Dnes Úterý - prehanky-dest 18°C
Zítra Středa - zatazeno 23°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pečeme vám krásný den. Pekářská kavárna Zrno zrnko má v Praze dvě provozovny, brzy otevře další
Ondřej Kuchař, spolumajitel Zrno zrnko. Foto: Zrnko zrnko

Pečeme vám krásný den. Pekářská kavárna Zrno zrnko má v Praze dvě provozovny, brzy otevře další

Rodí se nový koncept pekařských kaváren Zrno zrnko. Jejich majitelé chtějí zákazníky přesvědčit důrazem na nejkvalitnější čerstvé suroviny a výrobky „jako od babičky." Razí slogan: „Pečeme vám krásný den“.

Na konci letošního roku budou v Praze už čtyři pobočky pekařských kaváren Zrno zrnko. „Zákazníci nás už najdou v centru Prahy na Senovážném náměstí a v Praze 4 v Nuslích, příští týden otevřeme obchod v michelském BB centru a naše čtvrtá pekařská kavárna  začne fungovat na začátku listopadu v budově bývalých Elektrických podniků u Hlávkova mostu v Praze 7," říká spolumajitel Zrno zrnko Ondřej Kuchař.

Produkty pro všechny pobočky jsou pečeny v Nuslích. „Protože jen tak dokážeme zaručit konstantní kvalitu našich výroků. Nabízíme také kvalitní výběrovou kávu z české pražírny Dos Mundos," vysvětluje. Nuselská provozovna stojí nedaleko od náměstí Bratří Synků. V 19. století zde byly stáje, ve dvacátém a jednadvacátém skladové prostory. 

Zrno zrnko plánuje do budoucna další rozšíření pekařských kaváren, jejichž počet by měl brzy být dvojciferný. Zpočátku se zaměří na Prahu. Pokud někdo ze zákazníků zatouží po něčem ostřejším, k dispozici bude i alkohol v omezeném množství. Pečivo ale bude základem nabízeného sortimentu. Podle Kuchaře společnost zvažuje také online prodej.

„Zákazníci si u nás mohou vychutnat nejrůznější nápoje z kombinace původně brazilských, etiopských a mexických kávových bobů, které připraví kvalifikovaní baristé. Nepoužíváme náhražky, enzymy, ani přídavné látky v podobě emulgátorů. Sázíme na kombinaci řemeslné a ruční výroby, která je zárukou nejvyšší kvality. Dbáme na to, aby suroviny byly prvotřídní, do našeho pečiva tak dáváme například opravdové ovoce, případně třtinový rum. Nákupy u nás tak budou opravdovým zážitkem,“ pokračuje Kuchař s tím, že v DNA pekařské kavárny bude ohleduplnost i k lidskému biorytmu. Díky takzvané stopkynárně a konzervačnímu skladu v Zrno zrnko nezavedou celonoční služby. Chlebaři začínají ve čtyři ráno a ženy, které pečou sladké, dokonce až v osm hodin.

„Nabídneme kvasový chléb a rohlíky nebo bagety zadělané omládkem, které jsou křupavé na povrchu a vláčné uvnitř. Naše české a moravské koláče, stejně jako ostatní sladké pečivo bude vonět po másle, tvarohu, ovoci a povidlech,“ dodává Kuchař s tím, že cílem je uspokojit i ty nejnáročnější gastronomické požitkáře.

Přispěje k tomu i moderní technika italské výroby, díky níž pekaři docílí pomalého kynutí těsta, které tak je oproti konkurenci vláčnější a vzdušnější, což se pozitivně projevuje i do jeho konzumace.

„Chceme přispět k tomu, aby Češi čím dál víc kupovali kvalitní a v jádru zdravé pečivo. Opravdu první řemeslné pekárny v Praze vznikly zhruba před pěti lety, jejich poslání chceme úspěšně šířit. Navíc disponujeme značnými kapacitami pro výrobu, uspokojíme tak mnoho gastronomických fajnšmekrů. Naše pekařské kavárny zákazníkům totiž nabídnou to nejlepší pečivo v dostatečném množství, věříme, že pak už nebudou chtít chodit jinam,“ upřesnil Kuchař.

V pekárně v Nuslích mají za sebou čtyřtýdenní testovací provoz. Horní prostory pekárny nyní poslouží jako coworkingové centrum pro další zájemce zejména z řad startupistů či drobných živnostníků. 

Za konceptem Zrno zrnko stojí Ondřej Kuchař s Jakubem Štefečkem, podnikatelé a zakladatelé jazykové školy James Cook Languages. Po devatenácti letech existence jazykovou školu v roce 2018 prodali, nyní chtějí prorazit s kvalitou s pekařskými kavárnami a sloganem „Pečeme vám krásný den“. „Nová práce nás pohltila, je skvělý pocit vytvářet něco hmatatelného, chceme k díky konstantní kvalitě přispět k pozvednutí gastronomické kultury v hlavním městě,“ uzavírá Kuchař.


Autor: TZ, red

Praha 4: S Běžeckou školou poznáte nová místa

31. května 2023 v 10:38

V rámci poznávání nových běžeckých tras v Praze 4 vyrazí běžci během čtvrteční lekce B4 na dosud nepoznaná místa.

Sobota: Světová cyklojízda a Cyklozvonění 2023

30. května 2023 v 07:01

Dvě tradiční velké cyklistické akce, Světová cyklojízda a Pražské cyklozvonění, se letos spojily a společně oslaví Světový den kola. Akce se koná 3. června, a jako v minulých letech hvězdicová jízda bude mít více startů v zapojených městských částech Prahy.

Festival Rock for People bude v ekologičtějším kabátě

29. května 2023 v 16:28

Tradiční hudební festival Rock for People, který se uskuteční 8.-11. června v Parku 360 v Hradci Králové, fandí ekologii. Proto se hlavním partnerem na poli mobility stala automobilka Toyota. Ta zajistí dopravu svými modely s nulovými emisemi, které využijí i největší hvězdy letošního ročníku jako...

V Česku za první čtyři měsíce roku přibylo 4 870 firem, nejméně za poslední tři roky

29. května 2023 ve 12:13

V dubnu vzniklo v České republice 2 159 obchodních společností, což je o 555 méně než v březnu a nejméně od září minulého roku. Zároveň v dubnu zaniklo 1 133 společností, o 250 méně než v březnu a nejméně od loňského srpna. V Česku tak minulý měsíc přibylo 1 026 obchodních společností, což je...

Praha je pátou nejžádanější kongresovou destinací světa

28. května 2023 v 18:48

Praha v loňském roce přivítala podle agregovaných dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) a Prague Convention Bureau (PCB) téměř čtyři tisíce akcí s 616 000 delegáty. Ačkoliv se oproti pandemickým rokům jednalo o přírůstek v hodnotě několika stovek procent, kongresová Praha se zatím zdaleka...

Světová cyklojízda a Cyklozvonění 2023 v Praze 13

25. května 2023 v 11:05

Dvě tradiční cyklistické akce, Světová cyklojízda a Pražské cyklozvonění, se letos spojily a společně oslaví Světový den kola v sobotu 3. června.

Sirotčinec v Kongu z ČVUT slaví světový úspěch

24. května 2023 v 08:08

Soutěžní návrh vzniklý na Projektovém maratonu se úspěšně prosadil ve 43. ročníku prestižní architektonické soutěže World Architecture Award. V každém ročníku se vybírají nejlepší z projektů v kategorii Architektura nebo interiér. A projekt ICWD – zázemí pro sirotky v Kongu – byl oceněn...

Odborníci z oblasti chytrých měst a udržitelné mobility představí nové poznatky

23. května 2023 v 09:07

Fakulta dopravní ČVUT v Praze v letošním roce slaví 30 let od svého založení, a u této příležitosti pořádá ve dnech 25. a 26. května v Národní technické knihovně dvě významné akce: 21. ročník Evropského dopravního kongresu (ETC) společně s 9. ročníkem mezinárodního sympozia Smart Cities Symposium...

Pražský hotel Don Giovanni zahájil oslavy 30 let s místními policisty

21. května 2023 ve 21:11

V rámci oslav 30 let od založení hotelu Don Giovanni poblíž stanice metra Želivského, pohostili v uplynulých dnech zaměstnanci hotelu řadové policisty z Prahy 3 na slavnostním obědě.

Na Dvojce se veslovalo

21. května 2023 v 17:15

Celorepublikový projekt Česko vesluje poprvé ve své historii zavítal do metropole. Soutěž žáků základních škol Prahy 2 v trenažérovém veslování se konala v pátek 19. května na náměstí Míru. A kdo chtěl, mohl si zaveslovat na trenažéru, prohlédnout veslařské vybavení nebo se potkat...

Studenti ČVUT testovali emailové nástroje. Pomáhala umělá inteligence

19. května 2023 v 09:46

Studenti třetího ročníku Masarykova ústavu při ČVUT měli možnost na vlastní kůži projít kampaní e-mailového marketingu. Jejím cílem bylo vytvořit personalizovanou kampaň e-shopu, který nabízí různé druhy kávy a vnitřní procesy zautomatizovat. S obsahem pomáhala umělá...

Další články
Nahoru