. Ty tematicky sahají od projektů zaměřených na výuku (moderní metody v matematice, Hejného metoda, formativní hodnocení apod.) přes pohybové aktivity až po oblast životního prostředí či rozvoj zdravotnických kompetencí.

Komise pro výchovu a vzdělávání, která předložené projekty vyhodnotila, doporučila podpořit všechny. Odbor školství a kultury nyní zpracovává přesun finančních prostředků na tyto projekty.


Autor: TZ

Adaptační skupiny v Praze 7

24. března 2022 v 19:55

Praha 7 tento týden otevřela čtyři adaptační skupiny při základních a mateřských školách, do kterých nyní dochází 60 ukrajinských dětí. Další skupiny jsou v přípravě.

Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru