dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - zatazeno
15°C
Pedagogové v Praze 11 navrhují za podpory radnice projekty směřované do oblasti vzdělávání
Volby 2018Komerční sdělení
Ilustrační foto: archiv

Pedagogové v Praze 11 navrhují za podpory radnice projekty směřované do oblasti vzdělávání

V loňském létě uspořádala Praha 11 v rámci svého Místního akčního plánu vzdělávání (MAP) první kolo soutěže jihoměstských pedagogů, kteří navrhovali projekty směřované do oblasti vzdělávání dětí. MAP I před několika měsíci úspěšně doběhl, jeho pokračování v podobě MAP II se teprve rozbíhá, nicméně i letos v létě uspořádala jedenáctá městská část obdobnou soutěž.  
foto-jakub-leps-portret

Jakub Lepš

Pomyslné organizátorské štafety se ujala radniční komise pro výchovu a vzdělávání, ve spolupráci s odborem školství a místostarostou pro školství Jakubem Lepšem.

Na výzvu zareagovali pedagogové ze třinácti škol, z toho se jednalo o šest základních a sedm mateřských, celkem bylo přihlášeno 20 projektů. Ty tematicky sahají od projektů zaměřených na výuku (moderní metody v matematice, Hejného metoda, formativní hodnocení apod.) přes pohybové aktivity až po oblast životního prostředí či rozvoj zdravotnických kompetencí.

Komise pro výchovu a vzdělávání, která předložené projekty vyhodnotila, doporučila podpořit všechny. Odbor školství a kultury nyní zpracovává přesun finančních prostředků na tyto projekty.


V Praze 2 vznikla silná koalice, je přesvědčena starostka Černochová

13. října 2018 v 08:19

 „V komunálních volbách 5. a 6. října 2018 dali voliči v městské části Praha 2 najevo spokojenost s dlouhodobou politikou radnice. Občanská demokratická strana vyhrála s výrazným náskokem – dostala 32,34 % hlasů, tomu odpovídá zisk 13 mandátů. Výsledkem povolebního jednaní je rozšíření koalice...

Další články
Nahoru