Dnes Úterý - oblacno 4°C
Zítra Středa - obcasny-dest 6°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
PCT nabídne zlevněné vstupy na pražské věže, tematické jízdy i retro vycházky
V rámci oslav bude levnější i vstup na Staroměstskou mosteckou věž. Foto: archiv PCT

PCT nabídne zlevněné vstupy na pražské věže, tematické jízdy i retro vycházky

Společnost Prague City Tourism (PCT) připravila na letošní rok oslavy při příležitosti výročí svého založení, které vyvrcholí na podzim. Zvýhodněné vstupné, tematické historické jízdy tramvají číslo 42, retro vycházky, speciální suvenýry nebo výstava – to je střípek z toho, na co se zejména obyvatelé hlavního města mohou těšit.

Organizace slaví 65. výročí od svého založení jako Pražská informační služba. Oslavy započnou 11. února zvýhodněným vstupným na Staroměstskou radnici za symbolickou cenu 65 korun. 

„V letošním roce nás čekají velké oslavy k výročí vzniku naší organizace. Osobně jsem velmi hrdý na podobu, kterou má Prague City Tourism dnes a na nabídku, kterou jsme schopni Pražanům a návštěvníkům z celého světa přinášet," říká předseda představenstva PCT František Cipro. 

Oslavy započnou v únoru, kdy organizace nabídne nejen Pražanům vstup za symbolické vstupné 65 korun na všechny pražské věže. Součástí návštěvy věže bude vždy i komentovaná prohlídka. 

Každý víkend od 11. února až do Velikonoc mohou zájemci postupně navštívit všechny pražské věže, a to Staroměstskou radnici, Petřínskou rozhlednu, Zrcadlové bludiště na Petříně, Prašnou bránu, Malostranské mostecké věže, Staroměstskou mosteckou věž, Svatomikulášskou městskou zvonici a Novomlýnskou vodárenskou věž. 

Od dubna organizace plánuje také unikátní retro vycházky po vybraných pražských lokalitách v dobovém oblečení, stejně tak výstavu o historii a současnosti PCT. Společnost pro ni využije vyprávění pamětníků, kteří pro Prahu od poloviny 60. let pracovali a prováděli. 

Výstava tak návštěvníkům přiblíží každodenní život informační služby. Na jaře se Pražané mohou těšit na tematické jízdy historickou tramvají číslo 42. První ochutnávkou bude tematická jízda 27. května u příležitosti výročí atentátu na Reinharda Heydricha. 

Celoroční výroční akce vyvrcholí na podzim oslavami, které společnost zatím drží v tajnosti jako překvapení pro Pražany. Veškeré informace o výročí včetně jednotlivých akcí a eventů zájemci mohou průběžně sledovat na webových stránkách prague.eu. 


Autor: puc

Dezinformační sondy Marie Koldinské: Veřejné debaty v Kampusu Hybernská

Dnes v 07:46

Univerzita Karlova v Kampusu Hybernská organizuje cyklus veřejných debat nad problematikou dezinformací. Cílem této řady je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry a vytvořit prostor pro objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních...

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

Včera ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Včera ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru