dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C

Péče začíná v rodině – společné motto Sítě mateřských center a festivalu Mezi ploty

Síť mateřských center ve spolupráci s pražskými mateřskými centry podpoří 23. ročník festivalu Mezi ploty kreativním programem pro celé rodiny. Vedle základního poslání Sítě mateřských center – posilování hodnoty rodiny – patří i snaha o docílení větší inkluze v České republice.

Mateřská centra poskytují otevřený a bezpečný prostor pro všechny, malé i velké, mladé i staré, lidi bez či s jakýmkoli znevýhodněním. Díky lokálnímu působení mohou reagovat na konkrétní, často velmi různorodé potřeby těch, co je navštěvují. Stávají se tak přirozenou školou pro spolupráci a toleranci k odlišnostem.

Síť MC navazuje svou letošní účastí na programu festivalu na úspěšné zážitkové odpoledne pro rodiny s dětmi, nazvané „Honzík a Mařenka se vydávají do světa“, které se konalo v  září loňského roku. „Na jaře jsme uvažovali o opakování a do toho přišla nabídka od organizátorů festivalu, abychom se přidali. Naše pohledy nejen na úlohu rodiny v otázce péče jsou velmi blízké, a tak rozhodování bylo velmi snadné,“ vysvětluje Rut Kolínská, prezidentka Sítě MC, kterou na festivalu bude možné rovněž osobně potkat.

V  zóně pro rodinu, v rámci které stánek Sítě MC návštěvnici mohou navštívit, se představí i členská pražská mateřská centra, konkrétně: Mateřské centrum Cirkus z Čakovic, Rodinné centrum YMCA z Prahy 1 a Mateřské centrum a rodinný klub Veselý čertík z Dolních Počernic. Děti od těch nejmladších po ty školní se mohou těšit na zkoušku svých dovedností a rodiče navíc na inspiraci k jednoduchým činnostem, které společně se svými dětmi mohou ve volném čase podnikat.


Sobota: Pravý bleší trh na lodi AVOID

Dnes v 07:58

V sobotu 25. listopadu v 9:00–15:00 hodin se můžete věnovat hledání staronových pokladů na Pravém bleším trhu.

Všichni malí nakladatelé aneb Knižní vánice

Dnes v 07:22

Knihex je místem setkání nakladatelů a čtenářů v příjemné přátelské atmosféře. Popáté se koná v zimě, 9. a 10. prosince od 10 do 20 hodin v prostoru Studia ALTA v Holešovicích.

Zmlátil bývalou partnerku před jejich dětmi

Včera ve 23:20

V neděli odpoledne volala oznamovatelka na linku 156, že v jednom z bytů v Dejvicích byla napadena žena bývalým druhem, se kterým žije ve  společné domácnosti společně s jejich dětmi.

Předvánoční setkání v Galerii Bijoux Nemesis

Včera ve 21:33

Tradiční předvánoční setkání a vernisáž obrazů výtvarnice Hanky Poláchové ve čtvrtek 30. listopadu v 17 hodin. Večer zahájí zpěvák Bohuš Matuš.

Ve Strakově akademii se konalo 20. zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže

Včera v 16:01

V sídle Úřadu vlády ČR zasedl dnes ke svému jubilejnímu dvacátému jednání Národní parlament dětí a mládeže. Shodl se například na požadavku zavedení samostatné pozice dětského ombudsmana či na pravidelném seznamováni se s řešením krizových situací. Na úvod zasedání pozdravil členy parlamentu také...

Muž po zásahu elektrickým proudem

Včera v 15:55

V pátek 17. listopadu vyjížděla autohlídka městské policie z Prahy 1 do Hybernské ulice, odkud byl hlášen úraz stavebního dělníka elektrickým proudem. Muž ležel v suterénu domu a nejevil známky života.

Rozsvícení břevnovského vánočního stromu

Včera v 15:23

Ozdobenou živou jedličku v Bělohorské ulici u Kaštanu rozsvítí v sobotu 2. prosince v 17 hodin starosta městské části Praha 6 Ondřej Kolář, převor břevnovského kláštera Petr Prokop Siostrzonek a předseda spolku břevnovských živnostníků Tomáš Hudera.

Marek Eben pokřtí knížku pro chytré děti

Včera ve 12:58

Křest dobrodružné knihy pro děti autora Petra Stančíka a ilustrátorky Galiny Miklíkové H2O Tajná vodní mise se koná ve středu 22. listopadu ve 12 hodin v Paláci knih Neoluxor.

Musica Florea uvede nově objevené kantáty českých autorů

Včera v 11:58

V hudebních archivech evropských kulturních center se dodnes nachází množství děl, která čekají na své objevitele. Na koncert z děl, jejichž partitury ležely přes dvě stě let v pražských a vídeňských archívech, se mohou těšit posluchači v Praze a v Brně.

Vánoční piknik v Grébovce

Včera v 11:51

Vánoční piknik 8. – 10. prosince, každý den od 10–19 hodin v parku Grébovka. Čeká vás moderní vánoční trh, vychutnáte si pohodovou vánoční atmosféru, ochutnáte to nejlepší z produkce vybraných prodejců a farmářů, koupíte si vánoční cukroví a dárky.

Další krátké zprávy
Nahoru