dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Pavel Bém to viděl jinak! Připomínka kontroverzních výroků oslavence o Opencard
Pavel Bém (vlevo) jako kominík na střeše v centru Prahy. Foto: archiv MHMP

Pavel Bém to viděl jinak! Připomínka kontroverzních výroků oslavence o Opencard

Exprimátor Pavel Bém slavil ve čtvrtek padesáté narozeniny. Muž, který byl od roku 2002 osm let pražským primátorem, sedí poslední tři roky v parlamentní lavici. S jeho osobou je mimo jiné velmi spojen projekt Opencard. Bém ho navzdory kritice vždy obhajoval. Připomeňte si jeho tři roky staré výroky o projektu plastové kartičky. Jak na vás působí jeho slova s odstupem let?

CO PAVEL BÉM V MINULOSTI ŘEKL O OPENCARD:

Opencard byla a stále ještě je předmětem spekulací i vyšetřování, ale pokud jde o budoucnost, jsou fakta poměrně jednoduchá. Praha investovala do karty, která má dnes 400 tisíc držitelů a jejíž potenciál je více než milión uživatelů. Je to nosič zajištěný na dnes nejvyšší úrovní bezpečnosti, má obrovský potenciál dalšího rozvoje a je využitelný i jako firemní či studentská karta nebo elektronická peněženka.
16. března 2010, po jednání Rady hl. m. Prahy

Pokud jde o ekonomický výhled projektu, postupujeme cestou prošlapanou v zahraničí. Karta je hotova, některé věci související s městským službami budeme ještě muset dofinancovat, ale to už je otázkou zajištění služeb, nikoli investice do karty. Opencard je tak připravena pro to, aby se začala chovat ekonomicky.
16. března 2010, po jednání Rady hl. m. Prahy

Anketa

Jak hodnotíte výroky Pavla Béma k Opencard?

Tvrdíme, že Opencard je schopna se uživit i vydělávat, nejčistším způsobem, jak to potvrdit, je vsadit ji do normálního tržního prostředí.
16. března 2010

„Zároveň znovu žádám firmu Haguess, aby zveřejnila svou vlastnickou strukturu a předešla tak podezřením, která jsou v posledních dnech v této souvislosti medializována.
26. ledna 2010, k výsledkům auditů Opencard


Další články
Nahoru