Dnes Sobota - jasno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
PCT nabídne zlevněné vstupy na pražské věže, tematické jízdy i retro vycházky
V rámci oslav bude levnější i vstup na Staroměstskou mosteckou věž. Foto: archiv PCT

PCT nabídne zlevněné vstupy na pražské věže, tematické jízdy i retro vycházky

Společnost Prague City Tourism (PCT) připravila na letošní rok oslavy při příležitosti výročí svého založení, které vyvrcholí na podzim. Zvýhodněné vstupné, tematické historické jízdy tramvají číslo 42, retro vycházky, speciální suvenýry nebo výstava – to je střípek z toho, na co se zejména obyvatelé hlavního města mohou těšit.

Organizace slaví 65. výročí od svého založení jako Pražská informační služba. Oslavy započnou 11. února zvýhodněným vstupným na Staroměstskou radnici za symbolickou cenu 65 korun. 

„V letošním roce nás čekají velké oslavy k výročí vzniku naší organizace. Osobně jsem velmi hrdý na podobu, kterou má Prague City Tourism dnes a na nabídku, kterou jsme schopni Pražanům a návštěvníkům z celého světa přinášet," říká předseda představenstva PCT František Cipro. 

Oslavy započnou v únoru, kdy organizace nabídne nejen Pražanům vstup za symbolické vstupné 65 korun na všechny pražské věže. Součástí návštěvy věže bude vždy i komentovaná prohlídka. 

Každý víkend od 11. února až do Velikonoc mohou zájemci postupně navštívit všechny pražské věže, a to Staroměstskou radnici, Petřínskou rozhlednu, Zrcadlové bludiště na Petříně, Prašnou bránu, Malostranské mostecké věže, Staroměstskou mosteckou věž, Svatomikulášskou městskou zvonici a Novomlýnskou vodárenskou věž. 

Od dubna organizace plánuje také unikátní retro vycházky po vybraných pražských lokalitách v dobovém oblečení, stejně tak výstavu o historii a současnosti PCT. Společnost pro ni využije vyprávění pamětníků, kteří pro Prahu od poloviny 60. let pracovali a prováděli. 

Výstava tak návštěvníkům přiblíží každodenní život informační služby. Na jaře se Pražané mohou těšit na tematické jízdy historickou tramvají číslo 42. První ochutnávkou bude tematická jízda 27. května u příležitosti výročí atentátu na Reinharda Heydricha. 

Celoroční výroční akce vyvrcholí na podzim oslavami, které společnost zatím drží v tajnosti jako překvapení pro Pražany. Veškeré informace o výročí včetně jednotlivých akcí a eventů zájemci mohou průběžně sledovat na webových stránkách prague.eu. 


Autor: puc

Praha 10: Jak na kompostování

Včera ve 20:55

Na sobotu 30. září připravila radnice Prahy 10 ve spolupráci se spolkem Ekodomov poradnu k tématu kompostování.

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

Včera v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Výstava hub na radnici

28. září 2023 ve 14:21

V obřadní síni radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí najdete výstavu hub. Od pátku 29. září do neděle 1. října si můžete nechat určit i donesené houby.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 40. týden

28. září 2023 ve 13:09

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Lovecká sezona na Kozím plácku v Praze 1

28. září 2023 v 08:49

V úterý 10. října můžete od 16 do 20 hodin přivítat podzim. Na Kozím plácku se bude šlapat zelí.

Další články
Nahoru