Dnes Čtvrtek - jasno 11°C
Zítra Pátek - zatazeno 9°C
Čtvrtek 25. 2. 2021
Svátek má Liliana
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Seniorská Praha

Pečovatelská služba Prahy 13 dostala nové auto

Středisko sociálních služeb Prahy 13 má pro potřeby terénní pečovatelské služby k dispozici nový víceúčelový vůz Volkswagen Caddy Maxi TGI, který bude využíván zejména pro rozvozy obědů nebo převoz klientů. Řediteli střediska Jiřímu Maškovi ho s ohledem na nepříznivou epidemiologickou situaci „na dálku“ předali starosta Prahy 13 David Vodrážka spolu a Michalem Cveklem, ředitelem společnosti Auto Podbaba, která vozidlo dodala.  

„Kvalitní péče o seniory je pro radnici velmi důležitá, a obzvlášť v této době se ukazuje, jak náročná práce to je. Věřím, že novým automobilem usnadníme práci zaměstnancům Střediska sociálních služeb a především zvýšíme komfort klientům. Caddy Maxi TGI je díky svými užitným vlastnostem určitě správnou volbou,“ řekl starosta David Vodrážka a dodal: „Jeho velikost je při jízdě po přeplněných sídlištních komunikacích optimální, má hybridní motor, který jezdí na zemní plyn a benzin, takže je ve srovnání s naftovými nebo benzínovými motory ekologičtější.“  

„Velkou výhodou je, že motoru nevadí časté startování, pomalá jízda nebo popojíždění, což je při rozvozu obědů zcela běžné. Oceňuji i velký vnitřní prostor, který se dá podle potřeby variabilně upravit nebo nízké provozní náklady. Ty se pohybují se okolo 1,30 koruny na kilometr.“ dodal Jiří Mašek, ředitel Střediska sociálních služeb Praha 13.

Pořizovací cena byla i s daní 675 000 korun, přičemž společnost Auto Podbabská poskytla na jeho zakoupení slevu téměř dvě stě tisíc. Nákup vozidla byl realizován na základě souhlasu rady městské části z investičního fondu střediska.

Středisko sociálních služeb Prahy 13 v současné době využívá tři velké dodávkové vozy. Nové víceúčelové Caddy Maxi TGI nahradí to nejstarší a dosluhující.Ke 101. narozeninám blahopřál starosta

Včera v 09:32

V sobotu 13. února 2021 oslavila své 101. narozeniny paní Marie Němečková. Stejně jako v minulém roce i letos přišel starosta jedenácté městské části Jiří Dohnal popřát hlavně pevné zdraví.

Informace o očkování pro seniory v Praze 2

Včera v 09:11

V následujících dnech očekává Praha 2 spuštění další vlny očkování pro skupinu seniorů ve věku 75 – 79 let a pokračuje v pomoci s očkováním proti nemoci covid-19.

Praha 10 rozdá zdarma respirátory

20. února 2021 v 08:58

Praha 10 bude rozdávat zdarma respirátory. Určené budou všem obyvatelům Desítky, kteří jsou ve finanční tísni, nebo ochranné prostředky nedokážou sehnat v obchodech blízko svého bydliště. Výdej bude na radnici probíhat od začátku příštího týdne. 

Anděla na drátě mají senioři Prahy 8

19. února 2021 ve 12:04

V těchto dnes jsou sociálními pracovníky Prahy 8 předávány vybraným klientům k půlročnímu bezplatnému užívání asistenční hodinky Anděl na drátě.

Knihy pro seniory v domech s pečovatelskou službou Prahy 6

17. února 2021 v 15:49

Praha 6 u příležitosti Mezinárodního dne darování knih společně s Národní technickou knihovnou obdarovala literaturou seniory v domech s pečovatelskou službou.   

Praha 15: Seniorská informační linka

16. února 2021 v 08:41

Praha 15 provozuje informační linku pro seniory na čísle: 702 171 742. Radnice je zároveň připravena zajistit osobám se zhoršenou pohyblivostí dopravu na očkovací místo.

V Gerontologickém centru v ulici Šimůnkova v Praze 8 je schválené očkovací místo

11. února 2021 v 19:25

Do očkování seniorů proti covid-19 se zapojí Gerontologické centrum Prahy 8. Senioři se již registrují. S VZP je od dnešního dne uzavřena smlouvu na výkon očkování, smlouvy s ostatními pojišťovnami jsou v procesu. V tuto chvíli se čeká na dodávku vakcín Moderna.

Šedesát let spolu. V Praze 2 se gratulovalo

10. února 2021 v 11:15

Manželé Šefčíkovi letos oslavili šedesát let společného života. Popřát jim přišla místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija.

Starosta Prahy 11 Jiří Dohnal blahopřál

10. února 2021 v 07:53

Koncem ledna oslavil 85. narozeniny pan Radko Rajmon, který se svou manželkou Evou Rajmonovou žije téměř 45 let na Jižním Městě.

V Praze 15 dokončili očkování

4. února 2021 v 17:27

Díky mobilnímu očkovacímu centru proběhlo dnes v Praze 15 druhé kolo očkování klientů v pobytových službách.

Další články
Nahoru