Dnes Čtvrtek - zatazeno 4°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 8. 12. 2022
Svátek má Květoslava
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pečeme vám krásný den. Pekářská kavárna Zrno zrnko má v Praze dvě provozovny, brzy otevře další
Ondřej Kuchař, spolumajitel Zrno zrnko. Foto: Zrnko zrnko

Pečeme vám krásný den. Pekářská kavárna Zrno zrnko má v Praze dvě provozovny, brzy otevře další

Rodí se nový koncept pekařských kaváren Zrno zrnko. Jejich majitelé chtějí zákazníky přesvědčit důrazem na nejkvalitnější čerstvé suroviny a výrobky „jako od babičky." Razí slogan: „Pečeme vám krásný den“.

Na konci letošního roku budou v Praze už čtyři pobočky pekařských kaváren Zrno zrnko. „Zákazníci nás už najdou v centru Prahy na Senovážném náměstí a v Praze 4 v Nuslích, příští týden otevřeme obchod v michelském BB centru a naše čtvrtá pekařská kavárna  začne fungovat na začátku listopadu v budově bývalých Elektrických podniků u Hlávkova mostu v Praze 7," říká spolumajitel Zrno zrnko Ondřej Kuchař.

Produkty pro všechny pobočky jsou pečeny v Nuslích. „Protože jen tak dokážeme zaručit konstantní kvalitu našich výroků. Nabízíme také kvalitní výběrovou kávu z české pražírny Dos Mundos," vysvětluje. Nuselská provozovna stojí nedaleko od náměstí Bratří Synků. V 19. století zde byly stáje, ve dvacátém a jednadvacátém skladové prostory. 

Zrno zrnko plánuje do budoucna další rozšíření pekařských kaváren, jejichž počet by měl brzy být dvojciferný. Zpočátku se zaměří na Prahu. Pokud někdo ze zákazníků zatouží po něčem ostřejším, k dispozici bude i alkohol v omezeném množství. Pečivo ale bude základem nabízeného sortimentu. Podle Kuchaře společnost zvažuje také online prodej.

„Zákazníci si u nás mohou vychutnat nejrůznější nápoje z kombinace původně brazilských, etiopských a mexických kávových bobů, které připraví kvalifikovaní baristé. Nepoužíváme náhražky, enzymy, ani přídavné látky v podobě emulgátorů. Sázíme na kombinaci řemeslné a ruční výroby, která je zárukou nejvyšší kvality. Dbáme na to, aby suroviny byly prvotřídní, do našeho pečiva tak dáváme například opravdové ovoce, případně třtinový rum. Nákupy u nás tak budou opravdovým zážitkem,“ pokračuje Kuchař s tím, že v DNA pekařské kavárny bude ohleduplnost i k lidskému biorytmu. Díky takzvané stopkynárně a konzervačnímu skladu v Zrno zrnko nezavedou celonoční služby. Chlebaři začínají ve čtyři ráno a ženy, které pečou sladké, dokonce až v osm hodin.

„Nabídneme kvasový chléb a rohlíky nebo bagety zadělané omládkem, které jsou křupavé na povrchu a vláčné uvnitř. Naše české a moravské koláče, stejně jako ostatní sladké pečivo bude vonět po másle, tvarohu, ovoci a povidlech,“ dodává Kuchař s tím, že cílem je uspokojit i ty nejnáročnější gastronomické požitkáře.

Přispěje k tomu i moderní technika italské výroby, díky níž pekaři docílí pomalého kynutí těsta, které tak je oproti konkurenci vláčnější a vzdušnější, což se pozitivně projevuje i do jeho konzumace.

„Chceme přispět k tomu, aby Češi čím dál víc kupovali kvalitní a v jádru zdravé pečivo. Opravdu první řemeslné pekárny v Praze vznikly zhruba před pěti lety, jejich poslání chceme úspěšně šířit. Navíc disponujeme značnými kapacitami pro výrobu, uspokojíme tak mnoho gastronomických fajnšmekrů. Naše pekařské kavárny zákazníkům totiž nabídnou to nejlepší pečivo v dostatečném množství, věříme, že pak už nebudou chtít chodit jinam,“ upřesnil Kuchař.

V pekárně v Nuslích mají za sebou čtyřtýdenní testovací provoz. Horní prostory pekárny nyní poslouží jako coworkingové centrum pro další zájemce zejména z řad startupistů či drobných živnostníků. 

Za konceptem Zrno zrnko stojí Ondřej Kuchař s Jakubem Štefečkem, podnikatelé a zakladatelé jazykové školy James Cook Languages. Po devatenácti letech existence jazykovou školu v roce 2018 prodali, nyní chtějí prorazit s kvalitou s pekařskými kavárnami a sloganem „Pečeme vám krásný den“. „Nová práce nás pohltila, je skvělý pocit vytvářet něco hmatatelného, chceme k díky konstantní kvalitě přispět k pozvednutí gastronomické kultury v hlavním městě,“ uzavírá Kuchař.


Autor: TZ, red

Praha 11: Kluziště Chodov na ledě

Včera v 07:21

Kluziště Chodov na ledě je v provozu do 31. ledna 2023 a nabízí více než 600 m2 ledového světa.

Na Letné jsou pro veřejnost zdarma dvě kluziště

6. prosince 2022 v 09:11

Pro letošní zimní sezónu připravilo hlavní město pro veřejnost opět dvě kluziště na Letné. Přímo na Letenské pláni mohou všichni milovníci bruslení navštívit zdarma ledové plochy, které budou sloužit jak pro děti, tak i dospělé. Kluziště je v plánu ponechat v provozu minimálně do 28. února 2023,...

V říjnu v Česku ukončilo podnikání 7 394 živnostníků, o 2 632 více, než je letošní průměr

6. prosince 2022 v 08:24

V říjnu zahájilo v České republice živnost celkem 7 110 lidí. Zároveň svou živnost ukončilo celkem 7 394 fyzických osob podnikatelů, nejvíce za dobu, kdy jsou tyto analýzy prováděny. Poprvé od konce roku 2020 v Česku živnostníků ubylo, a to o 284. Vyplývá to z analýzy dat portálu...

Bruslení na Střeláku startuje

1. prosince 2022 v 07:56

Ve čtvrtek 1. prosince zahajuje provoz kluziště na Střeleckém ostrově. Kluziště bude v provozu do 31. ledna 2023 denně od 14 do 21, o víkendech od 12 do 21 hodin. Vstup pro občany Prahy 1 je zdarma, pro ostatní za 50 korun. Brusle je možné zapůjčit na místě za částku...

Adventní běhání zlepšuje životy handicapovaných

30. listopadu 2022 v 16:02

Prosinec, čas adventu, je obdobím tradic. Pro více než 8 700 nadšenců z celé ČR k nim už 8 let patří společné Adventní běhání. Nejen pro vlastní kondici a dobrou náladu v předvánočním shonu, ale především jako způsob, jak pomáhat. Naběhané kilometry totiž promění sami běžci spolu se štědrými...

Praha 11: Hájecký běh pro dobrou věc 2022

29. listopadu 2022 v 07:43

FC Háje Jižní Město zve v neděli 4. prosince od 14 na charitativní běh. K dispozici jsou dvě tratě, na 2 a 4 kilometry a teplé občerstvení pro malé i velké. Před startem bude vybíráno dobrovolné startovné.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Praha 2: Otevření kluziště v Grébovce

25. listopadu 2022 v 10:06

Ve čtvrtek 1. prosince v 17 hodin zahájí Praha 2 bruslařskou sezónu v Grébovce. Před tím, než se rozjedete po ledové ploše, vás čeká krasobruslařské vystoupení.

Technologie hlavního města Prahy získala licenci pro obchod s energiemi

24. listopadu 2022 ve 12:49

Energetický regulační úřad udělil městské společnosti Technologie hlavního města Prahy (THMP) na dobu 5 let licenci pro obchod s elektřinou a plynem. Primární motivací THMP stát se licencovaným obchodníkem je stabilní zajištění energií pro veřejné osvětlení a pro další technologické celky, které...

Praha 5: Přijďte si zabruslit na smíchovské kluziště

24. listopadu 2022 v 09:14

Na náměstí 14. října se od 26. listopadu bruslí.

Další články
Nahoru