dnes
Neděle - zatazeno
12°C
zítra
Pondělí - jasno
12°C
pozítří
Úterý - oblacno
12°C
Pavel Maurer poradil, jak nejíst, nepít, a pokud možno, ani nežít blbě
Pavel Maurer (vlevo) a starosta Oldřich Lomecký. Foto: Praha 1

Pavel Maurer poradil, jak nejíst, nepít, a pokud možno, ani nežít blbě

Už třiadvacet let vydává Pavel Maurer svého průvodce Grand Restaurant, který veřejnosti, jež nechce jíst, pít ani žít „blbě“, představuje naše nejlepší a nejzajímavější restaurace. Tentokrát jsme ho nepotkali u prostřeného stolu, ale v Galerii 1, kam dorazil, aby si popovídal s pány z Prahy 1, návštěvníky pravidelného pořadu Vostrý kafe.

„Vostrý kafe pořádáme už téměř dva roky a já jsem moc rád, že o něj mají lidé zájem, že naši hosté k nám rádi chodí a že jsou zajímaví. Jako Pavel Maurer, který už dlouhé roky pracuje na naší gastronomické osvětě,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který hosta v Galerii 1 přivítal.

Jak popsal Pavel Maurer, ve svém průvodci, jehož třiadvacáté vydání se blíží, každý rok nabízí přehled a hodnocení zhruba tisícovky restaurací, z nichž polovina je z Prahy. A jak s uspokojením konstatoval, restauracím v turisticky vytíženém centru se není třeba vyhýbat. „Zaplaťpánbůh, i na klasických turistických trasách můžete najít pár ´hezkých kousků´,“ prohlásil Pavel Maurer.

Jak se mění Češi jako strávníci?
„Pořád ještě dáváme přednost plným talířům, a neřešíme tolik kvalitu surovin,“ odpověděl Pavel Maurer a dodal, že v tomto směru vývoj kvality nabídky českých restaurací předstihl vývoj v nás.


Praha 9: Pečujete o své blízké? Potkejte se s odborníky

Dnes v 08:01

Setkání s odborníky z projektu Dva životy – Praha, který pomáhá pečujícím o své blízké – děti nad 18 let, partnery s onkologickým onemocněním, po vážných autonehodách, seniory, zdravotně postižené osoby, rodiče, prarodiče, se koná v úterý 5. března.

Vodou můžete šetřit v koupelně, kuchyni i na zahradě

Včera v 07:38

Více než miliarda lidí na Zemi nemá přístup k nezávadné pitné vodě. U nás se spotřebuje za den průměrně 93 litrů vody na osobu, zatímco v nejchudších částech světa se lidé musí spokojit i s 10 litry na den.

Veolia pomáhá v boji s kůrovcem

14. února 2019 ve 12:53

Přední čeští entomologové a odborníci na umělou inteligenci spojili síly v rámci projektu na podporu rozvoje vědy a techniky Česká hlava k boji proti kůrovci. Pomocí systémů s umělou inteligencí vytvářejí program, který z leteckých snímků lesů automaticky vyhledá a označí stromy, které jsou...

Když jde o srdce. Den zdraví na Šestce

12. února 2019 v 10:33

Ve čtvrtek 14. února budou na Šestce desítky doktorů, sester, mladých mediků a další odborný personál z Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích.

David Frej: Život bez zánětu

9. února 2019 v 10:15

Zánět je reakcí imunitního systému, která nás chrání proti toxinům, infekcím a poranění. Chronický zánět, který v těle přetrvává dlouhou dobu, ovšem způsobuje závažné poškození a poruchy vedoucí k chronickým onemocněním.

Každá plechovka se počítá

6. února 2019 v 10:58

Úspěšný celoevropský projekt Každá plechovka se počítá (Every Can Counts) oficiálně vstupuje do Česka. V České republice chce zvýšit povědomí o výhodách správného třídění nápojových plechovek. Osvěta v jejich třídění ještě nikdy nebyla prezentována zábavnější formou – plechovka je náš hrdina,...

Další články
Nahoru