dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Pražská kultura

Pavel Šporcl a jeho Gipsy Way Ensemble vystoupí ve Dvořákově síni Rudolfina

Houslový virtuóz Pavel Šporcl zavítá 13. června do Dvořákovy síně pražského Rudolfina. Odehraje zde mimořádný koncert se svou cikánskou cimbálovou kapelou Gipsy Way Ensemble, která se v Rudolfinu představí historicky poprvé. 

„Zažijeme spojení houslové dokonalosti s temperamentem a cikánskou vroucí krví. Zazní především skladby ze Šporclova posledního alba Gipsy Fire,“ upřesňuje Martina Klausová, programová ředitelka rádia Classic Praha, které koncert pořádá.

Vedle písní z nového studiového počinu se mohou fanoušci těšit také na starší tvorbu nebo variované filmové melodie.

„Do repertoáru zařadím například lidové písničky, maďarské čardáše, kompozice cikánských houslistů a filmovou hudbu. Jako host navíc vystoupí vynikající akordeonista Vojtěch Szabó,“ doplňuje Šporcl. Návštěvníci akce, která nese podnázev Classic in Fire, pochopitelně nepřijdou ani o Šporclovy charakteristické modré housle.    

Doprovodnou cikánskou skupinu Gipsy Way Ensemble čeká koncertní premiéra v prostorách Rudolfina. Podle Šporcla by v rozsáhlé Dvořákově síni měly dobře vyniknout emoce a virtuosita cikánské muziky.

„Podobný koncert Rudolfinum dlouho nepamatuje. Doufáme ve velmi uvolněnou atmosféru, která k tvorbě Pavla Šporcla a jeho Gipsy Way Ensemble neodmyslitelně patří,“ míní Klausová z Classic Praha.

Pavel Šporcl patří mezi výrazné a úspěšné tuzemské umělce. Svým originálním přístupem ke klasické hudbě a osobitou vizáží si získal fanoušky několika generací. Za debut Žlutomodré album, který vydalo roku 2002 vydavatelství Supraphon, získal například ocenění Zlatá palma. Šporclovo aktuální album nese název Gipsy Fire a mělo by být právě na koncertě 13. června oceněno platinovou deskou Supraphonu.

Vstupenky na koncert Pavla Šporcla a Gipsy Way Ensemble můžete zakoupit v předprodejních pokladnách Rudolfina nebo prostřednictvím sítě Ticketportal.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru