dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Volby 2014

Pavel Dobeš kandiduje za Demokraty Jana Kasla do Zastupitelstva městské části Praha 3 a hl. m. Prahy

Ministr dopravy z let 2011 a 2012 a současný ředitel Centra pro globální satelitní navigační systém Pavel Dobeš kandiduje v letošních komunálních volbách do Zastupitelstva městské části Praha 3 a Zastupitelstva hlavního města Prahy. 

Odborník na oblast dopravy a chytrých technologií posílil řady Demokratů Jana Kasla, politického hnutí, které si zakládá právě na odbornosti svých kandidátů a nabitých zkušenostech v jednotlivých oborech.

Témata, kterým se Pavel Dobeš v nadcházející kampani bude v první řadě věnovat, vycházejí právě z jeho minulých zkušeností. „Mou prioritou je samozřejmě doprava. A to jak v městské části Praha 3, tak celkově v Praze. Přicházíme s několika konkrétními návrhy, které budou řešit potíže Pražanů v hlavním městě. Jedním z nich je například projekt Přátelská parkovací karta, kterou chceme změnit dosavadní nefunkční systém zón placeného stání. To je zrovna problém, se kterým se na Praze 3 potýkáme dnes a denně, a přitom se zdá, že dosud nikdo neměl na jeho řešení větší zájem. Chceme, aby karta byla přenosná, nebyla vydávána na SPZ, ale na jméno, a platila ve všech městských částech s modrými zónami. Je potřeba, aby modré zóny konečně přestaly šikanovat místní občany a podnikatele a začaly sloužit k tomu, k čemu byly původně určeny, tedy pravému opaku,“ líčí Dobeš jeden z kroků, které by spolu s ostatními kandidáty pod vlajkou Demokratů Jana Kasla prosadil.

Na kandidátce do Zastupitelstva hlavního města Prahy figuruje jméno Pavla Dobeše na 12. místě, za stejné hnutí kandiduje například také Petr Moos, bývalý ministr dopravy a velký odborník v dopravní problematice. „Naše řešení pro Prahu jsou postupně představována, celkem jich bude 65. Náš program pro Prahu 3 budeme představovat postupně v nejbližších dnech,“ uzavírá Pavel Dobeš.        


Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru