Dnes Úterý - zatazeno 9°C
Zítra Středa - oblacno 10°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
PCT nabídne zlevněné vstupy na pražské věže, tematické jízdy i retro vycházky
V rámci oslav bude levnější i vstup na Staroměstskou mosteckou věž. Foto: archiv PCT

PCT nabídne zlevněné vstupy na pražské věže, tematické jízdy i retro vycházky

Společnost Prague City Tourism (PCT) připravila na letošní rok oslavy při příležitosti výročí svého založení, které vyvrcholí na podzim. Zvýhodněné vstupné, tematické historické jízdy tramvají číslo 42, retro vycházky, speciální suvenýry nebo výstava – to je střípek z toho, na co se zejména obyvatelé hlavního města mohou těšit.

Organizace slaví 65. výročí od svého založení jako Pražská informační služba. Oslavy započnou 11. února zvýhodněným vstupným na Staroměstskou radnici za symbolickou cenu 65 korun. 

„V letošním roce nás čekají velké oslavy k výročí vzniku naší organizace. Osobně jsem velmi hrdý na podobu, kterou má Prague City Tourism dnes a na nabídku, kterou jsme schopni Pražanům a návštěvníkům z celého světa přinášet," říká předseda představenstva PCT František Cipro. 

Oslavy započnou v únoru, kdy organizace nabídne nejen Pražanům vstup za symbolické vstupné 65 korun na všechny pražské věže. Součástí návštěvy věže bude vždy i komentovaná prohlídka. 

Každý víkend od 11. února až do Velikonoc mohou zájemci postupně navštívit všechny pražské věže, a to Staroměstskou radnici, Petřínskou rozhlednu, Zrcadlové bludiště na Petříně, Prašnou bránu, Malostranské mostecké věže, Staroměstskou mosteckou věž, Svatomikulášskou městskou zvonici a Novomlýnskou vodárenskou věž. 

Od dubna organizace plánuje také unikátní retro vycházky po vybraných pražských lokalitách v dobovém oblečení, stejně tak výstavu o historii a současnosti PCT. Společnost pro ni využije vyprávění pamětníků, kteří pro Prahu od poloviny 60. let pracovali a prováděli. 

Výstava tak návštěvníkům přiblíží každodenní život informační služby. Na jaře se Pražané mohou těšit na tematické jízdy historickou tramvají číslo 42. První ochutnávkou bude tematická jízda 27. května u příležitosti výročí atentátu na Reinharda Heydricha. 

Celoroční výroční akce vyvrcholí na podzim oslavami, které společnost zatím drží v tajnosti jako překvapení pro Pražany. Veškeré informace o výročí včetně jednotlivých akcí a eventů zájemci mohou průběžně sledovat na webových stránkách prague.eu. 


Autor: puc

Jarní Karlínský street food festival

Dnes ve 13:53

Jarní Karlínský street food festival se uskuteční v neděli 28. dubna na Karlínském náměstí. Těšit se můžete na více než 50 stánků s nabídkou té nejlepší moderní gastronomie. Ke skvělému jídlu a pití patří i parádní živá muzika a DJská vystoupení.

Návrhy designérů na Viadukt Karlín najdete na výstavě

Dnes v 08:39

Výstava všech návrhů nové identity Viaduktu Karlín nabídne všech 78 návrhů od designérů a designérek.

Street food + Amerika na Smíchovské náplavce

Dnes v 08:26

Projíst se Amerikou křížem krážem můžete 27. dubna na Smíchovské náplavce. Cesta povede od šťavnatých burgerů, hot dogu či corndogu, trhaného vepřového, přes mac´n´cheese, mexické tacos, empanadas, argentinské steaky až po pikantní kuřecí křídla.

Dny dobrovolnictví 2024

Dnes v 07:10

Česká republika se chystá na událost, která na konci dubna propojí dvanáct krajů, stovky organizací a tisíce lidí ve prospěch společného dobra. Součástí bude i Praha 4, která dobrovolnictví dlouhodobě podporuje. Dny dobrovolnictví proběhnou ve dnech 25. – 28. dubna a jejich součástí bude...

Evakuace na kole a retro peleton

Dnes v 07:03

Praha 13 zve na 18. ročník akce Evakuace na kole. Akce je určena pro širokou veřejnost. Každý účastník dostane mapu s vyznačenou trasou. Trať vede převážně rovinatým terénem.

Pietní akty připomenou válečné běsnění

Včera v 18:58

Praha 4 jako každoročně připravila několik akcí, které vzpomenou na válečné události. Pietní akt obětem 2. světové války proběhne ve čtvrtek 2. května od 10:30 hodin na Spořilově, pietní akt u pomníku zpravodajské brigády na Jezerce téhož dne od 14 hodin.

Další články
Nahoru