Dnes Neděle - polojasno 28°C
Zítra Pondělí - skorojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pečeme vám krásný den. Pekářská kavárna Zrno zrnko má v Praze dvě provozovny, brzy otevře další
Ondřej Kuchař, spolumajitel Zrno zrnko. Foto: Zrnko zrnko

Pečeme vám krásný den. Pekářská kavárna Zrno zrnko má v Praze dvě provozovny, brzy otevře další

Rodí se nový koncept pekařských kaváren Zrno zrnko. Jejich majitelé chtějí zákazníky přesvědčit důrazem na nejkvalitnější čerstvé suroviny a výrobky „jako od babičky." Razí slogan: „Pečeme vám krásný den“.

Na konci letošního roku budou v Praze už čtyři pobočky pekařských kaváren Zrno zrnko. „Zákazníci nás už najdou v centru Prahy na Senovážném náměstí a v Praze 4 v Nuslích, příští týden otevřeme obchod v michelském BB centru a naše čtvrtá pekařská kavárna  začne fungovat na začátku listopadu v budově bývalých Elektrických podniků u Hlávkova mostu v Praze 7," říká spolumajitel Zrno zrnko Ondřej Kuchař.

Produkty pro všechny pobočky jsou pečeny v Nuslích. „Protože jen tak dokážeme zaručit konstantní kvalitu našich výroků. Nabízíme také kvalitní výběrovou kávu z české pražírny Dos Mundos," vysvětluje. Nuselská provozovna stojí nedaleko od náměstí Bratří Synků. V 19. století zde byly stáje, ve dvacátém a jednadvacátém skladové prostory. 

Zrno zrnko plánuje do budoucna další rozšíření pekařských kaváren, jejichž počet by měl brzy být dvojciferný. Zpočátku se zaměří na Prahu. Pokud někdo ze zákazníků zatouží po něčem ostřejším, k dispozici bude i alkohol v omezeném množství. Pečivo ale bude základem nabízeného sortimentu. Podle Kuchaře společnost zvažuje také online prodej.

„Zákazníci si u nás mohou vychutnat nejrůznější nápoje z kombinace původně brazilských, etiopských a mexických kávových bobů, které připraví kvalifikovaní baristé. Nepoužíváme náhražky, enzymy, ani přídavné látky v podobě emulgátorů. Sázíme na kombinaci řemeslné a ruční výroby, která je zárukou nejvyšší kvality. Dbáme na to, aby suroviny byly prvotřídní, do našeho pečiva tak dáváme například opravdové ovoce, případně třtinový rum. Nákupy u nás tak budou opravdovým zážitkem,“ pokračuje Kuchař s tím, že v DNA pekařské kavárny bude ohleduplnost i k lidskému biorytmu. Díky takzvané stopkynárně a konzervačnímu skladu v Zrno zrnko nezavedou celonoční služby. Chlebaři začínají ve čtyři ráno a ženy, které pečou sladké, dokonce až v osm hodin.

„Nabídneme kvasový chléb a rohlíky nebo bagety zadělané omládkem, které jsou křupavé na povrchu a vláčné uvnitř. Naše české a moravské koláče, stejně jako ostatní sladké pečivo bude vonět po másle, tvarohu, ovoci a povidlech,“ dodává Kuchař s tím, že cílem je uspokojit i ty nejnáročnější gastronomické požitkáře.

Přispěje k tomu i moderní technika italské výroby, díky níž pekaři docílí pomalého kynutí těsta, které tak je oproti konkurenci vláčnější a vzdušnější, což se pozitivně projevuje i do jeho konzumace.

„Chceme přispět k tomu, aby Češi čím dál víc kupovali kvalitní a v jádru zdravé pečivo. Opravdu první řemeslné pekárny v Praze vznikly zhruba před pěti lety, jejich poslání chceme úspěšně šířit. Navíc disponujeme značnými kapacitami pro výrobu, uspokojíme tak mnoho gastronomických fajnšmekrů. Naše pekařské kavárny zákazníkům totiž nabídnou to nejlepší pečivo v dostatečném množství, věříme, že pak už nebudou chtít chodit jinam,“ upřesnil Kuchař.

V pekárně v Nuslích mají za sebou čtyřtýdenní testovací provoz. Horní prostory pekárny nyní poslouží jako coworkingové centrum pro další zájemce zejména z řad startupistů či drobných živnostníků. 

Za konceptem Zrno zrnko stojí Ondřej Kuchař s Jakubem Štefečkem, podnikatelé a zakladatelé jazykové školy James Cook Languages. Po devatenácti letech existence jazykovou školu v roce 2018 prodali, nyní chtějí prorazit s kvalitou s pekařskými kavárnami a sloganem „Pečeme vám krásný den“. „Nová práce nás pohltila, je skvělý pocit vytvářet něco hmatatelného, chceme k díky konstantní kvalitě přispět k pozvednutí gastronomické kultury v hlavním městě,“ uzavírá Kuchař.


Autor: TZ, red

Souboje firem, záchranářů či bankéřů. UniCredit Pražská štafeta se po třech letech vrací

22. června 2022 v 17:00

Unikátní týmový závod UniCredit Pražská štafeta je po třech letech zpět. Oblíbený běh, v němž si přátelé či kolegové mohou na čtyřech pětikilometrových úsecích v parku Stromovka změřit síly s ostatními, odstartuje ve čtvrtek 23. června od 18 hodin na Výstavišti...

EY Světovým podnikatelem roku 2022 se stal Gaston Taratuta z Argentiny

10. června 2022 v 19:44

Vítězem letošního světového finále soutěže EY Podnikatel roku byl na slavnostním ceremoniálu v monackém Salle des Étoiles vyhlášen Gaston Taratuta, zakladatel a generální ředitel argentinské společnosti Aleph Group, Inc. Soutěže se zúčastnilo více než 350 podnikatelů, Gaston Taratuta byl vybrán...

Praha 4 vymění povrchy ve volnočasovém areálu v Podolské, sportoviště budou uzavřena

10. června 2022 v 07:50

Praha 4 zahájí od pondělí 13. června kompletní výměnu sportovních povrchů ve volnočasovém areálu v Podolské ulici. Oprava se dotkne obou sportovišť, jak fotbalového hřiště, tak i multifunkčního tartanového hřiště. Po celou dobu prací budou obě herní plochy...

Seminář o bezpečnosti sportu s trenéry a vedením klubů. Zváni jsou i rodiče

7. června 2022 v 07:19

Fotbalová asociace České republiky (FAČR) pořádá společně s Unií českých fotbalových trenérů veřejně přístupný seminář Bezpečnost sportu a týmová dynamika. Uskuteční se ve středu 22. června od 9 do 17 hodin v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře v Praze.

Volejbalový turnaj za lepší svět se uskuteční v areálu Hostivařské přehrady

6. června 2022 v 16:25

Na dvě desítky smíšených týmů mužů i žen z byznysu i neziskového sektoru v Česku se zapojí do hry za globální cíle od OSN. O titul šampiona turnaje v amatérském plážovém volejbale SDGs Beach Volleyball Cup 2022 se utkají již v pátek 10. června. Jedním ze soutěžních týmů jsou i Uprchlíci &...

Skanska spouští prodej vysočanského bytového domu Alfred

6. června 2022 v 07:54

Společnost Skanska zahajuje prodej bytů v dalším domě druhé etapy projektu čtvrť Emila Kolbena. Bytový dům Alfred vyroste na 11 tisících m2 a nabídne 179 bytových jednotek. Výstavba začne ke konci letošního roku a její dokončení se předpokládá v roce 2025. 

V Lysolajích se bude běhat

3. června 2022 ve 13:25

  Čtrnáctý ročník Lysolajského běhu se koná ve čtvrtek 9. června.  

Další články
Nahoru