Dnes Sobota - skorojasno 11°C
Zítra Neděle - skorojasno 12°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Paulovi z Prahy 11 jsou zlatí
Paulovi vybojovali zlatou medaili na WCT v Rize. Foto: Praha 11

Paulovi z Prahy 11 jsou zlatí

Česká párová jednička v Lotyšsku vybojovala zlato, čímž rozšířila svou sezónní sbírku na čtyři cenné kovy ze Světové curlingové tour. Dvojice Paulová / Paul bude za pět týdnů reprezentovat na mistrovství světa, odkud mohou vybojovat postup na olympijské hry.

Podmínky pro týmy nejsou letos jednoduché. „Jsme kompletně izolovaní, dodržujeme striktně místní nařízeni a čas tak trávíme jen na ubytování. Perličkou je, že nesmíme ani do MHD ani použít taxi a jsme tak odkázáni na naše řidičské schopnosti, které jsou spíše začátečnické a máme tak o výzvu navíc,” přiznává Zuzana Paulová.

Turnaj se hrál ve čtyřech skupinách po čtyřech dvojicích. Češi jednoznačně vyhráli 7:2 proti domácím Linde / Rudzitis.

Následoval souboj s dalším lotyšským párem Barone / Veidemanis, který skončil vítězstvím 7:5 pro Čechy. Nicméně průběh nebyl tak jednoznačný. Soupeři dokonce dohazovali na vítězství, ale neuspěli, a Češi zápas v extraendu otočili.

Paulovi uzavřeli základní část výhrou 7:5 nad Estonci Madisson / Kukner. Tím bez porážky postoupili do nadstavby.

Krasojízda české dvojice pokračovala i v playoff. Ve čtvrtfinále překonali Lotyše Regza / Regza poměrem 5:3 a v semifinále přehráli Rudzite / Zentelis 8:6. Soupeřem pro finálový souboj se stali Estonci Turmann / Lill, se kterými se Češi potkávají na tour pravidelně. Zuzana Paulová neskrývala dobrou náladu: „Na finále se moc těšíme. Myslím, že se dostáváme do formy. Velkou podporou je konzistentní a točivý led, který už máme docela dobře přečtený a můžeme si tak dovolit hrát trochu ofenzivněji. Což je výhodou ve hře proti Harrimu a Marii, těm naopak více vyhovuje střílecí taktika.”

V prvním finálovém endu Estonci ukradli bod a vzápětí ukradli další dva. Paulová situaci popisuje jednoznačně: „Finále jsme nerozehráli úplně podle našich představ, první dva endy hráli Harri s Marií opravdu dobře, skvěle nastavili úhly v předních kruzích a my měli problém de facto od začátku obou endů. Naštěstí se nám třetí end povedl opravdu dobře a dotáhli jsme se. To nás opravdu nakoplo a pak už si myslím, že jsme je po zbytek zápasu přeházeli.” Ve třetím endu Češi s výhodou uhráli tři body a srovnali skóre. Následně sami soupeřům ukradli dva body a dál zápasu dominovali až do konce. Zápas skončil za stavu 8:4 ve prospěch českého páru. Bronz si z turnaje odváží Maďaři Szekeres / Nagy.

Pro českou dvojici se v tomto kalendářním roce jedná teprve o druhý turnaj. Na podzim sice vybojovali v rámci tour tři medaile (Oberstdorf, Bratislava, Lodž), ale po Novém roce se zúčastnili pouze turnaje v Moskvě, kde skončili ve skupině. “Tahle sezóna je zcela nesrovnatelná s ostatními. Máme za sebou spoustu technických tréninků, mnohem více než v jiných sezónách, ale opravdu nám chybí herní režim – nejsme rozehraní. Stále si připadáme jak na začátku sezony, a ne jak měsíc a půl do mistrovství světa,” uzavírá Zuzana Paulová.
Autor: TZ, red

Discovery Sports dále posiluje nabídku zimních sportů v rámci příprav na olympiádu v Pekingu

9. října 2021 v 10:55

Discovery Sports se dohodla se společností Infront na nové víceleté smlouvě, která přinese fanouškům na více než 50 trzích v Evropě řadu špičkových akcí Mezinárodní lyžařské federace (FIS). Discovery Sports tak potvrzuje svůj status „domova zimních sportů“.  

Chůzí ke zdraví. Odstartovala výzva 10 000 kroků, přihlásit se můžete ještě dnes

4. října 2021 v 08:52

V pátek 1. října začala výzva 10 000 kroků, která má nejen posílit zdraví, ale také upozornit na podmínky pro chůzi především ve městech. Novinkou říjnové výzvy je virtuální pouť po zajímavých místech naší země. 

Petřín třikrát jinak. Běh pro děti i dospělé

29. září 2021 v 08:34

V neděli 3. října se koná 2. ročník běžeckého závodu Petřín třikrát jinak. Závod je součástí seriálu běhů Rozhledny v pohybu a je originální kombinací tří kratších běhů, které budou mít cíl u Petřínské rozhledny.

Praha 13: Vyzkoušejte si revoluční eBike

22. září 2021 v 10:29

Cílem testovacích jízd v Centrálním parku od 23. do 26. září je zprostředkovat veřejnosti možnost volby při hledání vlastní, alternativní a doplňkové městské mobility.

Univerzita Karlova ovládla veslařské osmy

18. září 2021 v 08:18

Vrcholem pátečního programu 108. ročníku UNIQA Primátorek byly závody Univerzitních posádek. Ženské i mužské finále vyhrály posádky studentů Univerzity Karlovy, mezi ženami braly dokonce první dvě místa.

Praha 11: Sportovní hry seniorů a handicapovaných občanů Jižního Města

18. září 2021 v 07:07

Jihoměstská sociální připravila na čtvrtek 23. září již XXII. ročník Sportovních her seniorů a handicapovaných občanů Jižního Města. Sportovní hry budou probíhat na zahradě Křejpského ulice 8.

Světluška rozsvítí Prahu a do tmy vyběhnou tisíce běžců

17. září 2021 v 09:16

Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, pokračuje ve štafetě Nočních běhů. Další v pořadí je Praha, běh se zde uskuteční 30. září na Výstavišti ve Stromovce od 20 hodin. Registrace na místě bude probíhat už od 17:30. Součástí vstupenky je pro každého účastníka sportovní vak a dle...

Kavky 4 Sport nabídnou sportovní a zábavný den pro děti i dospělé

17. září 2021 v 08:48

V sobotu 18. září ovládne park Na Pankráci sport všeho druhu. Praha 4 připravila pod názvem „Kavky 4 Sport“ sportovní a společenskou akci pro celou rodinu, na které si návštěvníci budou moci vyzkoušet spoustu sportovních disciplín. V bohatém programu jsou atrakce, workshopy, běžecký závod a...

Praha 6: Odpoledne pro seniory Sportujeme v každém věku

16. září 2021 ve 12:40

Praha 6 zve na sportovně-zábavné odpoledne pro seniory nad 60 let v úterý 21. září ve 13 hodin.

Další články
Nahoru