Dnes Pondělí - polojasno 26°C
Zítra Úterý - skorojasno 27°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Paulovi z Prahy 11 jsou zlatí
Paulovi vybojovali zlatou medaili na WCT v Rize. Foto: Praha 11

Paulovi z Prahy 11 jsou zlatí

Česká párová jednička v Lotyšsku vybojovala zlato, čímž rozšířila svou sezónní sbírku na čtyři cenné kovy ze Světové curlingové tour. Dvojice Paulová / Paul bude za pět týdnů reprezentovat na mistrovství světa, odkud mohou vybojovat postup na olympijské hry.

Podmínky pro týmy nejsou letos jednoduché. „Jsme kompletně izolovaní, dodržujeme striktně místní nařízeni a čas tak trávíme jen na ubytování. Perličkou je, že nesmíme ani do MHD ani použít taxi a jsme tak odkázáni na naše řidičské schopnosti, které jsou spíše začátečnické a máme tak o výzvu navíc,” přiznává Zuzana Paulová.

Turnaj se hrál ve čtyřech skupinách po čtyřech dvojicích. Češi jednoznačně vyhráli 7:2 proti domácím Linde / Rudzitis.

Následoval souboj s dalším lotyšským párem Barone / Veidemanis, který skončil vítězstvím 7:5 pro Čechy. Nicméně průběh nebyl tak jednoznačný. Soupeři dokonce dohazovali na vítězství, ale neuspěli, a Češi zápas v extraendu otočili.

Paulovi uzavřeli základní část výhrou 7:5 nad Estonci Madisson / Kukner. Tím bez porážky postoupili do nadstavby.

Krasojízda české dvojice pokračovala i v playoff. Ve čtvrtfinále překonali Lotyše Regza / Regza poměrem 5:3 a v semifinále přehráli Rudzite / Zentelis 8:6. Soupeřem pro finálový souboj se stali Estonci Turmann / Lill, se kterými se Češi potkávají na tour pravidelně. Zuzana Paulová neskrývala dobrou náladu: „Na finále se moc těšíme. Myslím, že se dostáváme do formy. Velkou podporou je konzistentní a točivý led, který už máme docela dobře přečtený a můžeme si tak dovolit hrát trochu ofenzivněji. Což je výhodou ve hře proti Harrimu a Marii, těm naopak více vyhovuje střílecí taktika.”

V prvním finálovém endu Estonci ukradli bod a vzápětí ukradli další dva. Paulová situaci popisuje jednoznačně: „Finále jsme nerozehráli úplně podle našich představ, první dva endy hráli Harri s Marií opravdu dobře, skvěle nastavili úhly v předních kruzích a my měli problém de facto od začátku obou endů. Naštěstí se nám třetí end povedl opravdu dobře a dotáhli jsme se. To nás opravdu nakoplo a pak už si myslím, že jsme je po zbytek zápasu přeházeli.” Ve třetím endu Češi s výhodou uhráli tři body a srovnali skóre. Následně sami soupeřům ukradli dva body a dál zápasu dominovali až do konce. Zápas skončil za stavu 8:4 ve prospěch českého páru. Bronz si z turnaje odváží Maďaři Szekeres / Nagy.

Pro českou dvojici se v tomto kalendářním roce jedná teprve o druhý turnaj. Na podzim sice vybojovali v rámci tour tři medaile (Oberstdorf, Bratislava, Lodž), ale po Novém roce se zúčastnili pouze turnaje v Moskvě, kde skončili ve skupině. “Tahle sezóna je zcela nesrovnatelná s ostatními. Máme za sebou spoustu technických tréninků, mnohem více než v jiných sezónách, ale opravdu nám chybí herní režim – nejsme rozehraní. Stále si připadáme jak na začátku sezony, a ne jak měsíc a půl do mistrovství světa,” uzavírá Zuzana Paulová.
Na kolech po stopách útěku Jana Kubiše

6. května 2021 v 10:23

V sobotu 22. května se ve 14 hodin projedete trasou útěku Jana Kubiše.

Běh pro vojenské veterány

3. května 2021 v 10:07

Spolek Vlčí máky pomáhá vojenským veteránům. Letos již podruhé pořádá akci na oslavu Osvobození a na podporu vojenských veteránů.

Praha 4: Zdarma cvičení s prvky Tai chi na Pankráci se vrací

14. dubna 2021 v 11:47

Pro všechny sportovní nadšence je i letos, stejně jako vloni, připraveno outdoorové Tai chi cvičení v parku Na Pankráci pod vedením Vlasty Pechové. První lekce proběhne 17. května od 18 hodin.

Běh nebo procházka pro miminka do dlaně

14. dubna 2021 v 07:58

První květnovou neděli se uskuteční charitativní běh a procházka organizace Nedoklubko na podporu neonatologických oddělení pečujících o předčasně narozená miminka. Akce se může zúčastnit každý, trasa i místo jsou libovolné, stačí se pouze zaregistrovat a své startovné věnovat jedné z 33 nemocnic...

Radní jednali o Programu podpory sportu a tělovýchovy

12. dubna 2021 v 16:41

Návrh na poskytnutí dotací v Programu podpory sportu a tělovýchovy v hlavním městě Praze pro rok 2021 projednali dnes pražští radní. I nadále bude jeho hlavním cílem systematické zlepšování podmínek pro rozvoj sportu a tělovýchovy v metropoli. Celkem se jedná o částku více jak...

V areálu Modré školy postavila radnice nový pumptrack a minirampu

5. dubna 2021 v 10:35

Praha 11 postavila v areálu Modré školy pumptrack a minirampu. Pumptrack je dlouhý 100 metrů a navíc modulární, takže ho lze přestavět do jiných zatáček a tras. Jezdit se na něm dá na kole, skateboardu, koloběžce i inline bruslích.

Praha 4: Běhejte i v době pandemie

25. března 2021 v 19:41

Od 1. dubna můžete v Praze 4 soutěžit. Získáte dárek a první tři běžci i trička.

Praha 5: Kluziště v Jinonicích i pro veřejnost

22. února 2021 v 09:47

Rezervace pro veřejnost na kluzišti v Jinonicích, v areálu ZŠ a MŠ Tyršova. Pro veřejnost je kluziště k dispozici od pondělí 22. 2. do pátku 26. 2. v časech 8:20–11:20, kdy má škola prázdniny.

Kluziště v Praze 15 je zdarma

18. února 2021 v 09:09

Zabruslit si můžete na kluzišti u ZŠ Veronské náměstí v Praze 15 v pondělí, ve středu a v pátek od 14 do 18 hodin a během víkendu od 9 do 12 hodin.

Praha 5: Nová ledová plocha pro malé hokejisty a krasobruslařky v Jinonicích

17. února 2021 v 10:16

Nová ledová plocha o rozměrech 20×30 metrů vyrostla na venkovním školním hřišti u Tyršovy základní školy v Jinonicích. Její žáci ji budou využívat v dopoledních hodinách.

Další články
Nahoru