Dnes Středa - skorojasno 14°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 14°C
Středa 27. 10. 2021
Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pečeme vám krásný den. Pekářská kavárna Zrno zrnko má v Praze dvě provozovny, brzy otevře další
Ondřej Kuchař, spolumajitel Zrno zrnko. Foto: Zrnko zrnko

Pečeme vám krásný den. Pekářská kavárna Zrno zrnko má v Praze dvě provozovny, brzy otevře další

Rodí se nový koncept pekařských kaváren Zrno zrnko. Jejich majitelé chtějí zákazníky přesvědčit důrazem na nejkvalitnější čerstvé suroviny a výrobky „jako od babičky." Razí slogan: „Pečeme vám krásný den“.

Na konci letošního roku budou v Praze už čtyři pobočky pekařských kaváren Zrno zrnko. „Zákazníci nás už najdou v centru Prahy na Senovážném náměstí a v Praze 4 v Nuslích, příští týden otevřeme obchod v michelském BB centru a naše čtvrtá pekařská kavárna  začne fungovat na začátku listopadu v budově bývalých Elektrických podniků u Hlávkova mostu v Praze 7," říká spolumajitel Zrno zrnko Ondřej Kuchař.

Produkty pro všechny pobočky jsou pečeny v Nuslích. „Protože jen tak dokážeme zaručit konstantní kvalitu našich výroků. Nabízíme také kvalitní výběrovou kávu z české pražírny Dos Mundos," vysvětluje. Nuselská provozovna stojí nedaleko od náměstí Bratří Synků. V 19. století zde byly stáje, ve dvacátém a jednadvacátém skladové prostory. 

Zrno zrnko plánuje do budoucna další rozšíření pekařských kaváren, jejichž počet by měl brzy být dvojciferný. Zpočátku se zaměří na Prahu. Pokud někdo ze zákazníků zatouží po něčem ostřejším, k dispozici bude i alkohol v omezeném množství. Pečivo ale bude základem nabízeného sortimentu. Podle Kuchaře společnost zvažuje také online prodej.

„Zákazníci si u nás mohou vychutnat nejrůznější nápoje z kombinace původně brazilských, etiopských a mexických kávových bobů, které připraví kvalifikovaní baristé. Nepoužíváme náhražky, enzymy, ani přídavné látky v podobě emulgátorů. Sázíme na kombinaci řemeslné a ruční výroby, která je zárukou nejvyšší kvality. Dbáme na to, aby suroviny byly prvotřídní, do našeho pečiva tak dáváme například opravdové ovoce, případně třtinový rum. Nákupy u nás tak budou opravdovým zážitkem,“ pokračuje Kuchař s tím, že v DNA pekařské kavárny bude ohleduplnost i k lidskému biorytmu. Díky takzvané stopkynárně a konzervačnímu skladu v Zrno zrnko nezavedou celonoční služby. Chlebaři začínají ve čtyři ráno a ženy, které pečou sladké, dokonce až v osm hodin.

„Nabídneme kvasový chléb a rohlíky nebo bagety zadělané omládkem, které jsou křupavé na povrchu a vláčné uvnitř. Naše české a moravské koláče, stejně jako ostatní sladké pečivo bude vonět po másle, tvarohu, ovoci a povidlech,“ dodává Kuchař s tím, že cílem je uspokojit i ty nejnáročnější gastronomické požitkáře.

Přispěje k tomu i moderní technika italské výroby, díky níž pekaři docílí pomalého kynutí těsta, které tak je oproti konkurenci vláčnější a vzdušnější, což se pozitivně projevuje i do jeho konzumace.

„Chceme přispět k tomu, aby Češi čím dál víc kupovali kvalitní a v jádru zdravé pečivo. Opravdu první řemeslné pekárny v Praze vznikly zhruba před pěti lety, jejich poslání chceme úspěšně šířit. Navíc disponujeme značnými kapacitami pro výrobu, uspokojíme tak mnoho gastronomických fajnšmekrů. Naše pekařské kavárny zákazníkům totiž nabídnou to nejlepší pečivo v dostatečném množství, věříme, že pak už nebudou chtít chodit jinam,“ upřesnil Kuchař.

V pekárně v Nuslích mají za sebou čtyřtýdenní testovací provoz. Horní prostory pekárny nyní poslouží jako coworkingové centrum pro další zájemce zejména z řad startupistů či drobných živnostníků. 

Za konceptem Zrno zrnko stojí Ondřej Kuchař s Jakubem Štefečkem, podnikatelé a zakladatelé jazykové školy James Cook Languages. Po devatenácti letech existence jazykovou školu v roce 2018 prodali, nyní chtějí prorazit s kvalitou s pekařskými kavárnami a sloganem „Pečeme vám krásný den“. „Nová práce nás pohltila, je skvělý pocit vytvářet něco hmatatelného, chceme k díky konstantní kvalitě přispět k pozvednutí gastronomické kultury v hlavním městě,“ uzavírá Kuchař.


Autor: TZ, red

Praha se mění v evropské centrum rozvoje umělé inteligence

25. října 2021 v 11:41

Praha je opět o krok blíže stát se evropským lídrem v rozvoji umělé inteligence (AI). Další dva pražské startupy – Rossum a Resistant AI – oznámily několikamiliardové finanční injekce od významných investorů. Na území metropole tak díky těmto mladým firmám vzniká unikátní technologický ekosystém,...

Odejděte z DPI. innogy garantuje o polovinu nižší zálohy a výrazný pokles ceny

25. října 2021 v 11:33

Zákazníkům, které původní dodavatel plynu nechal před letošní topnou sezónou na holičkách, innogy nabízí tříletý produkt Optimal s velmi výrazně klesající cenou. Domácnostem, kterým po převodu do záchranného režimu dodávek dodavatele poslední instance (DPI) dramaticky narostly zálohy za plyn,...

Společnost innogy spustila online formulář pro zájemce o novou smlouvu

24. října 2021 v 10:17

Během tohoto týdne odeslala společnost innogy poslední dopisy o režimu dodavatele poslední instance (DPI) s konkrétními pokyny pro zhruba 240 tisíc zákazníků, kteří doplatili na konec některých společností.

innogy dále zlevňuje pro zákazníky a varuje před dezinformacemi

22. října 2021 v 18:37

innogy, která je pro dodávky zemního plynu ve většině českých regionů dodavatelem poslední instance pro zákazníky končících dodavatelů, přichází od soboty 23. října s novým ceníkem. Ten bude pro všechny zákazníky, kteří spadli do režimu DPI, výhodnější.

Tesco vylepšilo v Praze službu online nákupy

19. října 2021 ve 23:09

V rámci online nakupování rozšiřuje Tesco závozové oblasti, doplňuje nabízený sortiment zboží a nově také nabízí doručení v den objednání. Služba je nyní k dispozici v hlavním městě.  

PVK obhájily certifikát protikorupčního managementu

15. října 2021 v 08:12

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) úspěšně prošly kontrolním auditem systému protikorupčního managementu AbMS dle ISO 37001 certifikovaného společností Bureau Veritas.

Ceny plynu od innogy se od listopadu upraví

14. října 2021 v 10:55

Největší tuzemský dodavatel plynu innogy Energie upraví od 20. listopadu ceny zemního plynu. Celková roční platba za dodávku plynu pro domácnosti a malé zákazníky se u základního produktu Standard zvýší v průměru o 10,6 procenta. Důvodem pro úpravu ceníků je aktuální dramatický růst ceny komodity...

V režimu dodavatele poslední instance přebírá innogy první zákazníky

13. října 2021 v 10:49

Od neděle 10. října přešli první odběratelé zemního plynu do režimu dodavatele poslední instance (DPI). Tuto povinnost, která garantuje spolehlivé dodávky zemního plynu pro domácnosti, bude zajišťovat v distribuční síti GasNet, s.r.o. společnost innogy Energie, s.r.o.

OSN volá po genderové rovnosti v oblasti digitálních technologií

11. října 2021 ve 20:02

Na světě žije bezmála miliarda mladých žen a dívek. Každá z nich má své sny a představy o budoucnosti, na rozdíl od mužských protějšků je však na této cestě čeká mnohem více překážek. K těm hlavním dlouhodobě patří nedostatečný přístup ke vzdělání a s rychlým nástupem digitalizace se zejména...

Další články
Nahoru