dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C

Pavel Šporcl zahraje v kostele na náměstí Jiřího z Poděbrad

Závěrečný koncert účastníků a lektorů mistrovských kurzů v Praze 3 se koná ve čtvrtek 29. srpna 2013 od 19.30 hodin v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad. Díky podpoře Městské části Praha 3 je na něj vstup zdarma, koncert bude také ozvučen ven do parku před kostelem. Na koncertě vystoupí lektoři a studenti mistrovských kurzů, které probíhaly od 26. do 29. srpna v budově Gymnázia a Hudební školy hl. města Praha na Komenského náměstí. Své umění předvedou houslisté Pavel Šporcl a Leoš Čepický či violoncellisté Jiří Bárta a Tomáš Strašil, na koncertě bude přítomná i pátá z lektorů – operní pěvkyně Dagmar Pecková.

Mistrovské kurzy ve hře na housle, violoncello a ve zpěvu, které probíhaly tento týden v prostorách Gymnázia a Hudební školy hl. města Prahy na Komenského náměstí v Praze 3  byly určeny pro studenty konzervatoří, vysokých škol, ale také pro učitele základních uměleckých škol. Účastníci měli nárok na čtyři výukové lekce pod vedením lektorů. Studenti tak měli příležitost poznat zblízka umění těch nejlepších interpretů české hudební scény.

„Na několika vyučovacích hodinách se samozřejmě nedají změnit zásadní věci. Na kurzech jde spíš o pootevření některých pokliček nástrojové techniky i přednesu a inspirace studenta. Pak už je pouze na něm, jak s tím naloží, říká houslový virtuos Pavel Šporcl.

Pořadatelem kurzů je houslařská dílna Jana B. Špidlena, na jejíž nástroje hrají například i oba lektoři hry na housle Pavel Šporcl a Leoš Čepický, společně s Občanským sdružením Múzy. Uspořádání této neziskové akce, která chce pomoci rozvíjet talent mladých umělců, finančně podpořila městská část Praha 3. Její starostka Vladislava Hujová převzala nad touto akcí záštitu.

„Jsme rádi, že letos se závěrečný koncert mistrovských kurzů koná právě na Praze 3,“ zve na koncert příznivce klasické hudby starostka Hujová.


Požár autobusu způsobila technická závada

Dnes v 06:31

Včera večer od 22:17 hodin zasahovala jednotka pražských hasičů z Holešovic u požáru autobusu v Čimické v Praze 8.

Muž v teplákách prý onanoval v metru, po zadržení to popíral

Včera v 19:28

Dnes čtvrt hodinu před sedmou hodinou přijala městská policie oznámení, že se v metru na trase A pohybuje onanista, který přejíždí ze stanice Staroměstská do stanice Hradčanská tam a zpět.

Skauti v Praze 8 budou mít novou klubovnu

Včera v 19:16

Bývalá sauna v areálu MŠ Dolákova bude přestavěna na klubovnu pro skauty. Záměr získal také podporu občanů v participativním rozpočtu Prahy 8.

Nasajte atmosféru Vánoc v trojské botanické zahradě

Včera v 17:18

Období adventu již pomalu klepe na dveře. Kde jinde čerpat inspiraci než v Botanické zahradě hl. m. Prahy? Už tuto sobotu si můžete přijít vytvořit aranžmá s adventní či vánoční tématikou nebo drobné dárky pro své blízké. Adventní tvoření proběhne 25. listopadu v zázemí administrativní budovy od...

Advent na Farmářských trzích na Kulaťáku

Včera v 15:35

Trhy se konají na Vítězném náměstí čtyři adventní pátky a soboty a k tomu ještě tři adventní čtvrtky. Vánoční stánky jsou otevřené ve čtvrtek a v pátek od 12 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Pražská ČSSD bude na konferenci 19. ledna volit nové vedení

Včera v 11:28

Rozhodl o tom včera krajský výkonný výbor. ČSSD v Praze 6 podle informací ČTK bude chtít navrhnout na předsedu v Praze poslance a primátorčina náměstka Petra Dolínka. Na lednové krajské konferenci bude ČSSD volit také delegáty na únorový sjezd strany.

Základní kapitál DPP se zvýší o půl miliardy

Včera v 11:20

Základní kapitál pražského dopravního podniku (DPP) se zvýší z dosavadních 30,726 miliardy na 31,24 miliardy korun. Navýšení se uskuteční nepeněžitou formou.

Peníze na nový autobus do Kamerunu

Včera v 11:09

Praha poskytne 600 000 korun na nákup nového autobusu, který pražská zoo používá v programu ochrany goril nížinných v Kamerunu.

Piráti rozdali v Sherwoodu 150 teplých gulášů

Včera v 10:38

V neděli v podvečer uspořádali Piráti před Hlavním nádražím v Praze rozdávání teplých gulášů. Ty byly zaplaceny z odměn pražských zastupitelů, kteří se stali poslanci. Po zvolení oznámili, že věnují své zastupitelské odměny ve prospěch nejpotřebnějším. V charitativních akcích budou pokračovat,...

Sobota: Pravý bleší trh na lodi AVOID

Včera v 07:58

V sobotu 25. listopadu v 9:00–15:00 hodin se můžete věnovat hledání staronových pokladů na Pravém bleším trhu.

Další krátké zprávy
Nahoru