dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Pátý ročník soutěže Dvorek roku má svého vítěze
Slavnostní vyhlášení vítězů. Foto: MČ Praha 10

Pátý ročník soutěže Dvorek roku má svého vítěze

Nejhezčím letošním dvorkem roku Prahy 10 se stal dvorek v ulici Madridská 8. Odborná porota složená ze zástupců úřadu, občanů a odborníků jednohlasně vybrala konečné pořadí vítězů této tradiční a oblíbené soutěže.

„Cílem soutěže je motivovat obyvatele k údržbě a zvelebování vlastních vnitrobloků a předzahrádek, prohlubovat sousedské vztahy a pomoci k tomu, aby naše městská část byla příjemnější místo pro život,“ řekl při předávání cen vítězům starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nez.).

Soutěže se mohli zúčastnit obyvatelé domu, k němuž přísluší přihlášený vnitroblok nebo předzahrádka a jsou jeho vlastníky nebo získali souhlas vlastníka. Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže se uskutečnilo přímo na vítězném dvorku, kde oceněným starosta předal šeky sloužící k dalšímu zvelebení vnitrobloků a dvorků formou dodávky služeb či zboží.

1.místo

„Dvorek Madridská 757/8“ zastoupený paní Žanetou Hájkovou

První místo obyvatelům dvorku v Madridské ulici porota udělila za zachování historického členění okrasných záhonů, za zapojení obyvatel domu včetně dětí do péče o dvorek, za založení kompostu a za péči o původní dřeviny.

2. místo

„Dvorek Francouzská 427/70“ zastoupený panem Filipem Krupičkou

Druhé místo obyvatelům dvorku ve Francouzské ulici porota udělila za účelné využití malého prostoru, za náročnou úpravu terénu a funkční členění zahrady.

3. místo

„Předzahrádka U Kombinátu 1, 3, 5, 7“ zastoupený paní Vlastou Gocovou

Třetí místo udělila porota předzahrádce U Kombinátu za vysazení rostlin a úpravu keřů, za náročnou péči o rozlehlou plochu a zkrášlování veřejného prostranství.


Další články
Nahoru