dnes
Úterý - zatazeno
19°C
zítra
Středa - obcasny-dest
24°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
25°C
Pavel Maurer poradil, jak nejíst, nepít, a pokud možno, ani nežít blbě
Pavel Maurer (vlevo) a starosta Oldřich Lomecký. Foto: Praha 1

Pavel Maurer poradil, jak nejíst, nepít, a pokud možno, ani nežít blbě

Už třiadvacet let vydává Pavel Maurer svého průvodce Grand Restaurant, který veřejnosti, jež nechce jíst, pít ani žít „blbě“, představuje naše nejlepší a nejzajímavější restaurace. Tentokrát jsme ho nepotkali u prostřeného stolu, ale v Galerii 1, kam dorazil, aby si popovídal s pány z Prahy 1, návštěvníky pravidelného pořadu Vostrý kafe.

„Vostrý kafe pořádáme už téměř dva roky a já jsem moc rád, že o něj mají lidé zájem, že naši hosté k nám rádi chodí a že jsou zajímaví. Jako Pavel Maurer, který už dlouhé roky pracuje na naší gastronomické osvětě,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který hosta v Galerii 1 přivítal.

Jak popsal Pavel Maurer, ve svém průvodci, jehož třiadvacáté vydání se blíží, každý rok nabízí přehled a hodnocení zhruba tisícovky restaurací, z nichž polovina je z Prahy. A jak s uspokojením konstatoval, restauracím v turisticky vytíženém centru se není třeba vyhýbat. „Zaplaťpánbůh, i na klasických turistických trasách můžete najít pár ´hezkých kousků´,“ prohlásil Pavel Maurer.

Jak se mění Češi jako strávníci?
„Pořád ještě dáváme přednost plným talířům, a neřešíme tolik kvalitu surovin,“ odpověděl Pavel Maurer a dodal, že v tomto směru vývoj kvality nabídky českých restaurací předstihl vývoj v nás.


Toto vážné onemocnění je bohužel na vzestupu, velmi vážnému průběhu loni čelily už stovky lidí

19. dubna 2019 ve 20:36

Těžký zápal plic, otrava krve, zánět mozkových blan či akutní zánět středního ucha. To jsou jen některá onemocnění dětí i dospělých, která může mít na svědomí pneumokok – bakterie Streptococcus pneumoniae. Velmi vážnému průběhu invazivní pneumokokové infekce (IPO) loni v České republice podle...

Saunia chystá speciální divadelní ceremoniály pod vedením saunových mistrů

8. dubna 2019 v 08:30

Tři pražské pobočky saunového světa Saunia chystají speciální divadelní ceremoniály na filmové motivy, které budou probíhat pod vedením těch nejlepších saunových mistrů z Česka a Slovenska, Ondřeje Sochůrky a Roberta Žídka.

Zdraví pod kontrolou v OC Galerie Harfa

2. dubna 2019 ve 12:29

Projekt, jehož cílem je zvýšení povědomí o zdraví a dostupnosti zdravotní péče pořádají studenti pod záštitou IFMSAcz – International Federation of Medical Students' Associations.

Další články
Nahoru