Dnes Středa - skorojasno 31°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Paulovi z Prahy 11 jsou zlatí
Paulovi vybojovali zlatou medaili na WCT v Rize. Foto: Praha 11

Paulovi z Prahy 11 jsou zlatí

Česká párová jednička v Lotyšsku vybojovala zlato, čímž rozšířila svou sezónní sbírku na čtyři cenné kovy ze Světové curlingové tour. Dvojice Paulová / Paul bude za pět týdnů reprezentovat na mistrovství světa, odkud mohou vybojovat postup na olympijské hry.

Podmínky pro týmy nejsou letos jednoduché. „Jsme kompletně izolovaní, dodržujeme striktně místní nařízeni a čas tak trávíme jen na ubytování. Perličkou je, že nesmíme ani do MHD ani použít taxi a jsme tak odkázáni na naše řidičské schopnosti, které jsou spíše začátečnické a máme tak o výzvu navíc,” přiznává Zuzana Paulová.

Turnaj se hrál ve čtyřech skupinách po čtyřech dvojicích. Češi jednoznačně vyhráli 7:2 proti domácím Linde / Rudzitis.

Následoval souboj s dalším lotyšským párem Barone / Veidemanis, který skončil vítězstvím 7:5 pro Čechy. Nicméně průběh nebyl tak jednoznačný. Soupeři dokonce dohazovali na vítězství, ale neuspěli, a Češi zápas v extraendu otočili.

Paulovi uzavřeli základní část výhrou 7:5 nad Estonci Madisson / Kukner. Tím bez porážky postoupili do nadstavby.

Krasojízda české dvojice pokračovala i v playoff. Ve čtvrtfinále překonali Lotyše Regza / Regza poměrem 5:3 a v semifinále přehráli Rudzite / Zentelis 8:6. Soupeřem pro finálový souboj se stali Estonci Turmann / Lill, se kterými se Češi potkávají na tour pravidelně. Zuzana Paulová neskrývala dobrou náladu: „Na finále se moc těšíme. Myslím, že se dostáváme do formy. Velkou podporou je konzistentní a točivý led, který už máme docela dobře přečtený a můžeme si tak dovolit hrát trochu ofenzivněji. Což je výhodou ve hře proti Harrimu a Marii, těm naopak více vyhovuje střílecí taktika.”

V prvním finálovém endu Estonci ukradli bod a vzápětí ukradli další dva. Paulová situaci popisuje jednoznačně: „Finále jsme nerozehráli úplně podle našich představ, první dva endy hráli Harri s Marií opravdu dobře, skvěle nastavili úhly v předních kruzích a my měli problém de facto od začátku obou endů. Naštěstí se nám třetí end povedl opravdu dobře a dotáhli jsme se. To nás opravdu nakoplo a pak už si myslím, že jsme je po zbytek zápasu přeházeli.” Ve třetím endu Češi s výhodou uhráli tři body a srovnali skóre. Následně sami soupeřům ukradli dva body a dál zápasu dominovali až do konce. Zápas skončil za stavu 8:4 ve prospěch českého páru. Bronz si z turnaje odváží Maďaři Szekeres / Nagy.

Pro českou dvojici se v tomto kalendářním roce jedná teprve o druhý turnaj. Na podzim sice vybojovali v rámci tour tři medaile (Oberstdorf, Bratislava, Lodž), ale po Novém roce se zúčastnili pouze turnaje v Moskvě, kde skončili ve skupině. “Tahle sezóna je zcela nesrovnatelná s ostatními. Máme za sebou spoustu technických tréninků, mnohem více než v jiných sezónách, ale opravdu nám chybí herní režim – nejsme rozehraní. Stále si připadáme jak na začátku sezony, a ne jak měsíc a půl do mistrovství světa,” uzavírá Zuzana Paulová.
Autor: TZ, red

Praha 1: Plavání s městskou částí

14. srpna 2022 v 10:31

V sobotu 10. září se koná další plavání s městskou částí Praha 1 v bazénu Tyršova domu. Vstup je od 14 do 18 hodin zdarma při účasti v příslušné věkové kategorii – registrace zdarma přímo při příchodu na bazén.

Praha 9 v pohybu: Fitness pod otevřeným nebem

10. srpna 2022 v 10:20

Kdokoliv si může přijít zdarma zacvičit pod vedením trenérů z občanského sdružení Devítka v pohybu. Zájemcům trenéři poradí, jak začít a poradí i s jídelníčkem.

Charitativní akce na pomoc dětem v září rozhýbe Prahu

5. srpna 2022 v 10:40

V letošním roce se opět koná sportovně charitativní akce TERIBEAR hýbe Prahou, která je určena pro všechny, kteří chtějí svým pohybem přispět na pomoc ohroženým a opuštěným dětem. Osmý ročník projektu Nadace Terezy Maxové startuje 12. září v parku na Letné a potrvá po dobu...

Praha 14: Volnofest v parku U Čeňku

31. července 2022 v 09:06

Vybrat si kroužek pro sebe i své děti můžete v parku U Čeňku v sobotu 17. září. Praha 14 zve na zábavné odpoledne od 13 hodin.

Praha 9: Srpnové sportování na Spartě v Podvinném mlýně

25. července 2022 v 10:53

Pro aktivní sportovce i ty, kteří jsou aktivní jen na místech diváků, připravily AC Sparta Praha a MČ Praha 9 v Podvinném mlýně i na srpen celou řadu letních aktivit.

Cvičení Flow Tai Chi & Qigong v parku na Vyšehradě

20. července 2022 v 07:45

Cvičení Flow Tai Chi & Qigong rozvíjí rovnováhu, plynulost a strukturální integritu při nastolení klidu a zvýšeného uvědomění.

Jóga pod sluncem na Andělu

16. července 2022 ve 21:34

Letní lekce jógy v parku Portheimka se konají pod záštitou Prahy 5 pravidelně každou středu za příznivého počasí od 18 do 19 hodin.

Cvičte s Prahou 14. Radnice připravila instruktážní videa

8. července 2022 ve 21:39

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví radnice Prahy 14 připravil několik instruktážních, různě zaměřených videí věnovaných cvičení pilates. Nechte se vést zkušenou lektorkou Martinou Ďubašíkovou a udělejte něco prospěšného pro své zdraví.

Relaxační jóga na Vyšehradě

8. července 2022 ve 12:09

Celé léto můžete přijít každou středu na Vyšehrad, kde bude probíhat relaxační jóga.

420. lekce Běžecké školy Prahy 4

7. července 2022 v 11:47

V Krčském lese probíhají běžecké lekce přes léto až do podzimu. Dnes v 18 hodin můžete běhat pod vedením instruktorů.

Devítka v pohybu: Fitness pod otevřeným nebem

2. července 2022 v 11:09

Kdokoliv si může přijít zdarma zacvičit pod vedením trenérů z občanského sdružení Devítka v pohybu. Zájemcům trenéři poradí, jak začít a poradí i s jídelníčkem.

Další články
Nahoru